Начало > Новини от света на технологиите

Шели

<< < (3/6) > >>

Аtos:
Всяко усложняване на системите води до по-висок риск от проблеми.
"Облак" казваш?
Представете си един такъв нищо не разбиращ от електроника и интернет собственик, как влиза в "умната" си къща.
Представете си, че аз съм хакер, който му има зъб или още по-лошо... собственик съм на въпросните виртуални и реални компоненти, които му осигуряват този лукс. Всичко в дома му е под мой контрол, стига да поискам.
А ако не е само един дом, а цял квартал? Цял град?
Щото... натам отиват нещата...

Vetap:
Имам известен опит със Sonoff. Като се прецака нещо сървера и всичко отива по дяволите. Не става още за сериозна работа тази технология.

MTM:
Може да си управляваш, бойлера, климатика, нищо друго.
 И да се прецака, не пречи. Като се прибереш, ще си го оправиш. 😉

filchef:

--- Цитат на: Радико в Май 06, 2020, 04:18:49 pm ---Собственика на някоя умна къща се събужда в три през нощта от силни стомашни смущения и неистово желание да посети "онова място" грабва смартфона и нервно чука по него да запали лампата.  Обаче "греда" смартфона невъзмутимо изписва:
Системна актуализация на софтуера на сградата, всички системи се рестартират моля изчакайте актуализацията да завърши.

--- Край на цитат ---
;D ;D ;D ;D ха ха ха ха

dmitarp:
и какво по-точно да управлявам, бойлера е постоянно включен, климатика също, миялната машина винаги я включвам след като я заредя, пералнята също, това едва ли ще ми помогне да ги заредя или изпразня

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия