Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Идея за размисъл!

<< < (2/12) > >>

valex:
RUS
Май си прав за разхода. А и за сметките.
Готов когенератор нещо излиза скъпо. Ако се вярва на предната статия 13000 евро са доста пари за инвестиция. А 300 евро икономия на година е смешно.  Със слънчеви колектори ще има по-голяма полза :)

RUS:
Прав си valex.В случая 13 000 евро бих ги вложил в нещо такова напосоки избрано:
http://apexsolar.bg/produkt/8-kw-%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bd-%d1%85%d0%b8%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82/

Разходите са почти същите но не влагаш никакви средства за горива.Обаче става зловещо през зимата ако няма слънце и е само облаци както е при нас по морето.Слънчевите дни бяха много малко предната зима.
За целта е добре да се погледне калкулатора им:
http://apexsolar.bg/downloads/Kalkulatory1.htm

Радико:
RUS,valex
Не гледайте на света само от височината на собствената си камбанария.
За всеки влак си има пътници. За хора които имат в дома си постоянни източници на метан един такъв генератор е перфектно решение. Най интересното в цялата работа е, че ако си собственик на краварник с петдесетина крави и си инсталираш метанов генератор. При сегашното положение на нещата ще се окаже, че млякото е вторичен спомагателен продукт на краварника а основният най печеливш са лайната!!!  ;D ;D ;D

RUS:
Несъмнено е така Радико.Статистически погледнато колко крави ти трябват за 8 кW мощност ?Колко земя с пасища им трябват на кравите за целта?
В градовете къде виждаш фронт за пасища и крави?
Реално погледнато дори и бензинов генератор да бръмне у дома и съседите ще ореват квартала с жалби и какви ли не мизерии в този смисъл.
Апропо вече встрани от темата, точно с метановите генератори се задава новата тесла в ценообразуването на цената за ел.енергията. Наред с ВЕИ,фотоволтаиците следват метановите генератори, за които всички ще плащаме още по-скъп ток.

GreenHulk:
Оттук, ако искаме да имаме някакво стабилно производство на енергия - един от вариантите е да се търси на базата на температурна разлика - около 13 градуса Земята на дълбочина и външен модул за охлаждане/нагряване - според ситуацията с околната температура. Другия вариант е използване на потенциални разлики между земята и атмосферата. Но термодинамичния начин според мен е по-безопасния за по-големи мощности.
Интересен вариант би било обединението на двете - термо и електростатично. Някакви идеи за последното?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия