Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

valex теория

<< < (5/26) > >>

valex:
Вариант с два ТТ:
Двата ТТ са еднакви и работят синхронно. ТТ1 изработва с полето си напрежение върху товаара (лампата). А ТТ2 подава тока към товара.
Може и с един ТТ и еднаква друга бобина. ТТ да възбужда другата бобина, но трябва да се осигури 90 разместване помежду им заради фазовото изместване на напрежението и тока.

GreenHulk:
Това, което се сетих, че бях гледал на видео,  четейки е последния пост, е ТРЕТИЧНА намотка поставена близо до ТТ, която сякаш се използваше за сваляне. Там вече в нея може да се пробва и с ферит в различни положения.

mi68:
Здравей колега  valex,
СВЕТЪТ е двуполюсен, за това имаме два вида полета, вихрово (индукционно) и безвихрово.
Вихровото електромагнитно поле е изследвано и в бобина индуцира ЕДН.
Мъчиш се да ползваш безвихрово поле, като ползваш бобина. Логиката е доста луда, но печеливша при грамотно изпълнение, а такова не виждам, следователно глупаво решение.
Разглеждам на кратко теорията на безвихровите полета.
Първо правило, в хомогенно безвихрово поле енергия не може се получи, просто се нулира, компенсира. Следователно полето трябва да е градиентно (радиално, коаксиално) или пулсиращо (променливо), може да е комбинирано между първите две. Такова поле е от ТТ радиално (надлъжно) и променливо (пулсиращо). Като се спазват тези условия от безвихрово (потенциално) поле може се изкара енергия без да се изтощи потенциала на полето или СЕ.
Безвихровите потенциални полета са надлъжни, бобината трябва да е разположена надлъжно. Броят на бобините може да е безкраен и разположени звездообразно. Бобината реагира на вихрово поле и да се вържат нещата трябва да се ползва закона за резонанса. Бобината задържа заряда (тока) и дължината на бобината и индуктивността така трябва да са настроени, че да се получи потенциална разлика, подобно на четвърт вълнов дипол. Първото е система със съсредоточени параметри, второто е система с разпределени параметри. Във верига на бобината може се включи донастройващ кондензатор за оптимизиране на нещата.
Да се създаде променливо безвихрово поле може да се ползва безиндуктивна бифилярка, вихровата магнитната съставка е унищожена. Така изглежда може се направи проста компактна установка.       

mi68:
Продължение:
В последния вариант колегата разглежда два ТТ, взаимно перпендикулярни. Тук на помощ идват фигури на Лисажу  и при подходяща фазова разлика, се получава кръгово вихрово поле, подобно на индукционен двигател. С бобина може се получи добра мощност. 

Velektra:
Точно така mi68:


--- Цитат на: mi68 в Юни 11, 2015, 10:55:29 pm ---......
Да се създаде променливо безвихрово поле може да се ползва безиндуктивна бифилярка, вихровата магнитната съставка е унищожена. Така изглежда може се направи проста компактна установка.     

--- Край на цитат ---

Това е първата част от задачата. Втората е да се сложи другия вид бифилярка за улавяне и усилване на енергията.
Само че аз съм привърженик на ефирната(етерната) теория и вместо израза "променливо безвихрово поле" използвам ефирна(етерна) ударна вълна. Тъй като в безиндуктивната бифилярка в съседните проводници токовете са в противоположни посоки, то м/у тях се увеличава етерното налягане. Естествено това не става като се пуска синусоида, а високоволтови, еднопосочни, кратки импулси. Така използваме потенциалната енергия на етера, а тя вероятно е много голяма  :)
Така със сравнително малка бобина и неголяма електрическа енергия успяваме да превърнем част от потенциалната етерна енергия в кинетична, която при резонанс ще ни даде много повече от вложеното (моста и войниците).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия