Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Увеличение на количеството заряд в затворена електрическа система

<< < (3/4) > >>

mi68:
Здравейте,
Скептичен съм към тази тема и подхода за търсене на СЕ. Тук става въпрос за линейна функция, Q=C.U. Усилване в линейни вериги няма как да се получи, освен ако нямаме изменение на параметър, параметрично усилване, примерно изменяме капацитета С.
Усилване, преобразуване става в нелинейни вериги, демек изкривено пространство. Изкривяването е хубаво да е от куб нагоре, за да е лесно усилването, при квадрат тегави резултати от порядък на 105%.
От горните два подхода се явява трети перспективен път, динамично единство и нулиране на противоположносите. Това е като да имаш топла и студена вода, при статично смесване имаме хладка вода-нулиране, при динамично смесване имаме три зони топла, хладка и студена вода, т.е. градиент. Този подход мисля, че води до лесно СЕ, разбира се него разработвам на база магнетизъм и резонанс!

Михаил Кузмов:
mi68, заблудата е за сметка на nizo. След кратко размишление, стигнах до извода че това е загуба на време!
Познавайки какво представлява електролитният кондензатор, разбрах защо nizo е стигнал до подобен извод.
Трябва да се мери заредената енергия във веригата, за коректен резултат. Няма как да заредим С1 с дадена енергия, след което да разпределим тази енергия в други два кондензатора, и да получим повече сборно.
nizo, направи следното: зареди електролитен кондензатор, свържи волтметър след като го разкачиш, ще наблюдаваш спадане на напрежението според качеството и капацитета на кондензатора, докосни подходяща крушка с нагреваема нишка към изводите за кратко без да разкачаш волтметъра.
Ще наблюдаваш падане на напрежението докато крушката е свързана, след разкачането ще наблюдаваш покачване на напрежението до някаква стойност. Изводите си направи сам.
Това е. Мисля няма какво да обяснявам нататък.

mi68:
Здравейте,
Колегата nizo, се заблуждава, защото дава в отговор №2 математически доводи. Математически може се докаже, че напрежението е 0, защото имаме векторно, демек геометрично смятане, а той смята алгебрично. Геометричното смятане е нелинейно и зависи от фазовата разлика.
Като свързваме два кондензатора + с + то векторното събиране е 0, фазова разлика 0, напрежението е 0, това не значи че ЕДН на кондензатора е изчезнало. При фазова разлика 180 градуса имаме събиране или при нас + с - =600В.
Векторно смятане имаме при трифазен ток и фазова разлика 120 градуса, 220+220=380В.
В опитната постановка се ползват електролитни кондензатори, исторически електролитните кондензатори са се ползвали като диоди, но заради големия собствен капацитет, работят до промишлена честота.
От проведеният опит на nizo единият кондензатор е зареден на 0,58В, при това напрежение е близко до отпушване на диода на кондензатора и е възможно да имаме параметрично изменение на капацитета на кондензатора от контактната разлика или електрохимичния потенциал на плочите.
Повече от 105% енергия надали ще докара от по-задълбочени опити и настройки.
За мен това не е основния път на СЕ. 

nizo:
Заблудата е при вас, момци. Първо темата е ясно обозначена, като увеличение на заряд, а не увеличение на енергия. mi68 както винаги е в небесата и му се видя, че търсим СЕ в тази тема, но уви.

Кузмов, ти също не ми обяснявай, "че то  всъщност" енергията трябвало да смятаме, а не заряда. Темата разглежда само заряда.

Аз разбрах процеса и сега ще обясня. Имаме тези 2 кондензатора, първи 1F  100V  Q=100C, втори е с 4 последователно свързани 4F с еквивалентен капацитет 1F 100V Q=100C:


Toва което се случва във втория кондензатор е следното. Заряд постъпва на 2-те крайни черни плочи на кондензатора. Този заряд обаче задейства процес на електростатична индукция в 3-те червени участъка и там заряда се разделя на + и - във всяка плоча. Технически погледнато, червените участъци нямат заряд, защото ако ги разгледаме като парче метал, на него наистина няма излишен заряд. Да, но всъщност върху тези участъци е упражнена електростатична индукция и в момента в който ние разделим кондензаторите, то моментално вече "придобиваме" заряд, защото го разделяме на 2 парчета метал, върху едното има +, а в другото - заряд. Така получаваме 4 кондензатора с по 4F капацитет, заредени до 25V. Aко ги обединим в паралел получаваме 16F на 25V Q=400C. Eстествено, че е така, защото 16F на 25V ще дадат много по-голям ток, на по-малко напрежение. Този ефект е трансформация на напрежение в ток. Обратния процес също съществува, да речем зареждаме 16F на 25V, за което отиват 400 единици заряд, а след това като съединим в серия, 300 единици се унищожават, но получаваме по-високо напрежение. Енергията е еднаква, но количеството заряд е различно, следователно не е добре дефиниран този закон за запазване на заряда.

mi68:
Здравей колега,
Показваш нагледно как работи електростатичен генератор. Разделянето на кондензаторите, преобразуваш механичната енергия в електрическа, разноименни заряди се привличат, а механичното разделяне е против полето и вкарва потенциална енергия, потенциал или напрежение и складираш заряда в кондензатор.
Да излъжеш закона за запазване на заряда по този начин не става!   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия