Автор Тема: Домашна електроцентрала  (Прочетена 495749 пъти)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #450 -: Ноември 25, 2016, 01:09:49 pm »
Аз просто искам да се ориентирам от вас, да не объркам нещо.  ;)

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 508
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #451 -: Ноември 26, 2016, 12:20:00 am »
sasma благодарение на твоите въпроси, развих ясновидските си способности   ;D
Задавай ясно формулирани въпроси, при неправилно зададен въпрос, няма как да получиш
правилен и смислен отговор.   :o

Ето как изглеждат параметрите на моята ДЕЦ с днешна дата 25. 11 2016 г.
Това е настройката за ЗИМНИЯ период, разликата м/у лятната и зимната настройка е минимална.

Най важните параметри са :
CHARGER SOURCE PRIORITY
OUTPUT SOURCE PRIORITY
BACK TO GRID VOLTAGE
BACK TO DISCHARGE VOLTAGE


Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #452 -: Ноември 26, 2016, 09:29:56 pm »
Благодаря ви отново ELPUNTO за бързия отговор, мисля че и други ще се възползват от тия настройки дето сте споделили, като гледам моите почти всичко трябва да променя.  А каква ще е разликата с зимния и летния сезон и кога правите промяната?



velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #453 -: Ноември 27, 2016, 01:20:21 pm »
Sassma,стартира ли твоята Дец?При мен днес е мъгла и слабо слънце ,диспечера показва че в акумилаторите влиза заряд 332w.Сега съм с МРРТ диспечер и показва освен ампери и колко вата влизат в акумулаторите.Предишния диспечер бе настроен вечер зарежда батериите от мрежата а този е настроен само от слънце и сега ще видя как работи..🍵

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #454 -: Ноември 27, 2016, 05:37:38 pm »
Elpunto,четох в някой от твоите постове,че вечер зареждаш акумулаторите от мрежата,докато сега ако правилно видях настроиките които си снимал заряда е само от слънце..Това достатъчно ли е в това време?
Днес при мен Дец цял ден зарежда батерии и консуматори са захранват от мрежа.Ако превключа ръчно на захранване от панели се оказва ,че акумулаторите почти няма да зареждат..или ще влиза 100w максимум.Питането ми е как постигаш заряд в това време...

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #455 -: Ноември 27, 2016, 08:00:24 pm »
С тези настройки на ELPUNTO дето ми изпратил след 19 чеса като няма слънце почна да ми зарежда батериите от мрежата, това добре ли е , ако не как да го спра да не зарежда от мрежата?

velko стартирах Диспечера с 3 панела, но тази вечер нямам още наблюдения какво ще става пред деня.
как спираш да не ти зарежда акумулаторите от мрежата?

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #456 -: Ноември 27, 2016, 09:29:33 pm »
Sasma ,на настроика changer source priority" е зададено-Solar only.което би трябвало да означава заряд само от панели.И аз още незнам кой режим е по добър,но практиката ще покаже.Аз така взех диспечера и нищо не съм настройвал...🍵

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #457 -: Ноември 29, 2016, 07:25:01 pm »
Здравейте,
имам проблем с Диспечера  :'(  След 2 дни дето съм го пуснал днеска ми дава грешка 56 която означавало някакъв проблем с акумулаторите ( Battery connection is open ). Проверил съм кабелите всичко си е ОК, но акумулаторите бяха втора ръка възможно ли е да е някой акумулатор да губи връзката. Как да проверя дали е от акумулаторите или Диспечера има някакъв проблем. Има ли начин да се ползва Диспечера без акумулатори?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #458 -: Ноември 29, 2016, 07:57:55 pm »
Sasma, диспечера не може да работи без акумулатори. Най лесния начин да провериш акумулаторите в твоя случай, вземаш една крушка от автомобилен фар и проверяваш акумулаторите един по един. Може би има прекъснала клетка.

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #459 -: Ноември 30, 2016, 05:45:15 pm »
😊Здравейте..споделям първи впечатления от работа на Дец-Mppt 2.4kw.1kw-панели.48v.
4-акумулатора.Разликата между 24v и 48v.не малко,със PWM *  24.v.след залез минава към мрежа.А сега минава към мрежа към 20.30.което е още 4 часа работа..днес цял ден захранва от панели но имаше слънце.Два пъти исгасна тока в мрежата никакъв проблем осветление и помпа за парно работи окло час,и доиде тока.
Много доволен съм.Дай Боже всекиму..

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #460 -: Ноември 30, 2016, 09:30:00 pm »
Sasma, диспечера не може да работи без акумулатори. Най лесния начин да провериш акумулаторите в твоя случай, вземаш една крушка от автомобилен фар и проверяваш акумулаторите един по един. Може би има прекъснала клетка.
Както каза проверих акумулаторите с една крушка на единия акумулатор почти не светна а на единия светеше слабо, другите два бяха добре. Акумулаторите се зареждаха еднакво, така че не трябваше да има разлика в акумулаторите (единия заминал изцяло а един е на път да замине). Мисля да си купя акумулатори за кола че са по евтини. Какви настройки да задам на Диспечера така че почти да не позлва акумулаторите за да имат по дълъг живот.

velko

  • Гост
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #461 -: Ноември 30, 2016, 10:28:29 pm »
Sasma ,аз си поръчах от София два акумулатора втора употреба немска варта полутягови и два тягови fiamm на обща сума 500лв.за сега добре се справят.Системата си търси добри батерии..

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #462 -: Ноември 30, 2016, 10:35:18 pm »
Sasma, няма как да заобиколиш акумулаторите те са много важна част от системата. При твоята Дец те играят ролята на буфер, съхраняват енергия и когато преминава някой облак отдават част от тази енергия за да не превключва диспечера постоянно към мрежата. А ако имаш акумулатори с по голям капацитет може да си покриваш и консумацията през нощта. И не си купувай акумулатори от кола те не са предназначени за тази цел и много бързо ще си заминат. Трябват ти тягови или полутягови акумулатори, в момента тези се използват най много като добро съотношение цена качество http://rvbatt.com/?product=ennexy-180ah-k-20h-deep-cycle .

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #463 -: Декември 01, 2016, 07:47:39 pm »
За да се възстановят Акумулаторите, трябва да се заредят един по един с автомобилно зарядно устройство и занапред да се ползва балансер, който да ги балансира, когато се зареждат от диспечера.

Откъде може да се намери този балансер?  Ако може малко информация ще съм благодарен и може да се възползват и други потребители.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Домашна електроцентрала
« Отговор #464 -: Декември 01, 2016, 08:07:08 pm »
Баланс за олово 2 варианта .
1 шунт - компромисен вариант .. балансира само на заряд.
2 капацитет - най доброто.. балансира заряд и разряд.