Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Загряване чрез плазмен пламък

<< < (9/17) > >>

Михаил Кузмов:
Плазма под вода, се оказа по ефективен метод.
https://www.dropbox.com/s/tpqijqca0jkv72j/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%2C%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B0%2Ccold%20fusion.mp4?dl=0

AN_nedev:
@Михаил Кузмов това е изящество, честотна или правотокова е плазмата?
И за тези три минути колко се покачва температурата?

Михаил Кузмов:
AN_nedev, клипа съм правил с цел да се видят забавено преходните процеси.  С латера плавно повишавам напрежението. След него има грец и няколко хиляди мф. кондензатори. На стрелковите уреди се наблюдава какво се случва. В момент в който напрежението стане достатъчно високо, ниско долу на електрода, започва плазмен процес. Тока рязко пада. Тук на осцилоскоп започват да се наблюдават високо честотни токови флуктуации. Напрежението остава същото. Вече не се наблюдава конвенционална електролиза. Водата завира моментално в зоната на плзамата.
Повишавайки напрежението се повишава, тока и плазмената зона. Достига се предполагаем cold fusion. Така поне твърдят други автори.
Вижда се че електрода се разрушава под повърхността.

AN_nedev:
А имаш ли някаква снимка от осцилоскопа? Интересува ме между флуктуациите има ли някаква изразена честота и каква е тя, защото ако наистина има проява на синтез, това трябва да продължи да се изучава и най-важният елемент се явява електрода. От какъв материал е той?
  Благодаря за отговора.

владимир димитров:
https://m.youtube.com/watch?v=CS_DggM-rAk

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия