Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 200907 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #90 -: Август 15, 2015, 11:14:03 am »
Колеги,
като правите установката, вземете предвид следното:
1. Въртящи се с висока скорост маховици, спрени бързо по някакъв начин и ускорени отново, изискват много по-малка енергия за второто развъртане. Създава се етерен вихър по оста, който има инерция и спомага за втория цикъл, но трябва да се прави бързо защото вихърът затихва. Руски източник.
2. Първите Тестатики са били ориентирани задължително по оста изток-запад - т.е. плоскостта на диска /били са с един/ е била перпендикулярна на увлечения от земята етерен поток. За да влиза енергията най-пълно дискът е бил разполаган като един вид корабно платно към потока, за да минава той през материята му. После се конвертира в електричество през смесената оргонно-електрическа схема.
3. Така че - ако правите ротовертер с маховик, а той е вертикален, разполагайте го както тестатиките перпендикулярно на увлечения от въртенето на земята естествен етерен поток. Ако оста му е вертикална, ще ползва основния, който тече от слънцето към земята. Второто е по-силния вариант.
4. Същото се отнася и за механични системи със "бъркалки" на етерните потоци, подобно на въртоците на Ганчев и Млеченков. Етерът е светоносна среда и спазва някои оптични закони, но има и флуидно поведение и при ексцентрицитети се "изтръсква" от материята, като поражда външно енергийно вливане по оста и преобразуването му в + механичен момент. При споменатата търновска установка ключът за бараката е в кардана долу /генерира оргонен + заряд при въртене, който може да провери през видеото/. Най-мощно такова изтичане от ексцентрицитет на маховик съм засичал при оригиналната установка на Фернандо Рамос.
5. При ротовертера всякакви леки ексцентрицитети също са добре дошли, за да се получи вливане на енергия по оста и изтичане през периферията. Без тях системата е стабилна и затворена - освен ако не се отвори през електрическата верига чрез кондензатори и резонанс /Мелниченко/. Чисто механично това е правено и от Ринат Шаймуратов - получено случайно в началото поради пиян руски стругар, изготвил криво маховика за "въртоците" му  :)
Успех!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 206
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #91 -: Август 15, 2015, 11:21:31 am »
...1. Въртящи се с висока скорост маховици, спрени бързо по някакъв начин и ускорени отново, изискват много по-малка енергия за второто развъртане. Създава се етерен вихър по оста, който има инерция и спомага за втория цикъл. Руски източник. ...
Ако може линк към таквоз четиво че ми стана интересно...
И веднага предлагам опитна постановка за проверка:
Устройство приличащо на барабан за револвер, с няколко диска. Развъртаме единия до високи обороти и рязко го отместваме, поставяйки друг неподвижен диск на неговото място. Тъй като "етерния вихър" ще си остане да се върти на мястото, това означава ли че той ще завърти неподвижния диск, който е заел мястото на подвижния?
Аз изпитвам сериозни съмнения в това.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #92 -: Август 15, 2015, 12:11:44 pm »
Няма да стане с отместване. Вихърът е прикрепен към материята която е в "корена" му. Опитът както е даден в оригинал е прост - ползва се тежък няколко кг. лагеруван диск, /със грамове не става - затова са тия топузи в механичните конвертори на СЕ, както и при опитите на проф. Лейтуейт/. Върти се с дрелка или др подобно нещо по периферията или оста, спира се за 2-3 сек примерно с допряно плътно парче дърво и веднага се развърта до същите обороти на диска. Позицията на диска не бива да се променя. Същевременно се мери консумацията на мотора на дрелката, както и оборотите на диска, за да е всичко същото.
Ще търся къде беше материалът за ефекта, че не помня точно - библиотеката за такива неща ми е в главата  :) Може би при Терзийски, или при инерцоидите на руснаците.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #93 -: Август 15, 2015, 12:20:06 pm »
   Както винаги дискусията се отклонява от основното- защо се увеличават оборотите и намаля консумирания ток. Отплесвате се сериозно в страни от основното. А то е че когато  натоварването отпадне  се увеличава скоростта  на въртене.Какво следва? Намаляване на времето за контакт  между четките и пластините на колектора. Тоя процес продължава до установяването на едно равновесно положение/обороти/ при който тока е достатъчен за въртенето на двигателя.Фактически измервайки тока и напрежението при празен ход получаваме загубите във двигателя.
    Кадуцеус, това са общи приказки. Формулирай моля те 'висока скорост','спрени бързо; лек  ексцентрицитет.
    Как кардана генерира  заряд за въртене? Аз виждам само работа на кардан извън ъглите на работа за които е проектиран със съответните последици.
    Кадуцеус може ли да се приеме че универсала на струга е маховик?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #94 -: Август 15, 2015, 12:46:02 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=5460.0
Поста на Теофилиус за Харолд Аспден. Там има и магнити, които увеличават ефекта защото се подобрява увличането на етера. По-качествена бъркалка  :) Айде съвсем сдъвкано, цитат:
.............................................
Опитите с този мотор са показали странната игра с етера и извличане на енергия от него.
Когато мотора бил пуснат, въртейки се с 1500 об/мин, било забелязано, че той се развърта за 20-30 сек. докато достигне пълни обороти. После, когато бил спрян и стартиран наново, времето за развъртане било само 5 секунди, при условие, че не са минали повече от 2-3 минути от спирането му. Колкото повече се изчаквало преди повторното пускане, толкова повече време отнемало да достигне 1500 оборота. Сякаш там имало нещо невидимо, което продължава да се върти още известно време успоредно с ротора. Това, изглежда е бил етерен феномен.
................................................
http://chitanka.info/text/15909/65
Вижте тук за:
Ентропийно-жироскопен антигравитационен ефект
Етерен вортекс
Маховичен момент


Дедо поп,
Общи приказки са вашите тук/с изключение на Макс 1962/. То голямо дъвкане и изчисляване, големи коментари и наддумване... Просто го направете - не е сложно, нито скъпо. Преди време бях писал за Лейтуейт ефекта - някой да го повтори? Щото аз - да. Видях - и никакви приказки не могат да ме убедят в нещо различно от фактите.
Кардана не генерира нищо - той е само точка на взаимодействие, един вид фокус. Гледането не означава виждане  :)
Универсал на струг и т.н. не стават за чисти опити. Отделен, свободен маховик на лагер. Външно развъртане с дрелка или шлайф. Спиране и развъртане пак - кое не е ясно???
Поздрави

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 206
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #95 -: Август 15, 2015, 01:40:01 pm »
...
http://chitanka.info/text/15909/65
...
Кадуцей, човече ... недей така. Такава боза от "източници на информация" говори за абсолютна некомпетентност и ... лудост на човека. Сериозно го казвам - този човек има сериозно психично отклонение. Мани това, че сигурно 30% от цитираната литература е негова (което само по себе си говори за психичен проблем), но там са намесени такива сериозни "източници" че просто се плаша.
Цитат
Елемент с пореден номер 115: химически елемент с пореден номер 115 и с вероятен извънземен произход. Не случайно физиците от тайните американски проекти на шега са му дали името ънъбтейниъм, Unobtainium, или елементът, който не може да се набави от никъде.
Елемента е получен в Дубна, Русия. Време на полуразпад от порядъка на милисекунди. Какви американски тайни проекти, к'ви 5 лева? Какви извънземни?

И се почват едни:
Цитат
Илюминати: от латинското iluminatus — човек, осветен от светлина.
...
Партийната линия (на тайното общество на Илюминатите)
...
Пиене на кръв със сламка
...
Стар трек, Star Trek:  „Научнофантастичен“ американски ТВ сериал, ... в нея под фиктивната научнофантастична форма се разказва за истинското шеметно строителство на „евакуационни и оцеляващи“ колонии за земния елит на Луната, по планетите на Слънчевата система и по планетите на близките звездни системи, започнало преди около 80 години, и продължаващо с пълна пара и до днес.
...

Извинявам се, но ако ще се опираме на такива източници на информация, предлагам да разгледаме приказката за Спящата принцеса и вретеното като удачен вариант за хибернация на човешкото тяло, да поразсъждаваме върху формулите, извеждащи подемната и теглителната сила на елена Рудолф...

Опитите с този мотор са показали странната игра с етера и извличане на енергия от него.
Когато мотора бил пуснат, въртейки се с 1500 об/мин, било забелязано, че той се развърта за 20-30 сек. докато достигне пълни обороти. После, когато бил спрян и стартиран наново, времето за развъртане било само 5 секунди, при условие, че не са минали повече от 2-3 минути от спирането му. Колкото повече се изчаквало преди повторното пускане, толкова повече време отнемало да достигне 1500 оборота. Сякаш там имало нещо невидимо, което продължава да се върти още известно време успоредно с ротора. Това, изглежда е бил етерен феномен.
Аз имам значително по-прозаично обяснение на този "феномен" и той се казва "паднали батерии". Аз лично го ползвам, когато не съм сигурен в акумулатора си зимно време. Пускам фаровете за 10-тина секунди преди да опитам да запаля. Това активизира електролита в студения акумулатор, загрява го малко и му позволява да отдаде значително повече енергия когато се опитам да запаля след това.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #96 -: Август 15, 2015, 02:04:38 pm »
Май тръгнахме настрани от конкретния тест с прост маховик, а? Защо така... :) Кой ти говори за акумулатори и прочее... Айде остави Терзийски - виж Харолд Аспден. Нещо по него /луд, глупав, неук/? Или Лейтуейт с двойното жироскопиране. Доказани ефекти!!!
Разводняването, отклоняването от темата и осмиването е сигурен признак за манипулация. Не е ли така, а? Прост тест с диск от дъмбел и шлайф - а елена Рудолф си го задръж за Коледа  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 206
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #97 -: Август 15, 2015, 02:57:00 pm »
Аз те помолих най-културно за някакви поне поносими от научна гледна точка текстове, където мога да се запозная с материята. Получих този линк.
Предполагам сега ще ме пратиш да въртя дъмбели лично, както в една друга тема ме пращаха да въртя столове и точилки...
Това не е технически издържано, съжалявам. Искате някой да взима твърденията ви насериозно, обаче не предоставяте никакъв поне малко достоверен източник, където човек може да се запознае с техническата част на въпроса.

Това ли ти е "научния подход" на Лейтуейл? : https://www.youtube.com/watch?v=JRPC7a_AcQo Сори, за мен това е панаирджийско представление.
Тук един младеж направи същия опит, но с малко по-научен подход: https://www.youtube.com/watch?v=GeyDf4ooPdo
После направи същия "фокус", обаче качен на кантар: https://www.youtube.com/watch?v=tLMpdBjA2SU&
И к'во се оказва?
Виж края на втория клип, където има жироскоп качен на прецизна везна.

Съжалявам, но просто не мога да приема каквито и да било "научни твърдения" от места, в които се обсъждат и вампири, извънземни и вече съществуващи човешки градове на Сатурн...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #98 -: Август 15, 2015, 03:13:39 pm »
Колеги,сигурни ли сте,че не бъркате тази тема с една друга в друг раздел,където има маховици,топузи,кардани,въртящи се столове,макс1962 и много,много излишни приказки?А и търновци/велико/ в добавка,че то без тях за къде....

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 383
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #99 -: Август 15, 2015, 03:16:47 pm »
Забравихте за хистерезиса на материала на моторите, не помните ли какво прави той!

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #100 -: Август 15, 2015, 03:28:16 pm »
   Защо да не става универсал на струг? И тои е на лагери,  и той може да се развърти със  дрелка? Защото не ти изнася...
   Все пак формулираи това което исках или най-хубаво е да даваш общи напътствия?
   Даи и формулировка на това що е етер /оргон , горгон /.
   Би ли обяснил твърдението че карето има незнам какъвси генериращ ефект и как тои се отразява на леките коли защото те имат по 4 карета и по твоята лигика трябва да хвърчат.
    Не смяташ ли че е подвеждащо да караш хората да репликират глупости?
    И стига с тия измислени линкове, показваш журналистическа компетентност.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #101 -: Август 15, 2015, 03:52:57 pm »
Айде, напъплиха ме троловете, дето не могат друго освен да тракат по клавиатурата  ;D
Единия ми приказва за Сатурн и вампири, другият за хвърчащи леки коли с карета... Вие или сте тотално безумни, или се правите на такива /май второто/. Само и само да не пипне някой инструменти и да види сам - нали това ви е функцията, а мързела на потребителите - съюзник! 
ХАРОЛД АСПДЕН, Юлиане! Не Сатурн.
Фернандо Рамос, Дедо поп - не хвърчащи карета!

http://www.scribd.com/doc/76567187/1995-Harold-Aspden-Discovery-of-Virtual-Inertia#scribd
..........
The rotor weighs 800 grams. There is a resistance to spinning up the rotor (science/engineeringuses the term inertia) so that it requires energy to get therotor up to speed. This energy is measured at 300 joules(one volt at one amp = one Watt. One Watt tor one second= one Joule/sec of power).When the machine is rotating at the speed of 3250 rpm,the inertial kinetic energy of the 800-gram rotor, plus thedrive motor rotor, needs no more than 15 Joules to continue rotating. Apparently, that energy is being used to overcome air friction, bearing fncllon. and any otherlosses that might be occurring.Now run the machme for, say, f1ve m1nutes Dr. Aspden found that if the machine is startedup again within a minute, from rest, only 30 Joules is required to bring the machine back up to rated speed!
I invite you to ask any high school science teacher or any.college professorof physics or engineering if this observation can be explained by current physical principles. I am quite surethat you will not find anyone who will agree that theseexperimental results are even possible.
Therefore,it is an anomaly, a deviation from the normal rule.Aspden states, "The experimental evidence
is that there is something spinning" [with the rotor, and he adds] "of an aethereal nature coextensive with the machine rotor."That something of an ethereal nature implies, strongly implies, that this experiment is a dramatic demonstration that there is an ether and that our scientific model of thereal world has been wrong for over 75 years! Unlesssomeone can come up with an explanation based
on thecurrent model of nature, then this experiment is one of the simplest methods to demonstrate to students, of all ages,that there is an ether.

Разискваното има пряка връзка със ротовертера, както и всички генератори на СЕ, базирани на маховици. Това го казвам за неразбралите. Работещ ротовертер без маховик като междинно звено е трудно постижим - няма го конвертора на мех. импулс. Освен както казах ако има резонансни кондензатори както при Мелниченко.
Пишете си, в празни спорове не влизам повече. Който трябва, дано е разбрал за какво говоря ;)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #102 -: Август 15, 2015, 04:09:26 pm »
   Отново празни приказки . Помолих те да формулираш няколко понятия които използваш за да говорим на един език. Ясно стана че не можеш и бягаш по допирателната.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 206
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #103 -: Август 15, 2015, 04:51:37 pm »
Кадуцей, не знам откъде си извадил тоя текст. Аз се порових малко и попаднах на тоя сайт: http://www.haroldaspden.com/lectures/30.htm
Предполагам, че щом сайта се казва haroldaspden.com, там пише самия Харолд Аспден, а и като чета говори в първо лице единствено число.
Честно казано, не съм чак толкова добре с английския че да схвана бурзо всичко, а и там има препратки към други негови творби. Но това което схващам набързо е че тук са замесени електромагнитни сили.
Искам да натвърдя върху следния цитат от сайта:
Цитат
... you can restart it in the same or opposite direction ...
Човека в прав текст казва, че можеш да завъртиш ротора в същата или В ОБРАТНА посока, и ефекта ще го има. Какви въртопи, какви инерции...

А Лейтуейт не си го измислих от пръстите. Ти самия ме прати да го чета:
... Или Лейтуейт с двойното жироскопиране. Доказани ефекти!!!
Можеш ли да коментираш видеото на младежа, което пуснах? Опита му с кантара, с везната? Къде са доказателствата? Или трите удивителни превръщат твърденията в доказателства автоматично?
Споровете не са празни, стига да можеш да се обосноваваш. С частични цитати от неизвестни източници нещата не стават. А "троловете" ... това вероятно са хора които не са на 100% съгласни с това което пишеш. Обаче за разлика от твоя форум където съм баннат тук все още мога да продължавам да споря, да не съм съгласен и да го изказвам публично (поне засега).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #104 -: Август 15, 2015, 04:53:14 pm »
caduceus Явно много ме е напекла жегата, щом реших да влизам в спор с теб, но кво да се прави жега е.
Та значи добре маховика се  завърта с определена по-голяма енергия, понеже развърта някакъв етерен вихър. След което при последващо развъртане е необходимо по-малко количество енергия, защото етерния вихър спомага за улесненото развъртане. До тук добре. На всеки, който иска да оспори това твърдение, ще предложа да отиде на морето или някои хидропарк и да пробва със скутер или джет. Ефектът е толкова ясно изразен, че няма до къде повече.
Тук обаче идва въпроса към caduceus - къде по дяволите тук видя свободна енергия. Не е ли повече от очевидно, че при първото развъртане маховика акумулира в етера "Респективно водата" тази по голяма част дето е консумирал а при последващото икономично развъртане вихъра просто връща акумулираната енергия. При това очевидно не всичката, защото ефекта затихва с времето, сиреч - загуби поради разсейване на вихъра. Ако смяташ, че разсейване има когато не се върти маховика, а няма когато го въртиш, да имаш да взимаш. Или може би вярваш, че етера има интелект при това равен на игриво котенце и само чака и дебне някой да му завърти нещо и хуква като луд да го върти и гони. Нещо отиваме към чисто теоретични и хипотетични постановки като демонът на Максуел.
Този експеримент може да се използва за доказване съществуването на етера но не и за получаване на СЕ нещо повече, твърденията и доказателствата на посочените от теб малоумници компрометират изцяло теорията за етера. Та си мисля, че може и да не са толкова малоумни, ами да са нагли и безскрупулни  манипулатори. По скоро половината от тях са от едните, половината от другите.
Ако жегата не ти попречи може и да ме разбереш.
Останете със здраве пишещите в тази тема. 
« Последна редакция: Август 17, 2015, 03:15:12 pm от atos »