Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Идея за размисъл!

<< < (3/12) > >>

Радико:
Точно това:

--- Цитат ---Реално погледнато дори и бензинов генератор да бръмне у дома и съседите ще ореват квартала с жалби и какви ли не мизерии в този смисъл
--- Край на цитат ---
И това:

--- Цитат ---Апропо вече встрани от темата точно с метановите генератори се задава новата тесла в ценообразуването на цената за ел.енергията.Наред с ВЕИ,фотоволтаиците следват метановите генератори за които всички ще плащаме още по-скъп ток.
--- Край на цитат ---
Имах в предвид като писах:

--- Цитат ---Не гледайте на света само от височината на собствената си камбанария.
--- Край на цитат ---
Нима си мислиш, че можеш да повлияеш на решението на ония дали да вдигат или не тока с това, че си монтирал или не един, дори няколко генератора.
Е ако с печалбата от монтирането на генераторите се реализира успешно друго по специално устройство. Това би довело до редукция на цената на тока, и то не само в България.
В този ред на мисли В Ливан няма електромери плащат за тока като тука за интернета, твърда сума от 50$ 

RUS:
Изместваме темата съвсем определено за което се извинявам на започналия темата въобще .
Аtos - за електростатичния модел има варианти описани тук:
http://wpas.worldpeacefull.com/2012/12/a-practical-guide-for-free-energy-devices-why-not-change-your-world/

Интерес поне за мен представляват като потенциал The TREC и Hermann Plauson’ Systems. По правило за термомопми колкото щеш продуктови решения има.Обаче по въпроса за електростатичните системи е пълно мълчание.Сам се сещаш защо.   :)

Чичо НОНЧО:
Не мисля че изместваме темата.Все пак това е само идея- нали?
 Включвам се защото аз отдавна обмислям нещо подобно и тъй като някой тук спомена 'голям Стърлинг'  ме пипна по слабото ми място. Слабо- защото много време и други неща похабих без да успея да сътворя работещ мотор. Явно информацията ми е недостатъчна.
 Според мен много по-ефективно може да се отнеме излишната топлина от такъв двигател и да се оползотвори.
Също така биха отпаднали проблемите с шума. Най-сладкото обаче е, че не е задължително да се използват акцизни горива-всичко,което коментираме става-слънце, дърва, биогаз, плазма и браунгаз ако щете....
Работих доста и по темата със загряването и със задоволство мога да се похваля с изключително обнадеждаващи резултати!
 Липсва ми обаче двигателя!
В тази връзка, измествайки темата (за да не отварям нова, която би могла да "увисне") съм готов да сформирам екип от хора,които имат задълбочени знания за Стърлиг. Имам всичко необходимо (така поне мисля) за изработване на нещо наистина сериозно. Също така бих финансирал целия проект без проблем.
Е! Има ли ентусиасти?

juliang:
Мисля че проблема на голям Стърлинг е неговата топлинна инертност - големия обем се охлажда и загрява по-бавно. Оборотите на голяма машина ще паднат до практически невъзможни за използване стойности.

Чичо НОНЧО:
Благодаря,  juliang за светкавичния отговор!
 Не това исках да чуя, макар че го очаквах! Явно и ти имаш нужда да попрочетеш още доста, а до тогава, моля не вземай отношение!
Благодаря

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия