Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 85687 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #120 -: Януари 30, 2018, 03:30:35 pm »
Това, разбира се е в определени граници, тук Юлиан отново изпада нарочно в крайности, но не от любов към истината, а заради нуждата от извратено удовлетворение, целящо нечие "разобличение", което (строго според мен) граничи с психопатология (мое мнение, нищо целящо обидна класификация)!
Нормално е обикновените (природни) процеси да не се справят с много от съвременните изкуствено създадени замърсители на материи (че и на съзнание тук-там). То е все едно да си авиоинженер, проектирал десетки самолети и да те обвинят, че не можеш да...левитираш?
Юлиане, ти очакваш (като потвърждение, което би те убедило в нещо) някакво ЧУДО, едва ли не?  Хората ти казват - тепавицата е факт, просъществувала е стотици години (Локо просто не е запознат в детайли), смяташ ли, че дрехите са се прали чрез магия или самовнушение?
Ти самият ходил ли си на тепавица, да си изпереш един...китеник примерно?
Нормално е да приемеш фактите, вместо да търсиш под вола теле!
Почти винаги преекспонирам нещата, за да се разбере несъстоятелността на твърденията. Щот сега ще почне ... ма то краве масло може да изпира, но не и свинска мас, ма сега температурата или влажността не била тази при която аз съм провел измерването и т.н.
Тепавицата е заместителя на тоягата и кисненето до колене във реката - както се е прало векове наред. Понеже са прали изключително жените, е практически невъзможно една или две жени да обръщат мократа и затова тежаща към 100 кила черга или китеник.




Дори и сега реално няма разлика в качеството на прането на ръка и в перална машина (при използване на един и същ препарат и вода с еднаква температура). Дори бих казал че на ръка нещата се получават малко по-добре и прането е по-щадящо тъканите. Просто на ръка е много-много по-трудно, харчи се повече вода и препарат, и става много по-бавно.

За да не съм голословен, предлагам следния експеримент:
Слагат се две чаши вода - обработена и необработена (еднакъв обем, от един водоизточник и с еднаква температура-20 градуса), в тях се прави опит за  разтваряне на еднакъв обем(чаена лъжичка)...свинска мас, примерно, с еднакви бъркалки, с еднакъв брой разбърквания!
Снима се резултата и се поства тук! И без "ама...то е нагласено" и прочее глупости?
Желаещи има ли?

Достатъчно е да се намаже едно стъкло с олио, масло, мас или там каквото са решили че пере дадената вода и върху тази повърхност от една и съща височина да се капнат 2 по възможност еднакви капки вода - едната обикновена, другата "вълшебна". По широчината и височината на капката (или по-точно казано - от съотношението между широчината и височината) може съвсем точно да се установи има ли промяна в мокренето на материала и в повърхностното напрежение на водата (което напрежение всъщност е причината капката да става капка).


Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #121 -: Януари 30, 2018, 03:37:23 pm »
Четата на великите техничари се попълни с още един. Добре дошъл!  Ние, които нямаме дар слово да пишем такива велики неща, ще се задоволим да си запълним свободното време в четенето на хилядите знайни и незнайни постове. Но що ли ми се струва(а както изглежда не само на мене), че като прочетеш няколко хиляди поста със специална структура, започваш да изпитваш едно странно чувство. Може би това е в резултат от пресищането на тялото с изключително специфичната материя попаднала в него в резултат на упоритото четене с цел запълване на и без това многото свободно време. Тъй като аз нямам Вашата дарба да творя, най-вероятно ще си остана само с четенето на Писанията. Надявам се имунната ми система да стане по-толерантна към бъдещите Ви технически вдъхновения, за да не изпитвате смущения при писането на още по-вдъхновявящи научно-технически содомизми.
П.С. Изгубил свободното си време ndm.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #122 -: Януари 30, 2018, 03:43:48 pm »
Ще направя експериментите, които искате. Няма проблем. Ще си искат времето, но щом съм готов с всяка от тях - ще пускам снимките  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #123 -: Януари 30, 2018, 04:12:11 pm »
До колкото помня, човека искаше нещо от оргонните разработки за проба. Някой нещо?

Иначе да се лети нависоко в интернет не е проблем.
Но, защо не опитате тоя номер тук: http://mcu-bg.com/mcu_site/

Защото там има истински техничари, нали? :) Поздрави


Уважаеми потребител с ник-нейм XADO!
Позицията, от която заявявате категорични "познания" по форумната ни същност и история е в парадоксален разрез както и с времето Ви на регистрация (декември 2016), така и с броя изразени мнения от Вас!
Казано с прости думи - "Регистрирал се някой, (не го познава никой поне задочно, поне от мненията му), чакал повече от година да пропише и първата тема, в която е прописал (ЦЕЛИ 2 поста и то от преди 2-3 дни) нито го интересува от към познавателно естество, нито задава въпроси, а директно го изстрелва в позицията на критикуващ ментор, без да се обоснове за поведението и отношението си към уважавани форумни членове!"
Подобно поведение не се толерира от екипа на форума!

Надявам се, перманентният БАН, който получавате, да не рефлектира катастрофално върху Вашата крехка душевност, изкарвайки Ви от психично равновесие, тъй като Вашето участие в този форум не би могло да се отъждестви с часове себеотдаденост и активно участие в дискусиите!
На прост език - прекъсването на "мимолетна връзка за една нощ", едва ли ще Ви разстрои истински (ако Вие сам сте истински НОВ потребител)!
Хайде, със здраве (по другите форуми) ;D

   atos
 Global Moderator

KURTI

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #124 -: Януари 31, 2018, 01:33:32 am »
Това е много интересно...все има какво да научи човек и в напреднала възраст ;D
      Каква напреднала възраст atos, та Вие нямате и 50?
Относно забраната на този XADO, мисля че имате право защото всякакви лубриканти СЕ вмъкват във форума,
и трябва да сте нащрек!
  Ползотворна работа Ви желая!

 р.р.  Тук в Едберг ги кастрят по IP и МАК

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #125 -: Януари 31, 2018, 04:09:45 pm »
Имах нЕкои сАображения, които исках да изкажа относно банването на XADO но там в информативната тема нямам тази възможност. Тук не намирам за редно! Така че здраве да е!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #126 -: Януари 31, 2018, 04:56:02 pm »
atos, много лошо, много лошо от твоя страна!
Гониш хора, които казват истини, а толерираш такива, които лъжат. А основанията ти са направо смешни. XADO се бил регистрирал през 2016 г., а имал 1-2 поста, чак сега през 2018 г. Това нито го интересувало от към познавателно естество, нито задавал въпроси, а директно го изстрелва в позицията на критикуващ ментор, без да се обоснове за поведението и отношението си към уважавани форумни членове. Ами ти си му копирал въпроса, който е доста неудобен за ония, които се регистрираха преди 1-2 дни. И какво значение има кога някой ще се регистрира и дали въобще ще си казва мнението? Какво е това тенденциозно мислене? По коя разпоредба за участие във форума е основанието ти?

За никого не е тайна, че толерираш сектата на оргончиците и за мен ти клониш към нея. То има ли някой трезво мислещ във форума, който не се убеди, че "изворната вода на Шаубергер" е като СЕ на Бедини?

Подобни страсти се бяха разгоряли около Жоро Бединито. И тогава пак същите оргончици ни приказваха как електрончиците нищо не разбирали от Бедини. А какъв е резултата - мълчание и спотайване. Ясна е работата при Бедини, ясна и при Шаубергер.

На Запад и в Китай пасти ядат и никой не е направил нищо от Бедини и Шаубергер, а у нас по-умни, направо правят технологии от 22 век. Ама като се появи един, като мен и им стричва сакъза. И така ще е, то друго яче не може да е.

Ако ще продължаваш в тоя дух, ще те помоля да баннеш и себе си. Не ми изглеждаш от тези, които търсят истината.

За мен оргончиците-търговци са хора, които продават празни надежди на отчаяни хора! Много ми приличат на баячки, екстрасенси, контактьори с извънземни и др. подобни.

Стараех се във всяко изречение да поставям основната подправка "оргон", че тя присъства във всяка тема на форума, да не изменям на тенденцията...  :) Оргончиците имат електронни микроскопи и го виждат тоя оргон.  :D

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #127 -: Януари 31, 2018, 06:07:57 pm »
Оргонът, Етерът и прочее синоними, са вакуумът. Вaкуумът, Тюрен нарича с другото име "Празнота". Празнотата е навсякъде в различни количества. Ето какво е вакуумът, според Тюрен, съотнесен към хим. елементи с техните електронни слоеве. Подчертаното в синьо, са броя електронни слоеве, със съответния брой електрони. Първи слой 18 електрона.




Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #128 -: Януари 31, 2018, 06:26:21 pm »
EDM, ако тук има тенденциозност, тя не е проявена от мен, а от теб!
Причините за този бан НЯМАТ НИЩО ОБЩО с предмета на тази тема! Посочил съм ги ясно и недвусмислено - те са точно тези, които съм посочил и НИКАКВИ ДРУГИ!
Давам ти пример - когато ти пишеш в тема за електроника, никой не те праща на м.....та си, че да видиш "минава ли ти номера" там! В тема за механика или магнетизъм - също!

Можеш да бъдеш абсолютно сигурен, че резултатът (бан на резервен мултиакаунт, неизползван от години на бивш баннат член) щеше да бъде същият, независимо в коя тема и срещу кого е писал!

Аз нямам тематични пристрастия при изпълнение на форумните си задължения! Където имам лични пристрастия, то си личи от ЛИЧНАТА ми позиция, като обикновен юзър, взимал участие в дискусиите!

И не ти прави чест да се опитваш да класифицираш и разслояваш потребителите на лагери, секти и други подобни "антагонистични фракции", не е почтено! Каква ти е целта от подобно противопоставяне - разделяй и владей? Или нещо друго, за което не се сещам?
Позицията ми в този форум (засега) ме задължава да го опазвам, доколкото мога, точно от подобни (осъзнавани или не) подривни действия!
Съжалявам, ако има засегнати!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #129 -: Януари 31, 2018, 07:31:11 pm »
Edin, проверих пак каква е вълната на здравето на Тюрен (0,0000032 метра), което конвертирано в нанометри дава 3200. Това се пада в инфрачервения спектър.

Джоузеф Кейтър (авторът на теорията за меките частици) пък споменава, че нашият организъм се нуждае от честоти от всичките седем цвята на видимия спектър, за да функционира правилно, т.е. от 390 до 700nm, които са с по-малка дължина на вълната от споменатите 3200nm, но са по-енергетични.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #130 -: Януари 31, 2018, 10:01:58 pm »
Тази вибрация с честота отговаряща на 3200nm дължина на вълната е честотата, с която живата и здрава клетка вибрира. Виж 4 часовото видео на Манфреди (мисля, че то беше). Там той обяснява, как клетката се върти ту в едната, ту в другата посока. И в книгата го пише. Честотата на това пърхане на клетката, дава излъчването от 8 метра. Повиши ли се честотата на пърхане, значи клетката не е здрава, на нея нещо и липсва. Бъркаш се с аналогията с другите цветове.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #131 -: Февруари 01, 2018, 09:33:57 am »
Използва се хармоник, на основната честота, а твоите чувства, само те отдалечават от истината. Разбираш ли, че без прочит на книгата, нищо не се разбира. В съответната тема, а има преснимана и е малко неудобна за четене, но за да се разбере основата, става.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #132 -: Февруари 03, 2018, 02:57:10 pm »
Направих тестовете, за които казахте. Забавих се по две причини. 1.Търсих и купих капилярни тръбички и лабораторни чаши. 2. В къщата ми водата е навсякъде обработена, така че нямах база за сравнение. Днес пуснах водата на старата къща до мен, която беше зазимена, за да направя опитите.
Температура на изтичащата вода 10 градуса. Първа снимка - директно изтичане. Втора снимка - с профилирана тръба, която иначе ползвам за поливане от хидрофор с много по-висок дебит.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #133 -: Февруари 03, 2018, 03:02:34 pm »
Проба с капилярни тръбички и термометър.
Лявата чаша е директно от чешмата, дясната - от тръбата.
Вижда се нивото в капилярните, както и това, че след преминаването през тръбата температурата е по-ниска.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #134 -: Февруари 03, 2018, 03:06:47 pm »
Тест с капки върху стъкло. По-далечните са от тръбата, по-близките - без обработка. В интерес на истината не виждам някаква особена разлика, освен че тези от тръбата са по-плоски.
А стъклото, върху което ги капах ме подсеща да кажа, че ако на сериозен човек от форума му е нужна обработка на нещо в пещ - разполагам с две такива. По-малка с температура до 1300 градуса и по-голяма с температура до 1000 градуса. Работя със стъкло.