Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Как работи буферен съд

<< < (2/3) > >>

ivan74:
Ще го ползвам само отопление ще ми е нужен за да го свържа към термопомпата ми

juliang:

--- Цитат на: ivan74 в Февруари 19, 2017, 10:26:27 pm ---Ще го ползвам само отопление ще ми е нужен за да го свържа към термопомпата ми

--- Край на цитат ---
И какво точно ще целиш с този буферен съд?
Ако искаш да акумулираш енергия за през нощта да речем, съм ти дал формулата. Имаш примерно 100 квадрата площ, трябва ти около 200 вата на квадрат (съвсем примерно, може да трябва и много повече - зависи от сградата, а и от външната температура, т.е. "делта-Т" - то между вътре и навън), т.е около 2 киловатчаса за всеки час отопление. За 10 часа ти трябват 20 киловатчаса, или 72 000 000 ватсекунди (демек джаула). При 4000 джаула за градус за килограм... при 10 градуса темп разлика ти трябват ... около 1 800 литра вода :) При 50 градуса разлика (демек около 70 градуса темп. в буфера което с термопомпа много трудно ще го направиш) ще минеш "само" с около 360 литра...
И имай предвид, че с времето температурата в буфера пада, тоест ще можеш да "дърпаш" по-трудно топлина от него към края на периода.

ivan74:
Ами преправят един климатик към пластинчат топлообменник фреон-вода и от там към конвекторни тела и доколкото четох разбрах че климатика ми е 6kw и трябва за да работи по добре трябва буферен съд 6kw към 10 литра
60 литра в моят случай та затова питам за тия буфери и бойлери

juliang:
Иване, направи си една тема, в която изложи ВСИЧКО което смяташ да правиш. Работата "на парче" е лоша.

Примерни въпроси от които зависят отговорите:
1. Как смяташ да топлиш помещенията със загрятата вода? Подово? Конвектори? Радиатори? Трите типа изискват топлоносител с различна температура.
2. Ако климатика който ще ползваш е инверторен, буферен съд не ти трябва ИЗОБЩО. Инвертора ще се адаптира към текущото потребление и ще добива толкова, колкото изразходваш.

Изобщо ... буферен съд ти трябва ако искаш да акумулираш някаква енергия. Може би искаш да сложиш само разширителен съд, а не акумулиращ такъв?

Аtos:
Юлиане, смятам, че първо трябва да обясниш на човека какво е    разширителен съд и за какво се използва...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия