Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 159183 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 922
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #75 -: Март 06, 2019, 04:08:22 am »
epwpixieq-1  Тук вече стана за смях пред целия форум.
Във форум в който се обсъждат устройства за получаване на енергия, във тема разглеждаща устройство за ЕНЕРГИЯ  ти даваш линк към устройство ПРОИЗВЕЖДАЩО СИЛА, а сила по време кво беше. Ми да ти кажа и ти не си ме разбрал аз пък говоря за магнитостриктивна гроздомелачка правеща оргононаситено вино за лечение на деменция и полова дезориентация.
Отиваи в ъгъла и се срамувай цяла вечер.
Радико, вие си се смейте колкото си пожелаете. Преди да се говори за енергия, което е деривативно понятие, е добре да се поговори за сила, скорост, и за време, както отбелязвате. Точно затова подчертах че в описанието на ефекта се формулира сила, но вие май-отново си отидохте във вашите разбирания. И за да не сме голословни, и понеже вие директно заявихте, че ефекта които посочих не е реален, ето малко повече информация относно него, като надявам се най-малко да познаете източниците (за самата информация не тая такава надежда):

https://aip.scitation.org/doi/10.1063/1.2169303 (American Institute of Physics)
http://adsabs.harvard.edu/abs/2006AIPC..813.1205F (Harvard)
https://core.ac.uk/download/pdf/158831204.pdf

Тези са индустриални институции в САЩ, които също се надявам да са ви бегло понзати:
https://www.energy.gov/sites/prod/files/2017/04/f34/5_31296_Nichols_031517-1330.pdf (DOE, Department of Energy of USA )
https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/20120002838.pdf (NASA)
https://www.prnewswire.com/news-releases/doe-awards-strengthen-qm-power-focus-to-become-preeminent-energy-solutions-provider-for-hvacr-273419931.html (DOE press release)

Ето и малко за компанията, спомената в доклада на NASA и DOE, която прави технология на база на феномена "Parallel magnetic path", за който вие казвате че не може да съществува:
https://www.qmpower.com/
http://rakarskiy.narod.ru/_ld/0/10_PJ_Piper.pdf
https://www.qmpower.com/products/

Оказва се, че виждате ли не само Американците а и Европейците знаят за този феномен. И то не само знаят, а преди 4 години са проектирали електро мотори на този принцип, които са проектирани за използване при колелата на автомобилите:
https://cordis.europa.eu/project/rcn/110787/brief/en

Не знам дали ще разберете тази информация, в крайна сметка Google може и да ви помогне (кой знае), най-малкото колегите на които боравят с езика ще им стане ясно за какво се говори (ето още инфо за тези които се интересуват: https://hubpages.com/education/Parallel-Path-Magnetism-Concept-Explored ).

Интересното е, че във всички тези документи, никой не споменава енергия, а само сили. Дали всъщност не трябва да ви се обадят, и да ви питат вас за съвет, пък кой знае може директно и във NASA или в Harvard да ви поканят да им обясните, че говорят глупости и вместо сила трябва да говорят за енергия а като за бонус и може да ви помолят да им направите от вашата:
магнитостриктивна гроздомелачка правеща оргононаситено вино

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #76 -: Март 06, 2019, 03:54:51 pm »
Krasias
Със законите, с който си запознат до сега можеш ли да обясниш, какво се случва в  долната схема?А можеш ли да обясниш как са строени пирамидите или как са пренасяли оня голям камък в Баалбек.
Магнитното поле може да се екранира въпроса е, че не знаем как? Ако не можеше луната отдавна да се е приземила на земята и щяхме да живеем на планета с формата на тестиси. 😉Ето и нещо от Лийдскалнин на английски е. Някои тук парадираше че го пипа много добре езика нека го преведе.

Education
You know we receive an education in the schools from books.  All those books that people became educated from twenty-five years ago, are wrong now, and those that are good now, will be wrong again twenty-five years from now.  So if they are wrong then, they are also wrong now, and the one who is educated from the wrong books is not educated, he is misled.  All books that are written are wrong, the one who is not educated cannot write a book and the one who is educated, is really not educated but he is misled and the one who is misled cannot write a book which is correct. С две думи всичко научено е Bullshiit.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #77 -: Март 06, 2019, 03:56:31 pm »
Оппаа забравих схематА...

montanar

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #78 -: Март 06, 2019, 05:57:36 pm »
ventsy74 ти сериозно ли? :)
Дали нещо от сегашния мир щеше да работи ако е Bullshiit а? :)
Или и еднорозите не ги виждаме щото не вярваме?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Генератор Helios
« Отговор #79 -: Март 06, 2019, 07:35:18 pm »
krasias, да извиняваш, но не ти стига акъла явно или по-скоро не мислиш по тези неща.
Аз ще ти кажа, че първо, енергията която получаваш МОЖЕ да е повече от потребената. Вижда ли се добре думичката МОЖЕ?!
Второ има варианти в които магнитните полета може да се местят с почти НУЛЕВА енергия, която също води до свръхединичност.  Вижда ли се добре думичката НУЛЕВА?!
Трето има варианти в които Ленц ефекта НЯМА СПИРАЧЕН ЕФЕКТ!

Още повече, моторът в този генератор, сам по себе си може да е свръхединично устройство, което е обсъждано не веднъж във форума. Разбирате ли го този факт, че само моторът може да дава свръхединичност, а какво да мислим за идеята в тази тема, която ще генерира още свръхединичност. В тези свръхединични устройства има едни проблеми и те си имат определени инженерни решения и нищо повече. Никакви закони не се нарушават. Вие обаче стоите и си мислите, аааа те там вече едни хора са измислили всичко и ние знаем как работят нещата. Точно така, едни други хора са измислили едни неща, вие като си ги купите, ще започнете да ги разбирате и това е.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #80 -: Март 06, 2019, 08:54:06 pm »
epwpixieq-1 Къде видя, че отричам ефекта. Къде съм написал, че такъв ефект НЕ СЪЩЕСТВУВА. Ти си единственият който не разбра или по скоро не ти изнася да разбереш какво искам да кажа.специално за теб ще го потретя НА БАЗА НА ТОЗИ СЪЩЕСТВУВАЩ ЕФЕКТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕАЛИЗИРА САМОЗАХРАНЕНО УСТРОЙСТВО. 
Прегледах посочените линкове по точно три от тях. И в трите открих един и същи документ от един и същи автор. И трите са публикувани от " стартъпи" с надеждата да се борят за финансиране. Очевидно е също, и че не са се преборили. Мисля очевидно не ти е ясно какво е това "стартъп"  добре би било да се поограмотиш по въпроса имаме такава тема във форума 
.
 http://mazeto.net/index.php?topic=10812.0 

Ако там информацията ти се види оскъдна разгледаи саита на българския стартъп инвеститор "Илевън" сайта им е www.11.me или просто попитай чичко гугъл какво знае по въпроса, че до сега беше за смях, но вече се притеснявам, че ще почнеш да ставаш за посмешище не е добре така.
П.П. навсякъде в посочените линкове се говори за използването на въпросния ефект за по ефективни ДВИГАТЕЛИ, сиреч машини със външно захранване.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Генератор Helios
« Отговор #81 -: Март 06, 2019, 09:13:34 pm »
krasias, да извиняваш, но не ти стига акъла явно или по-скоро не мислиш по тези неща.
Аз ще ти кажа, че първо, енергията която получаваш МОЖЕ да е повече от потребената. Вижда ли се добре думичката МОЖЕ?!
Второ има варианти в които магнитните полета може да се местят с почти НУЛЕВА енергия, която също води до свръхединичност.  Вижда ли се добре думичката НУЛЕВА?!
Трето има варианти в които Ленц ефекта НЯМА СПИРАЧЕН ЕФЕКТ!

Още повече, моторът в този генератор, сам по себе си може да е свръхединично устройство, което е обсъждано не веднъж във форума. Разбирате ли го този факт, че само моторът може да дава свръхединичност, а какво да мислим за идеята в тази тема, която ще генерира още свръхединичност. В тези свръхединични устройства има едни проблеми и те си имат определени инженерни решения и нищо повече. Никакви закони не се нарушават. Вие обаче стоите и си мислите, аааа те там вече едни хора са измислили всичко и ние знаем как работят нещата. Точно така, едни други хора са измислили едни неща, вие като си ги купите, ще започнете да ги разбирате и това е.
Точно така nizo, всички говорят за чудовището от Лох Нес, дори и снимки има в мрежата, но никой не го е виждал на живо. МОЖЕ би е някъде там. Обърни внимание на думичката МОЖЕ. Предполагам говориш за Кулабухов и Капанадзе?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #82 -: Март 06, 2019, 09:43:01 pm »
krasias, да извиняваш, но не ти стига акъла явно или по-скоро не мислиш по тези неща.
Аз ще ти кажа, че първо, енергията която получаваш МОЖЕ да е повече от потребената. Вижда ли се добре думичката МОЖЕ?!
Второ има варианти в които магнитните полета може да се местят с почти НУЛЕВА енергия, която също води до свръхединичност.  Вижда ли се добре думичката НУЛЕВА?!
Трето има варианти в които Ленц ефекта НЯМА СПИРАЧЕН ЕФЕКТ!

Още повече, моторът в този генератор, сам по себе си може да е свръхединично устройство, което е обсъждано не веднъж във форума. Разбирате ли го този факт, че само моторът може да дава свръхединичност, а какво да мислим за идеята в тази тема, която ще генерира още свръхединичност. В тези свръхединични устройства има едни проблеми и те си имат определени инженерни решения и нищо повече. Никакви закони не се нарушават. Вие обаче стоите и си мислите, аааа те там вече едни хора са измислили всичко и ние знаем как работят нещата. Точно така, едни други хора са измислили едни неща, вие като си ги купите, ще започнете да ги разбирате и това е.
  nizo, не мога да си обясня що за неадекватен коментар е това, при положение че ти си доста интелигентен. Тука в случая ние разглеждаме точно определено устройство което не може да бъде свръхединично и за това си има много причини свързани с конструкцията му. Тука не разглеждаме други устройства, и честно казано не разбирам с каква цел се опитваш да отклониш темата, щото дори и да има други устройства които работят, това по никакъв начин не доказва че и това работи.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Генератор Helios
« Отговор #83 -: Март 07, 2019, 12:11:08 am »
Защото, krasias, заставате в позиция на критика и отричане на свободната енергия. Фактите обаче, са че свободната енергия си е факт и то много отдавна, господа ... мноооооого отдавна.

Конкретно по темата, вече сме на 6-та страница, а скептиците не са изказали сериозни доводи против тази установка. Само някакви косвени плюнки от типа, ти щом не го показваш, значи не работи или то ако работеше, щеше да се продава. Завързва се спор за екрана, да това не е екран, но може полето да се отклони почти напълно с много елементарен детайл. Да, полето не се екранира, но в тези устройства не се изисква да се екранира полето, а да се "скрие" от намотката. Човекът предлага нещо, според мен недоизмислено, но все пак достатъчно да създаде изменение на магнитното поле със сравнително малко потребление. Екранът няма нужда да е кой знае какъв, парче желязо което да речем е 4 пъти диаметъра на сърцевината на намотката. Въобще не ми ги разправяйте тия, че желязо ще оказва спирачен ефект на мотора, малко ... може би, но в никакъв случай равносилен на Ленц ефект. Желязото първо придобива ускорение, докато приближава магнита, а после тази енергия от ускорението му позволява и да излезе от магнитната яма, нетно резултата е почти нулев. Дотук изяснявам, че "екраните" ще се въртят с лекота около магнитите. Пояснявам и за екраните, че да речем са дискове, то полето на магнита първо ще тръгне по екрана и от ръбовете му, ще се затвори с другия полюс. Сега, това не е идеален случай, но все пак достатъчно. Разбира се, полето може абсолютно и качествено да се скрие от намотката с желязна скоба с форма U. Така полето ту се затваря в нашата U сърцевина, ту се отваря към товарната намотка.
Да, съгласен съм, PDF-чето e нескопосано, има грешки, но лично аз по принципа нямам възражения. Лично на мен, тези системи не ми харесват, защото ползват железа, обемни са, тежки са и на всичкото отгоре имат мотор. Тези съвременните мотори са смотани. Линдеман отдавна ни открехна за мотора на Тийл, предлагам такъв да се сложи.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #84 -: Март 07, 2019, 01:00:34 am »
Nizo Как и да го наречеш да се "скрие" да се покрие да изчезне, да го нема,да фане свет. Теорията е такава, че докато го има от едната страна, не трябва да го има от другата.Все си мисля че с високо напрежение има начин да се екранира магнитно поле. Отдавна се каня да направя такъв експеримент и все не остава време. И странното в схемата е, че има разрядник на изхода. За чий му е? Не е ли по лесно да се направи 220в изход?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #85 -: Март 07, 2019, 01:52:26 am »
Не си мислете, че разрядникът не е също и мощен консуматор!
Разработката е интересна, мненията са противоречиви...остава някой да се пробва да я изработи! Дотогава всичко е преливане от пусто в празно!
Сега...авторът на темата твърди, че дори компютърът му (в момента) се захранвал от нея?
Не знам...но ми се струва малко пресилена ответна реакция, вие как мислите?
Нямам нищо против видеоматериал, а вие?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #86 -: Март 07, 2019, 02:36:18 am »
Екранът няма нужда да е кой знае какъв, парче желязо което да речем е 4 пъти диаметъра на сърцевината на намотката. Въобще не ми ги разправяйте тия, че желязо ще оказва спирачен ефект на мотора, малко ... може би, но в никакъв случай равносилен на Ленц ефект. Желязото първо придобива ускорение, докато приближава магнита, а после тази енергия от ускорението му позволява и да излезе от магнитната яма, нетно резултата е почти нулев. Дотук изяснявам, че "екраните" ще се въртят с лекота около магнитите.

  nizo, то че тоя генератор е прост и елементарен та по елементарен надали може да е, но явно трябва да го направим, разделим на още по прости части та както обичаш да казваш ти да го разберат и "малките  деца". Нека вземем само една част от конструкцията, силния неодимов магнит и железния екран, само това. Та nizo, можеш ли да ми кажеш какво ще случи като завъртиш железния екран с примерно 3000об/мин в близост до неподвижния мощен неодимов магнит, достатъчно е да отговориш правилно само на този въпрос. И не забравяй има огромна разлика в това да пуснеш парче желязо само да влезе в магнитното поле на магнита, от това да накараш същото парче желязо да премине с голяма скорост през същото това магнитно поле.
« Последна редакция: Март 07, 2019, 02:57:16 am от krasias »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 922
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #87 -: Март 07, 2019, 05:34:14 am »
epwpixieq-1 Къде видя, че отричам ефекта. Къде съм написал, че такъв ефект НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Ето къде:
Ами то си е точно така. Това устройство не работи. Във интернет има чудовищно количество лъжи.

Ти си единственият който не разбра или по скоро не ти изнася да разбереш какво искам да кажа.специално за теб ще го потретя НА БАЗА НА ТОЗИ СЪЩЕСТВУВАЩ ЕФЕКТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕАЛИЗИРА САМОЗАХРАНЕНО УСТРОЙСТВО. 
А сега вие ми посочете къде съм написал че устройството е "самозахранващо"? Не съм и споменавал такова нещо, както ви казах още в началото това само вие си го мислите, понеже не сте се запознали със описанието на самото устройството, и правите асоциации с други устройства за които вие си мислите. Ето точно това което написах:
Вашето потвърждение показва, че коментирате статията без да сте я прочели, или без да разбирате какво се твърди за устройството, понеже никъде във тази статия (по-скоро описание на технологията)  няма такова твърдение , понеже ако я бяхте прочели (може и езика да ви е проблема), нямаше да твърдите това.

Мисля очевидно не ти е ясно какво е това "стартъп"  добре би било да се поограмотиш по въпроса имаме такава тема във форума
Благодаря, имам професионален опит с технологични старт-ъпи (та даже и със старт-дауни), така че горе долу си имам представа.
 
За да съм коретен ще цитирам нещо от вас, което не бях забелязал преди, и сега докато търсих предишните коментари го прочетох:
Иначе да ефекта същвствува, но само до 97-98% и толкова. Причината са геешните 180 градуса.

При положение че бях забелязал това ви писание, ако го бяхте сложили в началото, а не в края на коментара си, щяхме да се разминем с много по-малко разменяне отклоняващи мисли, но понеже вие каточели държите да сте в контра, и първо излагате негативизъм, с което започва вашата теза, и се получава такова недоразбиране.

Както казах, проблема ви е че не сте прочели и коментирате на база на това, което сте си изградил вече в мислите си като образна картина. Страницата която дадох за устройството, и за което казахте че не работи, се коментира само ефекта, и това е ефект който вие не прочетохте на какво се основава, и който се проявява с определени характеристики. Никъде, и подчертавам отново, никъде не се говори за "самозахранващо" се устройство.

С това се надявам да приключим, понеже така или иначе тези ни коментари се отделиха от темата.
Може би ще трябва да се отвори тема за "технологията на паралелните магнитни пътища"/"parallel magnetic path technology" и там да се разисква това.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Генератор Helios
« Отговор #88 -: Март 07, 2019, 10:59:44 am »
nizo тука съм описал много точно сериозни доводи защо генератора няма да работи с КПД >1.
Сещам се за поне три начина по които магнита ще взаимодейства с екрана:
1. Привличане при приближаване и отдалечаване - при подходящата конструкция може да се получи компенсиране да двете сили и тяхната работа, като влиянието може да се сведе до минимум;
2. Индуциране на вихрови токове в екрана, те винаги ще влияят, но при използване на листов екран също могат да бъдат минимизирани;
3. Индуцираното ОЕДН от тока в соленоида - там нещата са винаги в противодействие на въртенето. Когато екрана се отваря тока нараства и се индуцира все по голямо ОЕДН. То създава свое магнитно поле което привлича отдалечаващият се екран и се стреми да го върне. В този момент магнита също се стреми да спре екрана. За разлика от приближаването на екрана когато силата на тока от ОЕДН намалява и единствено магнита привлича в случая.
Екрана е основният елемент от конструкцията в случая, а се вижда дълбока некомпетентност по неговият принцип на работа и основни ефекти от автора на pdf-а и защитниците на тезата. Невъзможно е човек да е измислил нещо, до го е проектирал и направил без да познава в дълбочина принципите на които то работи. Това не е тото да го уцелиш.
Очаквам и от защитниците поне логични доводи за принципа на работа, а не от типа може така а може и иначе.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Генератор Helios
« Отговор #89 -: Март 07, 2019, 11:03:00 am »
Подкрепям написаното от nizo по темата. Прословутите закони си ги има, те са изведени емпирично и доказани многократно, това никой не би трябвало да го оспорва. Обаче, при определени условия, тези закони (в частност на Ленц) може да бъдат използвани по такъв начин, че вместо да пречат (оказвайки съпротивление и прахосвайки енергия на вятъра), да се пренасочат в друга посока или дори да подпомагат процеса чрез подходящ метод.

Предлагам заделяне на около два часа (като за един филм) с едно опресняване и подреждане на идеите за СЕ с прочитане на следната статия - основно на първата страница: http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=306.0

Генераторът на Кромри също е известен с липсата реакция на Ленц (по-точно нейното пренасочване в подкрепа) заради специфичното огледално навиване и свързване на работните намотки (прикачената схема).

Всички искаме видео или снимки, но може човека да има някакви свои съображения... Който има голямо желание, може да се пробва на лични евентуално за повече информация. Или просто да направи семпла реплика колкото да провери как се държи устройството. Идеята на Радико с бисмут е интересна, понеже бисмутът не оказва спирачен ефект при преминаване на магнит до него (или поне не се усеща... ако го има, е в порядъци по-слаб от реакцията при мед или алуминий).