Автор Тема: CNC машината на lda_has  (Прочетена 195828 пъти)

onin

  • Гост
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #90 -: Август 15, 2015, 08:54:55 pm »
 Благодаря и на Вас!

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #91 -: Септември 14, 2015, 03:02:04 am »
Dedo pop вчера направих сефтето на машинката. Пуснах едно 3D  драконче, вдлъбнато. Машинката работи около 3 часа без да спира. Не загрява, не пропуска стъпки и не затяга. Както се очакваше всичко е на ред. Справи се много добре с едно изключение, че инструмента не ми беше правилния поради липса на такъв. Във вторник ще получа подходящия и ще пусна на ново да заглади както трябва. Размера е около 120/70 мм. изработих го техническа пластмаса.

Атанасов-Хасково

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #92 -: Септември 14, 2015, 04:24:53 pm »
      Мислех вече че си я пуснал и не си се похвалил. Честито. Би ли написал каква скорост постигна за да проверя ясновидските си способности! ;D  Пластмаса не съм работил, малко дърво и повече алуминий. Какви фрезери ти трябват?

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #93 -: Септември 14, 2015, 08:16:58 pm »
Дедо Попе, поклон!!
 Страхотна работа. Триосна ли е?

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #94 -: Септември 14, 2015, 09:28:04 pm »
           2+1. Това е малката. Следващата беше Ф 350мм и дължина 1200мм. Бачка чудесно. Донесе ми и бакшиш-смокинова отлежала за специални случай! Нежната половинка на клиента след като я подкара и видя какво може изпадна такова състояние че ор...... ряпа да яде.Особено след като направи един орнамент за 40 сек.
           А иначе имам и една  пълно 4 осна.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #95 -: Септември 15, 2015, 10:23:02 pm »
Dedo pop Пита ме за скоростта? Не мога да я определя с точност но се държи добре. Ето няколко клипа по време на работа на машинката, размера на гравюрата е 130/80 мм. настройките са за работа в нормално положение, прецени от видяното.

https://www.youtube.com/watch?v=JAFSGtbTLhY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=nL-OxYQvL3s&feature=youtu.be

те са общо 6 клипа с име "CNC LDA-HAS 1" с номерация от 1-6, показват части от работата.

Атанасов_Хасково

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #96 -: Септември 15, 2015, 10:26:03 pm »
Чичо НОНЧО това е сефтето, дай някаква оценка от видяното да си направя преценка от моята работа?

Атанасов-Хасково

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #97 -: Септември 16, 2015, 12:06:58 am »
     Добре се справя. Хареса ми. Скоростта според мен е около350-400мм/мин,което е добре. Не видях какво дърво работиш но не прави опити със талашит. Има някой които за нула време ти захабяват фрезата.Скоростта се вижда в прозорчето Feet Rate и с плъзгача можеш да я регулираш по време на работа.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #98 -: Септември 17, 2015, 04:07:44 pm »
Dedo pop това се изработваше на клипа. Пробвах го първоначално на пластмаса
от тая техническата сивата, а после го пуснах на плексиглас и се получи това ::)


Атанасов-Хасково
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 04:51:13 pm от lda_has »

onin

  • Гост
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #99 -: Септември 19, 2015, 02:48:09 pm »
  Браво и от мен! Винаги е приятно да видиш осъществен проект и то направен с желание! Според мен, скоростта на дърво може да се увеличи още,  дори и само с избора на подходяща фреза. http://anons.eu. Всъщност тука има далеч по-добри специалисти и би било редно те да се произнесат относно скоростта.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #100 -: Септември 19, 2015, 04:50:26 pm »
onin и на мене ми е приятно да видя резултата от труда положен цяла година. Благодаря за сайта дето ми прати ще се възползвам да си закупя Конусни фрезери и други от тях. Резултата изненада и мене днеска направих същата гравюра само че вместо 130/80 мм. я намалих на 5/4 мм стана микро гравюра и трябва да се гледа под микроскоп. Запазиха се абсолютно всички линийки и точки както при голямата. Честно казано и аз се изненадах като погледнах през дебела лупа.

Трябва ми микроскоп да направя добра снимка.


Атанасов-Хасково

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #101 -: Септември 19, 2015, 09:50:40 pm »
Здр. lda!
Извини ме, не бях известно време на линия и съм изненадан и поласкан, че точно от мен искаш оценка!
 Тя естествено е положителна! Ще става все по- добре това е сигурно. Щом на тази възраст се захващаме с такива неща...

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #102 -: Септември 19, 2015, 11:07:10 pm »
Чичо НОНЧО '' Ще става все по- добре това е сигурно.'' няма друг път така ще бъде. Последния тест го направих само за мене да си проверя работата, аджебба дали е станало както трябва??? Смених само G20 с G21 и номера (теста) стана от 5" на 5мм.. Гледах го през лупа 20 мм. и всичко се повтаря 1 към 1 с точките и чертите говоря за снимката на дракона. Няма нищо разместено и пропуснато. Няма как да го снимам и да го покажа трябва микроскоп. Това показва, че машинката работи както трябва. Сега почвам да изучавам алтокада и скоро ще покажа и мои произведения.

Атанасов-Хасково

onin

  • Гост
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #103 -: Ноември 02, 2015, 05:32:15 pm »
   Здравей lda_has! Наблюдавам темата в очакване на нови постижения, но явно други неща са те отвлекли от хобито. Мисля, че не само на мен ще е интересно. Ако знаеш някой приличен стругар в Хасково, дето да може да разпробие 5мм отвор в алуминиева шайба без да го изкриви, ще съм ти много благодарен! Днес си взех шайбите (за 3M ремък) от един "специалист", та си развалих хубавото настроение от смяната на кмета.
  Успехи на всички!!!

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: CNC машината на lda_has
« Отговор #104 -: Ноември 02, 2015, 06:26:30 pm »
onin Да така е, малко служебната работа ме отклони от хобито но не съм спрял да работя по машинката. Сложих и допълнителна клавиатура за ръчно управление на удобно за мен място, работя по една стара прахосмукачка и я трансформирам като циклон да изсмуквам боклука дето се отделя при работа на инструмента. Вече се вижда края по изработването на циклона, предстои проба. Чета възможностите на управляващата програма и контролера как да ползвам функцията "Probe" за автоматично задаване на височината на инструмента в нулева точка. Проектирам си и датчика. Та работа колкото си щеш но малко по малко. Не само стругар но и добър фрезист познавам, ако си някъде от близо заповядай в Хасково ще  те заведа и запозная с тях. Обикновено отварят работилниците след 18.00 часа защото работят другаде. За адреси и телефони на лична.

Атанасов_Хасково