Справочници, схемотехника, теория > Химия за начинаещи

Универсален разтворител

<< < (4/4)

Коев:
Силово поле около разтворителя, неутрализиращо влиянието на гравитацията, налягането и на движението на съда със силовото поле и разтворителя при пренасяне, или транспортиране.
Извинявам се, ако не съм изразил правилно идеята, която е споделил стойов за съхранение на универсален разтворител.
Ако е нещо друго, моля да ме поправи ;)

mind:
Въпрос към уважаемите химици на форума.
Имам едно оребрено гумено съединение от пералня, което се е втвърдило с течение на времето. През него минава само студена вода и препарат, и слънце не е виждало. Общо взето е чисто и няма варовик по него, но е загубило еластичността си и се откача по време на центрофуга. Та въпроса ми е - има ли някакъв хим. разтвор, в който мога да го накисна или някакъв друг метод за възстановяването му? Пробвах с кислол - без ефект, чета и за кореселин, но ме е страх да не го унищожа.
Благодаря Ви предварително!

juliang:
Не, няма начин да го възстановиш. В гумата е протекъл процес на вулканизация, който е необратим.

valex:
mind
Тук може да намериш съединението http://www.ekom.bg/index.php?act=0&area=catalog&stype=2&skind=&smake=&sekom_code=&sorig_code=&sprod_code=&sproduct_name=&bSubmit=%F2%FA%F0%F1%E5%ED%E5

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия