Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?
kd_dinev:
Ами когато някой ден главите ви уврат и проумеете,че молекулите са в състояние да се ускоряват сами благодарение на енергията,която притежават и превръщат тази енергия в кинетична и това е естествения път по който се развива всичко може би тогава нещата ще си дойдат на мястото!
Аtos:
Да, когато разглеждаме гравитацията като сила, вършеща работа, почти забравяме да се запитаме за ЕНЕРГИЯТА, пораждаща тази сила.
Откъде идва тя , според вас?
Учили са ни, че действали " н' ам к' ви си сили ", но никой не те е учил откъде се взема ЕНЕРГИЯТА, която те ( силите) искат,за да действат!
И това е толкова " срамежлив " въпрос, че вече няма и как да ни хрумне, поради тази причина
сме приели,че едва ли не силите си ги има, без да е нужна за това енергия... а то не е така.
Сили имаме, когато има поле/ напрегнатост на средата, но за това е нужна енергия.
kd_dinev:
Ами според мен е очевидно-хаотичното брауново топлинно движение на молекулите под действие на полето преминава в насочено движение,следва ускорение и нарастване на кинетичната енергия,за сметка на вътрешната т.нар. потенциална енерия на системата.Това под сурдинка се признава от официалната физика при действието на магнитното поле върху феромагнетици!
kd_dinev:
--- Цитат на: juliang в Октомври 09, 2016, 08:45:55 am ---Демек ... пак ползваш енергия от Слънцето, но в твоя случай ще е с изключително ниска ефективност, освен ако нямаш под ръка обем с размера на малка държава. А ефективността ще е толкова ниска защото първо работиш с въздух който има малка маса, и второ работиш с малки разлики в наляганията. Е=m * v^2 -нали се сещаш? Е... m в твоя случай е малко щот въздуха е лек, v и то е малко, щото делта P е малко... На делта Р не можеш да влияеш - колкото падне налягането - толкоз... Единственото ти спасение е да направиш m голямо, ползвайки огромен обем.
--- Край на цитат ---
Та ти, правейки вакуума, за всеки кубичен сантиметър който вадиш от цистерната, ще трябва да преодоляваш все по-големия натиск на външния въздух. Енергията за изваждането на всеки куб. см. е точно равна на енергията която ще ти трябва да повдигнеш тоя тежащ милиграм кубичен см. въздух на височина от около ... 20-30 км над Земята. Защото точно толкова въздух натиска отгоре мембраната на въздуходувката или буталото на спринцовката.
[/quote] По принцип съм забелязал.че боравиш доста фриволно с фактите и обичаш да натаманяваш нещата така,че да пасват на собствените ти тези.Сега би ли казал зад кое от двете твърдения стоиш,че въздуха е много лек,или че над мембраната има натиск от километри въздушен стълб?За делта Р също не си прав защото при барографа анероидните кутийки са защитени от стъкло-но какво би станало ако периодично позволяваш на вятъра да преминава между тях-какво ще стане с делта Р?
Аtos:
--- Цитат на: kd_dinev в Октомври 10, 2016, 11:26:38 am ---Ами според мен е очевидно-хаотичното брауново топлинно движение на молекулите под действие на полето преминава в насочено движение,следва ускорение и нарастване на кинетичната енергия,за сметка на вътрешната т.нар. потенциална енерия на системата.Това под сурдинка се признава от официалната физика при действието на магнитното поле върху феромагнетици!
--- Край на цитат ---
Мисля, че не е достатъчно като обяснение.
Аморфните структури, неподлежащи на поляризация (насочена ориентация на молекулите), също се привличат от гравитацията или създават собствена такава.
Какво следва?
Когато някое тяло смачква с тежестта си друго, това е РАБОТА. Тази работа е извършена от ГРАВИТАЦИЯТА.
А за всяка работа е нужна ЕНЕРГИЯ!
Откъде идва енергията на гравитацията?
Защо официалната наука си затваря очите за този въпрос? Спираме до "сили" и "поле" и...дотам...?
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия