Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 86041 пъти)

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #105 -: Януари 29, 2018, 11:00:56 pm »
   В службата всички тръби (няколко километра) са медни, водата има отвратителен вкус и миризма, никой не си и помисля да я пие, да не говорим, че със сигурност има и микроскопична добавка от припоя и флюсовете, с които са споявани фитингите.
   Доколкото разбирам, Филип е много доволен от свойствата на устройството, само дето малко се е натровил от медта или от окисите и разумът е надделял в крайна сметка. Лошото е, че Филип е произвел такива отровители за стотици хора и едва ли се е обадил да им каже за страничните ефекти. Дано стотиците пациенти са живи и здрави и дано не са развили някакви анемии. Няма проблеми, това е то естественият подбор. Преди хиляди години хората така са разбрали кои гъби стават за ядене и кои не стават :) В началото на 20-ти век, хората пиели радиева водичка, мажели се с радиева пудра, повишавал се тонусът им, но за кратко. Сега в лабораторията на Кюри се влиза само с декларация, че посетителят няма да има претенции ако утре хване рак.
   2018г. сме, отровните гъби се знаят кои са, а незнанието не е оправдание  :)

kingstong

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #106 -: Януари 29, 2018, 11:07:52 pm »
Много добре казано  lz1jer, евала!
 наистина сме в 2018 год.

  Който не вярва, да се пробва викам аз :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #107 -: Януари 29, 2018, 11:20:37 pm »
Грешно сте разбрали. Пренасищането с мед се е получило докато изработва тръбите, а не докато ги използва по предназначение. Нали знаете какво се получава когато продължително стискаш и въргаляш в ръцете си някакъв чист метал (т.е. без боя или друго защитно покритие)? Получава се това, че този метал ти остава по ръцете и с голяма вероятност ще проникне в организма през порите на кожата.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #108 -: Януари 29, 2018, 11:35:22 pm »
   Да, най-вероятно не сме разбрали, също не разбираме защо водата в градинката пред службата е вкусна и пивка, а вътре е гадна. Кофти се е структурирала май. Как може да се подобри, по научен или по псевдонаучен път?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 585
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #109 -: Януари 29, 2018, 11:42:37 pm »
Как са лекували чума или проказа преди векове? Ами ... никак.

Ще ви кажа:
Лекували са тежките инфекциозни заболявания с глад, особено чумата.
Римляните са карали заразените от чума на о. Венеция, за да не пренасят заразата над останалите. Можели са да ги посещават веднъж седмично близки с лодка, да им носят храна. Онези обаче, които знаели и не се страхували, защото нямат какво да губят, се лекували с глад. Който издържал 40 дни /куаранта джорни/, оцелявал. Който се хранел сигурно умирал. Оттам произтича и думата - кУарантина, перифразирано на български карантина или в превод четиридесетина дни.

Когато човек спре да се храни, в организма му настъпва тежка ацидоза, която е неблагоприятна за всички микроорганзми. Тогава те капсулират /повечето от тях/. Овиват се в пашкул, които ги защитава от ацидозата. Издържат само бактериите, които нормално живея в киселинна среда, докато не ги нападнат имунните клетки. Така или иначе бактериите не могат да живеят без храна повече от 25 дни, някои издържат и до 30-35 дни, след което умират. Човек със средно тегло около 80 кг. може спокойно да прекара пълен глад до 35 дни без патологии за организма му - има белези по които организма казва кога е достигнат предела, кога започва патологичния глад. За този период всички бактерии на чумата ще са пукнали от глад, а и още 5 дни е пълна гаранция, т.е. 40 дни.

Не всеки е оцелявал обаче, да не бъдем максималисти. Някои са умирали преждевременно, защото са били твърде слаби и изнемощели, от слаб имунитет. Но който е пробвал и е имал ищах за живот, е успял.

За вирусите:
Те не са с белезите на живи организми. Те не се хранят и могат така да съществуват при подходящи условия почти вечно, без храна. Някои учени твърдят, че те са биороботи. Унищожават ядрото на клетките, защото са им необходими гени, за репродукцията си - правят идентични свои копия със строителен материал от клетките.
« Последна редакция: Януари 30, 2018, 02:11:51 pm от atos »

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 243
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #110 -: Януари 30, 2018, 01:32:32 am »
Локо, ще ти дам гащеризона дет ремонтирам горелките да го переш с вода само. Ама след като съм ремонтирал някоя нафтова горелка.
Или за още по-добър ефект може да ти пратя памучното дебело яке, което носех когато ме поляха няколко литра горещ мазут (добре че тогава носех шапка и очила и дебели дрехи - все едно съм го предчувствал).
Гащеризона се изпира с препарат горе-долу, но якето вече го нося 1 година с петна - няма сила която да свали тоя мазут от него.

Едно време са перяли китениците и чергите от прах и кал. Това става с вода, макар и по-бавно отколкото с препарат. А и никой не е предирял за някое петънце по дрехите, особено ако са били "всекидневни". Контетата просто не са стъпвали на мръсни места, а и са сменяли дрехите доста често - пуста мода... А и нямало такива замърсители - нямало е масла, греси, нафта, блажна боя ... най-много някой да се напръска с олио или да се оплеска със свинска мас...
То и сега на някоя фръцла дет си купува всяка седмица нови дрешки от мол-а не й трябва прах - с една вода може да си пере дрешките... нито е ходила по мръсни места, нито се е трудила кой-знае колко да се изпоти, нито носи една дрешка повече от 5 пъти...

Ще ви кажа:
Лекували са тежките инфекциозни заболявания с глад, особено чумата.
Това не е било лечение, а предотвратяване на разпространението на заболяването. Ако е изкарвал 40 дена - значи организма е преборил заболяването, иначе е щял да бъде мъртъв.
В съвременния свят просто не можем да си позволим такава висока смъртност (макар че от друга страна... не знам докъде ще доведе човечеството това). Тук се крепят животи на хора, които в дивата природа ще са умрели отдавна - някои още при раждането си, някои дни или седмици след заболяването. И много от тия хора създават наследство, което поради дефект в гените си е обременено с техните заболявания или като тях няма имунитет срещу много от заболяванията. Дори и здравите хора заради манията си за дълголетие и здраве взимат лекарства при най-малките симптоми, като по този начин правят имунната си система ленива, неспособна да се справя сама. И това също лека полека се предава по наследство, разваляйки човечеството.
Имам съмнението че само след няколко поколения един мижав грип или дребна шарка ще са способни да затрият огромни части от човечеството... И то от "най-добрата" му част - високоинтелигентните и цивилизовани бледолики. Ония от Нигерия или Сиера Леоне, или чукчите от Сибир ... те ще оцелеят.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #111 -: Януари 30, 2018, 06:54:24 am »
 ;D ;D ;D
- Същото, което съм го виждал винаги, когато съм чел в която и да било тема от този форум, със същите действащи лица.
 ;D ;D ;D

Както казах - мога да подкрепя със снимки и данни всеки от написаните от мен редове. :)
Но е ясно, че дежурните писатели в този форум не ги интересува истината, а само плямпането, за да си запълнят кухото време, което явно е много  :)

EDM,
Та ти нямаш основни познаниния.
В замяна - компенсираш с много думи.
- За ПАВ - повърхностно активни вещества - явно дори не си и чувал.
Какво ли ще да е пък да говорим за това каква е целта да са основна част от перилните препарати и какво правят те с водата и прането ти.
- За това, че водата е най-добрия разтворител в Природата и химията - явно - също.
- за това, което пък науката нарича повърхностно напрежение - същата работа.

И да ти кажа  ;D - това не е обида - просто констатация за знанията ти  :)

Ясно е, че и за монтьора на горелки важи същото.

За човека със суперския ник - lz1jer  ;D (освен ако не е позивната му за радиовръзка - тогава се извинявам)
Когато нещо се конструира от човек без знания - така става ;D
Фиксирам медната разводка на водната инсталация в работата му.
Медната водопроводна инсталация е суперско нещо, но само когато е направена по изискванията за такава.
А има само едно специално изискване - в нея винаги да има вода.
Постига се много простичко - след входа задължително се прави обратен сифон - Тръба от друг материал (не медна) отива по-високо от най-високата точка на консумация и чак след това започва медния тръбопровод. Разводката към смесители и други потребители се прави от горе надолу. При нужда се поставя и обратен клапан.
Ама нали сме си ганьовци - чула жабата, че подковават коня и ... А пък и за какво да правят "излишни" разходи ;D

Само за инфо: Всички хора, на които съм правил тръби са запознати с факта, че трябва тръбата да не остава без вода, защото досега на мед до въздух веднага води до образуване на окиси. Запознати са и какво да правят, ако все пак стане.

Приятна днешна занимавка и многодумно запълване на свободното им време на включилите се в темата празнодумци  ;D ;D ;D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 243
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #112 -: Януари 30, 2018, 11:19:49 am »
Филипе, почваш да звучиш точно като Кадуцея... явно оргона нещо ви влияе :)

Водата е сравнително добър разтворител - да, това е истина. Но е твърде пресилено да се казва, че е най-добрия такъв. Също така не може да се каже, че има универсален разтворител. Някои вещества се разтварят в едни разтворители, в други - не. Други вещества се разтварят в другите, но не и в първите. Така че не е въпрос само до повърхностно напрежение, намесена е и химия. Зависи и при какви условия се случва реакцията. Щото аз по тая логика мога да твърдя че кварцовия пясък е най-добрия разтворител и да ти демонстрирам как разтваря стъкло, гранит и неръждаема стомана - като ползвам песъкоструен апарат :)

Молекулата на водата е полярна:

В нея се разтварят вещества чиито молекули също са полярни - примерно натриевият хлорид.

Но водата е безсилна срещу доста от въглеводородните молекули, просто защото те не са полярни, водата "няма за какво да се закачи"

Водните молекули предпочитат да си останата залепени една за друга тъй като една спрямо друга имат по-голяма притегляща сила, отколкото да се занимава с някакви си почти неактивни въглеводородни молекули, запечатали полярността вътре в себе си.

XADO

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #113 -: Януари 30, 2018, 12:43:56 pm »
И да ти кажа  ;D - това не е обида - просто констатация за знанията ти  :)
До колкото помня, човека искаше нещо от оргонните разработки за проба. Някой нещо?

Иначе да се лети нависоко в интернет не е проблем.
Но, защо не опитате тоя номер тук: http://mcu-bg.com/mcu_site/

Защото там има истински техничари, нали? :) Поздрави

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #114 -: Януари 30, 2018, 01:53:25 pm »
Това вече е съвсем друг начин на разговор, juliang :) Благодаря ти!  :)

Абсолютно прав си. Не е най-добрия. Може би трябваше да напиша - най-универсалния.
Ето една таблица на разтворимостите във вода при различните нейни температури на стотици субстанции. За момента е най-пълното, което съм намирал. http://en.wikipedia.org/wiki/Solubility_table

Промяната на водата заради температурата е фактически промяна на нейното повърхностно напрежение.
Това е факторът, който я прави с по-високата и температура по-добър разтворител.

Водата, преминала през такава тръба, която е с температура 22 градуса, е с повърхностното напрежение  на вода с температура 100 градуса. Защо и как става това - не знам. Нямам дори и идея. Просто е факт, който е абсолютно повтаряем при изследванията.
Именно това я прави действаща за разтварянето на солите и мазнините, отделени от тялото.

Не съм споменавал за пране с нея. Единствено за къпане. :)

kingstong

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #115 -: Януари 30, 2018, 02:03:35 pm »
За човека със суперския ник - lz1jer  ;D (освен ако не е позивната му за радиовръзка - тогава се извинявам)
Да! Може спокойно да се извиниш тук, а в ефир не можеш защото явно нямаш радио.

Филип, знаеш ли изобщо кога и защо е създаден този форум?

Тези твои алабализми ги разправяй на другарчетата си като кадуцеус, един, атос, хипарх и т.н.....

 Имате си форум за това, пишете и си огъвайте тръбите там бе приятел, защо се опитвате тук, след като явно няма да Ви се получи?

Качествените хора затова спряха да пишат и показват експерименти, защото оргончиците и тези от третия пол много искате  ;D

Сори, ама няма как да стане!    Продължавай да си свиркаш по терминалите на летището Филипе, успех!


Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #116 -: Януари 30, 2018, 02:12:13 pm »
Добре, и каква е разликата дали тръбата ще е желязна, медна, алуминиева или каквато и ще да е. 
Основните 7 метала са свързани със седем небесни тела от Слънчевата система. Всеки метал си носи определени влияния/енергии, които може да се предадат и на водата, която е в контакт с тях. Сребро и злато най-добре.
Но това са езотерични/алхимични въпроси и за някои може да са просто дивотия:)

XADO

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #117 -: Януари 30, 2018, 02:56:37 pm »
Имате си форум за това, пишете и си огъвайте тръбите там бе приятел, защо се опитвате тук, след като явно няма да Ви се получи?
За отцепническия от кадуцеус форум ли става дума? Не ми се търси. Едно линкче? Кадуцейския го знам.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #118 -: Януари 30, 2018, 03:02:11 pm »
Здравей Филип,
Промяната в повърхностното напрежение  на вода е лесно проверимо. Понеже не  вярвам на стойностите, които се цитират, никой не се е подписал под тях,  а само са казани, моля да ми се направят демонстрации за да се уверя в това твърдение:
Първи начин, взимаш капилярна тръбичка, 1 мм диаметър е съвсем добре, и сравнително се показва, че водата преминала през тръбата на Шаубергер има с около 20 % по ниско ниво на менискуса в капилярната тръбичка.
Втори начин, взимаш 5 или 20 стотинки и с капкомер капиш вода докато се разлее от монетата и се изброяват капките. Демонстрирай, че броят на капките от вода преминала през тръбата на Шаубергер  е с 20% по-малко от този преди да е преминала. За този размер на монетите това са около 3 капки, 16 капки за нормална вода и около 13 за вода с ниско повърхностно напрежение.

И понеже твърдиш съвсем погрешно и неоснователно, че разтворимостта на веществата във вода зависи от повърхностното напрежение демонстрирай разтворимост на сол или захар, до насищане на разтвора във вода при 20 градуса преминала през тръбата на Шаубергер, за да се сравнят стойностите с обикновена вода.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #119 -: Януари 30, 2018, 03:09:50 pm »
.................................
 Онези обаче, които знаели и не се страхували, защото нямат какво да губят, се лекували с глад. Който издържал 40 дни /куаранта джорни/, оцелявал. Който се хранел сигурно умирал. Оттам произтича и думата - кУарантина, перифразирано на български карантина или в превод четиридесетина дни.

Това е много интересно...все има какво да научи човек и в напреднала възраст ;D
Аз вярвам в тази теза, понеже за мен доказателството е в...самите корени на думите! По същият начин, по който (пак в Италия) е било известно лечението против ухапване от отровен паяк - отровеният е трябвало да играе танца "Тарантела" часове наред, за да оцелее! В същност, танцът е бил много динамичен и ускорявайки по този начин пулс и "високи мускулни обороти", човек е ускорявал неимоверно метаболизма си, което е водело до много по-бързо разграждане на отровата - ефектът от нея не е успявал да "настигне" и изпревари метаболичните процеси!
В последствие "тарантела", погрешно заема името на друг подраздел паяци, които, макар и страховити на вид, (тарантУла) далеч не са толкова отровни като "Черната вдовица" (която е основният виновник за този вид тежки отравяния)!

 locco, такива "перални" народът е кръстил тепавици! Предназначението им е да изпират НОРМАЛНИТЕ замърсявания от органичен произход, които са най-често срещани в бита на едно семейство!
Именно, поради промяната на повърхностното си напрежение, водата варира в способността си на РАЗТВОРИТЕЛ!
Това, разбира се е в определени граници, тук Юлиан отново изпада нарочно в крайности, но не от любов към истината, а заради нуждата от извратено удовлетворение, целящо нечие "разобличение", което (строго според мен) граничи с психопатология (мое мнение, нищо целящо обидна класификация)!
Нормално е обикновените (природни) процеси да не се справят с много от съвременните изкуствено създадени замърсители на материи (че и на съзнание тук-там). То е все едно да си авиоинженер, проектирал десетки самолети и да те обвинят, че не можеш да...левитираш?
Юлиане, ти очакваш (като потвърждение, което би те убедило в нещо) някакво ЧУДО, едва ли не?  Хората ти казват - тепавицата е факт, просъществувала е стотици години (Локо просто не е запознат в детайли), смяташ ли, че дрехите са се прали чрез магия или самовнушение?
Ти самият ходил ли си на тепавица, да си изпереш един...китеник примерно?
Нормално е да приемеш фактите, вместо да търсиш под вола теле!

За да не съм голословен, предлагам следния експеримент:
Слагат се две чаши вода - обработена и необработена (еднакъв обем, от един водоизточник и с еднаква температура-20 градуса), в тях се прави опит за  разтваряне на еднакъв обем(чаена лъжичка)...свинска мас, примерно, с еднакви бъркалки, с еднакъв брой разбърквания!
Снима се резултата и се поства тук! И без "ама...то е нагласено" и прочее глупости?
Желаещи има ли?