Автор Тема: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962  (Прочетена 290384 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #555 -: Септември 16, 2015, 12:29:07 pm »
Наистина не знам какво търся в тази тема, но едно нещо го знам със сигурност. В механиката няма тайни, там всичко е известно, което ще рече, че всеки механизъм може да се анализира преди да се построи и със 100 % сигурност да се каже какво може да се очаква от него. Аз съм го анализирал този механизъм и мога на 100% да кажа, че няма да стане това, което очаквате, а именно енергия в +

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #556 -: Септември 16, 2015, 02:34:09 pm »
Тогава те питам съвсем конкретно-когато се анализира един механизъм,в който има въртящи се части и или преди да се конструира вземат ли се впредвид наличието на ЦЕНТРОБЕЖНИ СИЛИ и възможността частите да му се разлетят във всички посоки или не???Или конструктора си казва-какво ме интересува това,нали класическата механика и в частност dmitarp са казали,че тези сили са "фиктивни" какво има да се занимаваме с тях?И как по специално ти го анализира ТОЗИ механизъм без да отчетеш действието на ТЕЗИ сили?И още един въпрос-защо любимата ти класическа механика не може да обясни точно турбулентните движения на флуидите-дали защото по същество те са въртеливи движения?И това не те ли навежда на мисълта,че класическата механика просто няма необходимия инстументариум да обясни явленията от заобикалящия ни свят в цялата им сложност???

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #557 -: Септември 16, 2015, 02:39:34 pm »
  Или ти нямаш необходимия хардуер.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 252
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #558 -: Септември 16, 2015, 02:41:55 pm »
... какво в действителност поражда центробежните сили и защо те съществуват само в системи движещи се с ускорение? Какъв вопъл,какъв стон искаш за това нескопосано нещо дето си го публикувал???Но дори и там-Отговори моля те ясно и категорично-тежеста ще увеличи своята кинетична енергия-откъде идва тази енергия плюс и кой е източника й???
Центробежната сила се поражда поради факта, че нещо не позволява на тялото да се движи праволинейно.
Центробежната сила съществува и в системи, въртящи се равномерно, без ускорение. Съществува и в системи, които се движат със намаляване на скоростта на въртене.
Тежестта ще увеличи своята кинетична енергия за сметка на енергията, която завърта дадената система.
Точно по същия начин, по който ще увеличи енергията си, ако ускориш тежестта праволинейно.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #559 -: Септември 16, 2015, 03:06:34 pm »
Аз колкото хардуер имам,ти и десет живота да живееж няма да го постигнеш!Избягвай моля те личните нападки-ако ще отговаряш конкретно на въпросите отговаряй,ако не-не се прави на много остроумен,защото не си!О, Юлиане ти се появи-тия работи дето си ги писал и баба ги знае-питането е конкретно-ако знаеш конкретно нещо за природата,за същността им тогава го кажи!И все още не си ми отговорил на въпроса:ако силата е радиaлна,защо чука пуснат от чукохвъргача излита по тангентата?И с ускорение ли излита или не?
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 07:42:54 pm от RUS »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #560 -: Септември 16, 2015, 03:25:17 pm »
Ако тези сили нямат никакво значение,защо Давид е трябвало да ползва прашка-можеше просто да замери гиганта Голиат с камъка и хоп готово-а той глупака си загубил сума ти и години в обучение как се  използва бойна прашка,а и тези глупаци дето са я измислили,да бяха питали първо,да разберат,че няма смисъл...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #561 -: Септември 16, 2015, 03:32:09 pm »
Всички сили ( включително центробежните) са следствие на инерциалните свойства на масата, има ли маса има сили. Инерцията е присъща за телата с маса, това е аксиома в механиката, механиката не се интерасува от природата на тези сили
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 07:43:28 pm от RUS »

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 252
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #562 -: Септември 16, 2015, 03:46:32 pm »
Пропускате, че центробежна сила като единична такава просто няма ... Тя винаги е двоица - или с друга центробежна сила дърпаща в противоположна посока, или със сила в опората. И сумата им е нула.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #563 -: Септември 16, 2015, 03:57:32 pm »
Пропускате, че центробежна сила като единична такава просто няма ... Тя винаги е двоица - или с друга центробежна сила дърпаща в противоположна посока, или със сила в опората. И сумата им е нула.
Хайде обясни как така като била нула, що излита камъка от класическата древна прашка(не от скобника с ластици)?
(Че като излети и работа да свърши - примерно неутрализиране на голиати)  ;D
Това беше много забавно твърдение, юлиане, направо ме изкефи. ;D

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #564 -: Септември 16, 2015, 03:59:14 pm »
Така ли,значи камък изстрелян от прашка няма да ти счупи черепа,понеже не е разбрал,че не участва в двоица сили???Горкиият Голиат,ако беше знаел това щеше да си тръгне жив и здрав от бойното поле!С другия колега просто няма да споря-все едно да го правя с жена или радиоточка...

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #565 -: Септември 16, 2015, 05:19:41 pm »
        Пак си показахте изключително високите знания по механика...Центробежна сила имаме когато тяло се върти около някакъв център.И наистина за ваше учудване е двоица сили които се уравновесяват.Ще задам въпрос с изключително голяма трудност:Защо си балансирате  гумите на колите? Според мен за да минимализирате тези центробежни сили. А според вас?
        При разглеждане на центробежните сили пак поставяте каруцата преди коня. Центробежните сили са следствие на ъгловата скорост с която се върти тялото.Има ли движение- има центробежни сили,няма ли движение-няма.Ако мислено изрежем част от това ротиращо тяло то тази част ще се движи по траектория зависеща от резултантната на векторите на ъгловата и центробежната сила.И ще се движи със намаляща скорост.
        За прашката. Пак имаме двоица сили. В случая имаме тяло което е де балансирано и в случая тялото на прашкаря играе ролята на втория вектор./тоест опората/. Предали сме на камъка някаква енергия и в момента на пускането му той започва да  я използва,движейки се по инерция.
        Относно ротовертера.  Има едно нещо наречено циклограма. Направете я през 10,20, абе колкото искате градуси за положенията на елементите на механичната система, въведете в нея резултантния вектор и ще видите какво ще се получи.
         Спирам че  стана време за кафе.
       

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #566 -: Септември 16, 2015, 06:44:34 pm »
Ти да не измисляш някаква нова физика???Каква е тая ЪГЛОВА СИЛА!!!И КАК разбра от мига,в който камъка е освободен от прашката,че се движи с намаляваща скорост???С какво я ИЗМЕРИ/??Защо не предадем тази енерия на камъка без прашката,на чука без дръжката му? Чувал ли си,че освен класическа механика има механика на неинерциалните системи,релативистична механика,квантова механика,Анщайн се е опитал да създаде Общата теория на относителността,обединявайки теорията на гравитацията с теорията на неинерциалните системи и ТИ с един пост срина всичко това в паузата между две кафета!!!
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 09:29:44 pm от RUS »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #567 -: Септември 16, 2015, 07:41:02 pm »
Спазвайте добрия тон, за да не се налага да заключвам темата!

Относно центробежните сили - проявата на жироскопичният ефект при тях е в състояние да намали влиянието на гравитацията върху самото тяло, което се върти!
Самият жироскопичен ефект представлява създаване на "собствена гравитация" (терминът не е много точен), поради рязкото нарастване на масата на обекта!

Това нарастване на масата е съизмеримо само с вътрешното състояние на този обект, то не може да се измери външно, не може да се съотнесе към външен обект...външно може да мерим само намаляването на гравитационното въздействие!
Който разбрал - разбрал...

За неверниците от вас (т.е. неразбралите), предлагам следният експеримент:
Пробвайте в някой от симулаторите да ускорите един метален диск до 500 000 оборота и наблюдавайте как пада, ако ви мързи (или ако не разбирате как се борави с векторни величини).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #568 -: Септември 16, 2015, 08:46:33 pm »
 kd_dinev Не се чувствай длъжен да ми отговаряш побликацията ми е насочена към останалите читатели да не им се замотаят главите от псевдокомпетентните  ти изказвания.
"Центробежна сила" или "сили" е термин създаден за да улесни разглеждането на случващото се около едно въртящо се тяло, но това е виртуална сила. Реалната, по- реалната е инерцията, т.е. стремежа на телата да запазват състоянието "на покой" в което се намират да го наречем "Мързел". Равномерното неускорително движение също е покой.
Идеална окръжност няма "в практиката" всяка окръжност всъщност е многоълник с огромен брой страни. Както има петоъгълник, осмоъгълник така има и милионоъгълник. За справка попитайте хората в форума занимаващи се с CNC машини колкоъгълник ърябва да изчертае CNCто за да го възприемете като гладка окръжност, защото тези машини не могат да се движат по гладка крива линия. Ако умишлено уголемим растъра на окръжността по която се движи камъка на Давид, примерно до 360ъгълник. той ще се движи по 360 прави отсечки. правите част от които са отсечките са 360 допирателни до окръжността описвана от камъка. въжето на прашката след края на всяка отсечка променя курса на камъка към следващата отсечка. Когато Давид пусне въжето камъка заради свойството му "мързел" ще продължи да се движи по правата част от която е била отсечката по време на освобождаването му от въжето.  Та така центробежна сила ние къде за улеснение къде погрешно като  kd_dinev наричаме свойството мързел на телата. Оттук нататък имайте едно на ум, че всички проекти уповаващи се на Центробежни сили се уповават на нещо виртуално дето го няма.
А и да добавя единствената причина Давид да не хвърли камъка с ръка е, че на края на въжето той може да го ускори до много по висока скорост отколкото на края на ръката му. Тук нещата опират чисто и просто до ограниченията на анатомията "късичка му идва ръката" ако му беше по дълга прашката щеше да е излишна.   
А относно жироскопичният ефект споменат от атос експеримента е много лесен   Вземете един ъглошлайф "флекс" хванете го здраво с две ръце пред корема си насочен напред. Включете го да се върти и се завъртете около петите си наляво, после надясно. Експеримента ясно показва, че не може да става дума за олекване "антигравитация" Става дума за "Тяга" Перпендикулярна, радиантна, каквато искате я определяйте, но тяга.
Защото в единият случай ъглошлайфа "олеква" и се повдига нагоре а в другия "олеква" надолу. Само дръжте здраво при експеримента.  Не е чак толкова страшно аз съм го пробвал много пъти.                 
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 06:30:16 pm от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 784
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #569 -: Септември 16, 2015, 09:20:13 pm »
Сега разбирам защо RUS избяга с 200 от тази тема....