Автор Тема: Фундаментални грешки на съвременната наука  (Прочетена 46372 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #135 -: Май 24, 2021, 08:02:59 pm »
Ето ви един доста точен часовник. Има такива отброили вече много повече от 8000 години:
https://pesheritevbg.weebly.com/105710901072108310721082109010801090.html 
Май найстина убедеността се определя от липсата на познание.
И тези не са достатъчно точни. Ученият, който разказва историята в моите 6 клипа за симфонията на сътворението разправя за нещо си(атом ли, друго ли не знам, не съм учен) в гранита, което може да бъде такова каквото е, само ако гранита се е получил мигновено. Тоест нагрее ли се гранита това нещо се разпада... Трябва да се гледа филма, обаче. Гледал съм го отдавна и съм забравил детайлите, а и не съм опитвал да го помня само в името на спора. Той човека дава и други доказателства. Сталактити сталагмити и сталактони вероятно са се образували в процеса на онези 6 дни от сътворението, преди бог да си почине на 7 мия ден, след което всичко се е забавило.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #136 -: Май 24, 2021, 08:05:44 pm »
Монтанар, принуден съм да ти приложа перманентен бан, разбираш ли;D

Готин си, кефиш ме с очарователната си ограниченост...не си глупав, мислиш (колкото можеш и със собствените си окови), но...не умееш да общуваш с хората!

Много верни неща си написал в последните си (около 10) постове, както и откровени глупости, но гаменският ти начин на изразяване изобщо не кореспондира с нивото на дискусиите в този форум!
Нямам нищо против теб, разбираш ли? Даже си ми симпатичен! Обаче ...не става!
Няма как, сериозни мъже с жажда за разбиране на явления, процеси и теории, желание за обсъждане, да стават жертва на личното ти келешко отношение към тях - те не ти дължат НИЩО!!!

Беше предупреждаван, банван няколко пъти, явно - без успех да проумееш за какво става въпрос?

Банът не е за личните ти разбирания, теории или схващания - ние сме достатъчно толерантни към идеите на всеки опонент!
Получаваш БАН за отношение!!! Както към съфорумците, така и към техните мнения!



Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #137 -: Май 24, 2021, 08:10:07 pm »
 ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #138 -: Май 24, 2021, 08:47:39 pm »
Цитат
  Сталактити сталагмити и сталактони вероятно са се образували в процеса на онези 6 дни от сътворението, преди бог да си почине на 7 мия ден, след което всичко се е забавило 
Не Светльо образували са се много по късно. Някой ит тях са на по 10-20 години примерно тези в подлеза на НДК в София. Всички те са много разнообразни имат различна скорост на разтеж която обаче много точно може да бъде установена. Нещо повече имат и годишни кръгове като растенията.  Дълга тема са подробностите  обаче за 8000 години от сътворението и за шест дни въобще не може да говориме. Вярно, че има много неточности във датирането на някой събития. Къде поради неразбиране къде, даже най вече по чисто идеологически причини. Но не и 8000 години смешно е.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #139 -: Май 24, 2021, 08:59:52 pm »
Радико, трябва да се има в предвид, че може би в "светите писания" не всичко се подчинява на нашите сегашни метрики!
Тук може би става дума за нещо "преди времето" - така, както сега го възприемаме, въпросът е философски...

Ако щеш вярвай, на мен ми е хрумвала шантавата идея - всички изкопаеми вкаменелости да са...просто декор, заложен в тази реалност на Земята...
Разбира се, не мога да го твърдя или отричам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #140 -: Май 24, 2021, 09:19:19 pm »
Радико, трябва да се има в предвид, че може би в "светите писания" не всичко се подчинява на нашите сегашни метрики!
Тук може би става дума за нещо "преди времето" - така, както сега го възприемаме, въпросът е философски...

Ако щеш вярвай, на мен ми е хрумвала шантавата идея - всички изкопаеми вкаменелости да са...просто декор, заложен в тази реалност на Земята...
Разбира се, не мога да го твърдя или отричам.
Значи ние за сега нямаме никаква представа възможно ли е камо ли инстеументи за това да разбереме дали времето има постоянна скорост. Поради тази причина сме длъжни да допуснем всички варианти.
Относно фосилите. Не не са декор убедил съм се обаче, че не са се отлагали бавно и полечка милиони години. Всички фисили на заоазени растения, животни, риби, всичко това са останки на живот унищожен от катаклизъм. И не един само. Защо този толкова явен за мен факт се отрича, до скоро така яростно сега все още с половин уста но се отрича това вече не ми е съвсем ясно.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #141 -: Май 24, 2021, 09:30:15 pm »
Не Светльо образували са се много по късно. Някой ит тях са на по 10-20 години примерно тези в подлеза на НДК в София. Всички те са много разнообразни имат различна скорост на разтеж която обаче много точно може да бъде установена. Нещо повече имат и годишни кръгове като растенията.  Дълга тема са подробностите  обаче за 8000 години от сътворението и за шест дни въобще не може да говориме. Вярно, че има много неточности във датирането на някой събития. Къде поради неразбиране къде, даже най вече по чисто идеологически причини. Но не и 8000 години смешно е.
Значи мислиш като мен, един съмишленик да имам тука ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #142 -: Май 24, 2021, 09:33:19 pm »
Радико, трябва да се има в предвид, че може би в "светите писания" не всичко се подчинява на нашите сегашни метрики!
Тук може би става дума за нещо "преди времето" - така, както сега го възприемаме, въпросът е философски...

Ако щеш вярвай, на мен ми е хрумвала шантавата идея - всички изкопаеми вкаменелости да са...просто декор, заложен в тази реалност на Земята...
Разбира се, не мога да го твърдя или отричам.
Според мен онова "Господ си почина на седмия ден" е едно вселенско забавяне на времето, което преди това е течало с шеметна невъобразима бързина. Толкова бързо, че физичните закони не са били същите... Примерно... Спекулация.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #143 -: Май 24, 2021, 09:46:10 pm »
Хм...не знам нито един физичен закон, който да не е обвързан с константата на времето?

Времето (или тълкуването за неговото възприемане) определя ВСИЧКО, което ние си мислим, че сме установили.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #144 -: Май 24, 2021, 09:59:09 pm »
Абе във механиката има един раздел, статика му викат. Закона на ОМ също не разглежда времето.  Но това са неща без значение защото няма начин да разбереме ако времето примерно от вчера е тръгнало малко по бързо или по бавно защото "ние сме във времето и времето е в нас. Та викам да не коментираме неща дето са извън възможния кръг на нашето познание.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #145 -: Май 24, 2021, 10:04:03 pm »
ВТОРО СЪБОРНО ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПЕТРА
3 глава, 8 стих:

"Едничко това да не отбягва от вниманието ви, възлюбени, че за Господа един ден е като хиляда години, и хиляда години – като един ден."

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #146 -: Май 24, 2021, 10:10:53 pm »
Хм...не знам нито един физичен закон, който да не е обвързан с константата на времето?

Времето (или тълкуването за неговото възприемане) определя ВСИЧКО, което ние си мислим, че сме установили.
Времето се забавя със скоростта, а при скоростта на светлината става още по- интересно, а Бог е светлина... Само че какво е скорост? Космически кораб се отдалечава от Земята със скорост 2 999 999 километра в секунда. От него излиза совалка със скорост 10 километра в час спрямо кораба и го задминава. Пита се с колко километра в час се е движела совалката спрямо Земята? Упс! Невъзможно. Скоростта на светлината е предел!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #147 -: Май 24, 2021, 10:28:26 pm »
Времето се забавя със скоростта, а при скоростта на светлината става още по- интересно, а Бог е светлина... Само че какво е скорост? Космически кораб се отдалечава от Земята със скорост 2 999 999 километра в секунда. От него излиза совалка със скорост 10 километра в час спрямо кораба и го задминава. Пита се с колко километра в час се е движела совалката спрямо Земята? Упс! Невъзможно. Скоростта на светлината е предел!

Чии час? Имам предвид часа в израза "км/ч". По часовника на кораба, по часовника на совалката или по часовника на Земята? Като помедитираш по тоя въпрос ще разбереш парадокса.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #148 -: Май 24, 2021, 10:40:06 pm »
Нека да са 10 километра в секунда ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #149 -: Май 24, 2021, 10:41:32 pm »
Мдааа, този Айнщайн обърка много мозъци...
Скоростта на светлината е предел, но...всичко е относително! Юлиане, спри да се гавриш!

Радико, ако си представиш цялата тази "статика" с различно време в някоя постановка (ако щеш и законът на ОМ), ще достигнеш до странни заключения...ти поне можеш да мислиш...