Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
valex теория
coke2k:
Много са омотани нещата. Диелектриците също не са достатъчно добре изследвани и единственият им параметър който има някакво отношение към електростаиката това е една тъпа константа - диелектрична константа и до там сме. Това знаем. Тая константа се определя еталонно спрямо капацитета на кондензатор между плочите на който има вакуум ..... опаааа тука малко стана натъкмяване........
Впечатление ми прави и това, че има видима разлика в качеството на правия ток получен от фотоволтаик и този получен от акумулатор. Ами тока от фотоволтаик прави дъга при много ниски напрежения примерно с 20 волта от панел става без проблем 1 см дъга, а от акумулатор нет дъга при 20 волта.
Другото интересно нещо е много добре познатия пъзел че с постоянен магнит става променлив тока, ама обратното не става, както и с прав ток става постоянен магнит, ама с постоянен магнит прав ток не става.
И още по интересно явление има при статиката, което в момента се опитвам да напипам и което е свързано с Тестатика. Има процеси подобни на осмозата които могат да разделят зарядите с помоща на мембранни структури и въртящ се въздух между две плочи (дискове) от диелектрик. Не мога да го обясня в момента по детайлно но прилича на радио лампа работеща във въздух с въртящи се противоположно А и К и мембрана помежду им.
Има и още интересни резултати, които не са споменати в нито един съвременен учебник. Оказва се , че хората са били на прав път преди по малко от 100 години, но някой е решил да промени посоката.
valex:
Мисля, че има много голямо значение къде се на трупват зарядите и от там и как се 'държи' тока. Дали се натрупват по повърхността или по сечението на метала. Затова може би Тесла говори и за масата на проводниците. Все някой трябва да измисли някаква приемлива и потвърждаваща се теория :)
mito_kupona:
valex,ние още не знаем, какво е електрически ток, забравете за разни електрони и подобни измишльотини, дали се движат тези заряди, дали вибрират, дали се въртят в спирала, като спиралата на „ДНК“, дали се люшкат нагоре надолу с вълната, която се получава при подаване на променлив ток в проводника и преминава през него, никой не знае все още, каква е природата на тока. Как се разпространява променливия ток в проводник, защо електрическата компонента „напрежението“, отстои от електромагнитната компонента „тока“ на 90 градуса и т. н.
Забелязал съм на снимки от древен Египет, на които според мен има изобразени технически съоражения, че проводниците, са във вид на броеница, ако това са проводници, а според мен са проводници. Това иде да рече, че всички елементи на „броеницата“- проводника, са еднакви по размер и не случайно, защото по този проводник тече променлив ток и честотата така е подбрана, че размерите на елементите на броеницата, са равни или кратни на основната честота или на дължината на вълната и пак стигаме до вълнов резонанс. Дали спиралата на тока и напрежението се върти около оста си, а аз мисля, че се върти, и дали се придвижва напред по проводника, а аз мисля, че се придвижва, и така, когато вълната на тока се наложи точно върху елемента от „броеницата“ - проводника, по външния диаметър в центъра на елемента се получава максимум на тока, а по оста на елемента и пак в центъра е минимума на напрежението. И обратно, когато вълната на напрежението се наложи върху елемента в центъра по външния диаметър е максимума на напрежението, а в центъра по оста е минимума на тока. Дали в такъв вид проводници тока се разпространява по- ефективно, не мога да кажа, докато не се направят необходимите експерименти.
Първата снимка е от древен Египет и там се виждат 4 такива проводници, които излизат от някакви „глави“ с нещо, като „шапки“ и влизат в един по-голям агрегат в дясно. А апарата, който е под „главите“ е с формата на полувълна.
Втората снимка е на ДНК.
Аtos:
Мито, вгледай се по-внимателно в египетския релеф!
Ще забележиш, че проводниците не са "броеница от топчета", а спирала, като от много усукан проводник, понеже има наклон при контакта на съединенията... :D
Виждаш, че проводниците са с различна дължина, "топчетата" са различен брой и този брой няма общо кратно (за различните 'броеници").
Ако Ганчев е прав, че токът се движи спираловидно в проводника, лесно можеш да пробваш дали има разлика в "преноса на ток" по ляво усукани или дясно усукани проводници?
П.П. Става дума за постоянен (прав) ток, разбира се...
valex:
Това е учебник, който много ми харесва.
Обърнете внимание от 180стр. и по-точно часта за зареден проводник в електрично поле.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия