Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Принцип на работа на магнитният двигател

<< < (3/9) > >>

Bat_Vanko:
Браво Радико, ти откри топлата вода!!! Естествено че така ще се придвижва. Предпоставка за това е самото подреждане на магнитите с тези ръбове, силно издадени към малкият магнит. Нали не очакваш че магнитният двигател е елементарен колкото квантовият и може да бъде изработен само с фибран и макетно ножче. За да се доближиш маааалко към реалната конструкция ще се наложи освен да подредиш магнитите в диск, да ги прешлифоваш до равно чело.

Радико:
Ми добре ти си по вещ в тези магнити действай, ще очакваме клипче. Аз пък през това време ще продължа да си дялкам фибрани дано не ми свършат докъто очаквам клипчето.

juliang:
Добре... взимаш един голям магнит и му издялкваш единия полюс с флекса "на трион"... ефекта същия ли ще е?

Bat_Vanko:

--- Цитат на: juliang в Юли 11, 2021, 10:06:18 pm ---Добре... взимаш един голям магнит и му издялкваш единия полюс с флекса "на трион"... ефекта същия ли ще е?

--- Край на цитат ---
juliang, обратното е - не трябва да бъде на трион - това е идея на Радико. Трябва да бъде шлифован диск (или поне подравнен). Намагнитването трябва да бъде под наклон а не перпендикулярно на челото. И точно това е трудното за изпълнение - такъв магнит не може да бъде изработен със стандартните магнетизатори и технология за изработка на магнити. Това представяне на подредени магнити е само за подобрена нагледност на принципа.

--- Цитат на: Радико в Юли 11, 2021, 09:41:51 pm ---Ми добре ти си по вещ в тези магнити действай, ще очакваме клипче. Аз пък през това време ще продължа да си дялкам фибрани дано не ми свършат докъто очаквам клипчето.

--- Край на цитат ---
Ами ще продължиш да си чакаш Радико. Както се разбира и от заглавието аз давам принципа а не схемата. Но ако няма интерес аз защо да се хабя да пиша.

Радико:

--- Цитат --- Ами ще продължиш да си чакаш Радико. Както се разбира и от заглавието аз давам принципа а не схемата. Но ако няма интерес аз защо да се хабя да пиша 
--- Край на цитат ---
Ясно ми е, че се "хабиш" да пишеш защото ти омръзна от две определени теми, та се опитваш да оренасочиш вниманието. В което няма по принцип нищо лошо. Обаче когато пренасочваш вниманието в грешна посока някой може да вземе да ти се върже и да потроши маса пари залудо. Което според мен не е много етична постъпка. И накрая
Не ми вменявай като мой неща които аз критикувам като неправилни:

--- Цитат --- juliang, обратното е - не трябва да бъде на трион - това е идея на Радико   
--- Край на цитат ---
Ти нарисува схемата по горе не аз. Дори и да ги шлифоваш магнитите ефекта ше е пак същият. Просто това не са спици на колело излизащи от малки дупчици. Много груба грешка допускаш в разсъжденията си.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия