Автор Тема: Фундаментални грешки на съвременната наука  (Прочетена 5790 пъти)

Неактивен mind

• Сериозно Активен
  • Публикации: 369
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2020, 09:44:50 pm »
Мисля, че тук е мястото на въпроса. Говоря за прословутият експеримент на Майкълсон които коментирахме вече в другата тема.  Това вече си е фундаментално погрешно интерпретиране на резултатите от експеримента.

В това видео са 3 експеримента,  хем доказващи етера, хем доказващи нещо друго, което няма да ви хареса.
(Не че етера може да свърши на човек някаква работа, но това са търсили)

https://www.youtube.com/watch?v=Xg96dC6ylTI

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 6 285
  • Преди сламката е гредата
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2020, 10:05:36 pm »
Съжалявам, не мога да го коментирам. Англииски схващам само като текст и то отчасти. Ако искате някакъв коментар напишете за какво става дума и всичката тая анимация доказуема ли е по някакъв практически начин.

Неактивен технократ

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Не е важно знанието а разбирането
« Отговор #62 -: Октомври 24, 2020, 09:25:11 am »
В това видео са 3 експеримента,  хем доказващи етера, хем доказващи нещо друго, което няма да ви хареса.
(Не че етера може да свърши на човек някаква работа, но това са търсили)

https://www.youtube.com/watch?v=Xg96dC6ylTI

Минд, навярно става на въпрос за телескопът на ейри, доказващ увлекаемият ефир. Но и аз не разбирам английски, ако знаеш за какво иде реч, кажи.

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 023
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
« Отговор #63 -: Октомври 24, 2020, 01:47:33 pm »
   За автоматичен превод в "тубата" натискате долу вдясно зъбното колелце с настройките и после щраквате върху "субтитри", "английски - автоматично генерирано", после пак върху "субтитри" и след това върху "автоматичен превод", и най-накрая върху "български".   .....   Не знам защо са го направили толкова засукано, сигурно за да се затрудняват хората.

Неактивен технократ

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Не е важно знанието а разбирането
« Отговор #64 -: Октомври 24, 2020, 07:38:35 pm »
   За автоматичен превод в "тубата" натискате долу вдясно зъбното колелце с настройките и после щраквате върху "субтитри", "английски - автоматично генерирано", после пак върху "субтитри" и след това върху "автоматичен превод", и най-накрая върху "български".   .....   Не знам защо са го направили толкова засукано, сигурно за да се затрудняват хората.

С този превод нищо не се разбира. Само някой които владее английски може да преведе в общи линии, за какво се говори в клипа. Аз само подразбрах, че става на въпрос за опита на Ейри, с телескоп пълен с вода.