Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
valex теория
valex:
Разните типове електростатични машини генерират много високи напрежения складирани върху малки кондезатори. Примерно 10000V върху 100pF. Реално тази енергия освен да се разреди ефектно с гръм за друго не може да се използва.
Енергията е W=C*U*U/2=q*U/2
C=q/U U=q/C това си е формулата за капацитет спрямо заряда и потенциалната разлика. Ако приемем, че количеството заряди, които се приемат от машината в кондензатора за определено време е едно и също то се получава, че при увеличаване на капацитета на кондензатора се намаля напрежението върху него. Тоест ако увеличим капацитета 1000 пъти при едни и същи заряди напрежението ще стане 10V максимално!!!! А това вече е напрежение, което може да се използва! Евентуално може и да се мери енергията отдадена от електростатичната машина. Освен това няма да има загуби от разряди поради ниското напрежение :)
x_name41:
валекс мисля, че подходът трябва да е импулсно повишаване на токовата съставляваща чрез електростатично въздействие върху верига съдържаща постояннотоков захранващ източник, маломощен инвертор и консуматор (според Капанадзе). Засега всичко се върти около това, тъй като ако се погледнат и сравнят всички експерименти досега с положителни резултати, то ще се види, че те са получени при наличието именно на посочените компоненти и условия. Във всички устройства на Капанадзе се използва "гранатата" или "колбаса", която представлява въздушна намотка тип "бифиляр", и няма устройство в което да не се използва, тя би трябвало да е токовия усилвател в който става усилването на токовата съставляваща от инвертора може би на електростатичен капацитивен принцип чрез собствения и капацитет или нещо друго?. Още два момента, във видеото със зелената кутия се вижда, че в началото устройството се свързва към заземяването на чешмата, при което лампите светят силно, след това заземяването се пренася на радиатора, при което светва само една лампа силно, това би трябвало да говори за капацитивния характер на принципа.... Във видеото с аквариума пък, накрая Капанадзе обяснява как натоварването не влияе върху устройството, както е при стандартните захранващи източници, при които се наблюдава мигане при рязкото включване на мощни консуматори... От друга страна във видеото с 200 ватовото устройство, там се използва газова запалка, което би трябвало да означава, че не са необходими вълнови резонанси и т.н. за получаването на ефекта. В края на краищата Капанадзе очерта ясно една тясна насока в която трябва да се работи, като същевременно с това отряза и много грешни схеми и схващания
x_name41:
валекс виж тук https://www.youtube.com/channel/UCLSa0WicWR42_P-88gHQrpQ/videos?view=0&shelf_id=0&sort=dd нали и той е постигнал успех.
valex:
x_name41
И аз мисля по този начин. И много други хора, но явно има 'тънкост' която я пропускаме.
Затова се опитвам да измисля някаква теория на базата на която да се работи. Достатъчно опити на сляпо се правят.
Всичко мисля е смесица от електростатика (ТТ или Тестатика ) и електродинамика.
valex:
Поста ми #90 има една уловка/недостатък. Електростатичните машини за да работят им трябва високо напрежение, като обратна връзка.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия