Начало > Новини от света на технологиите

Защо падна цената на петрола и какво премълчават медиите

<< < (5/13) > >>

edin:
Путин спира, Южен поток!
Дали не се е усетил, че скоро газът ще е бита карта и безсмислено да наливат пари в подобен проект? Може би....

juliang:
Путин му е се тая кой ще купува газта му. Клиенти има предостатъчно. Ти ако имаш градина с ябълки, и някой почне да ти обяснява че трябва да ги измиеш, излъскаш и опаковаш поединично в целофанче, щот иначе няма да ти ги купува... а на пазара винаги има клиенти, готови да ти купят ябълките немити и направо със щайгите? Ми просто ще го отсвириш. Особено ако си най-големия производител на ябълки в региона, а всичко останали производители заедно не могат да осигурят количеството ябълки, за които има търсене. Оня кат не иска твоите немити ябълки - или ще стои гладен, или ще си внася ябълките от чужбина.
Вижте Турция как постъпва. Стиска ръката на Путин, въпреки че има за какво да го гледа накриво - примерно войната в Чечня, дето изклаха бая хора проповядващи исляма - обаче "интереса клати феса".
В момента в който се изгради тая тръба през Tурция, идеите за газопровода "Набуко" става направо невъзможна за реализиране. А "Набуко" беше единствения вариант България и ЕС да се откъснат малко от енергийната зависимост на Русия и да почнат да внасят газ от Сирия, Ирак, Иран...
Сега ... пак си оставаме изцяло зависими от Русия, просто вместо по 1 газта ще идва по 2 тръби.

Аtos:
Не е Путин, ние сме...тъпите, четете:


   Финансови новини    

Русия при сегашните обстоятелства не може да продължи с изпълнението на "Южен поток". Това заяви руският президент Владимир Путин на съвместна пресконференция с турския си колега Реджеп Тайип Ердоган в Анкара. Най-сериозната причина за спирането на проекта, изтъкната от Путин, беше България, която не дала зелена светлина на "Южен поток" и която не показвала, че действа като независима държава. Ако България е лишена от възможността да се държи като суверенна държава, трябва да иска пари от Европейската комисия като обезщетение за пропуснатите печалби.
Източник: News.bg

EDM electronics:
Аз си мисля, че няма как Путин да не е "в час" с алтернативните енергийни технологии. "В час" са също и Запада, затова така се ежат, въпреки че към настоящия момент няма къде да ходят, зависими са. Въпросът е обаче, че тези технологии не могат да се въведат шоково. Не може да се подмени всичко що иска енергия за 2-3 години. А дотогава ще се харчи газ и нефт. Решението на Путин да прекрати "Южен поток" за мен е сплашване, да ги активизира, да им натрие високомерните носове. А пък и посещението в Турция му даде кураж, защото явно турците ще купуват още и още, което ще компенсира в голяма степен продажбата на газ с клизма на Европа. Турците освен това ще запълнят пазарните ниши, освободени от европейците. Ще си продават там гумените домати и пр. Евал-л-л-ла, ашколсум, аферим, машалла, чок гюзел на турците. Ей така се води политика в интерес на държавата, а не на чужди интереси. Хем с едните, хем с другите, щом е в техен интерес. Ха да им се разсърдят сега американците  :D. Въобще Русия май се ориентира тотално към Изтока.

Не ми се мисли, какво би станало, ако фри енерджи се разпространи шоково. Много държави и сектори в икономиките ще фалират. Това значи глад и войни. От друга страна, какво би станало, ако всеки се презадоволи с енергия? Да погледнем назад в историята, от откриването на нефта, въглищата, електричеството - рязко увеличаване на популацията на населението, много рязко за кратко време. Това благодарение на подобряването на социалния статус. Т.е. вместо планирана пандемия, да се очаква бурна популация.

Ето какво казва руски ядрен физик за фрии енерджи технологиите и по специално тази на италианеца Андреа Роси: http://www.burgasnovinite.bg/Ruski-uchen-S-evtinata-energiya-na-Andrea-Rosi-neft-i-gaz-s.html

mentgele:
Предполагам знаете поговорката :" Когато атовете се ритат, страдат магаретата" .
Тука виждам глътка свеж въздух за "магаретата".

http://nepoznato.energetika-bg.com/2014/12/tsenata-na-petrola-mozhe-da-padne-pod-40-dolara-za-barel-bloomberg/

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия