Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 576191 пъти)

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #165 -: Септември 06, 2014, 04:57:27 pm »
Vesooooo ! The Show Must Go On !  https://www.youtube.com/watch?v=4ADh8Fs3YdU
За разведряване !! Че то каква скука беше настъпила ??
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 05:40:46 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #166 -: Септември 06, 2014, 07:38:24 pm »
Здравейте,
Колегата Кузмов демонстрира "импулсен ток" на Н.Тесла. Целта е възникване на "свободни вибрации", демек резонанс на различни вещества.
Правя теоретични разчети:
Да се откъсне електрона от водороден атом ни трябва около 13еВ (електронволта), т.е. 13В напрежение. Постоянно напрежение не върши работа, защото орбиталната скорост на електрона е 2,18.10^6 м/сек. Скоростта е прекалено близка на електронно неутрино 2,2.10^6 м/сеk.
Това кръгово въртене поражда кръгова съответно линейна честота.
Ако се подаде по-високо напрежение, количеството води до качество и обратно, примерно 300В за кратко време, разлагам по Фурие, и N-ти хармоник е достатъчен да откъсне електрона от водорода. При многоелектронни атоми отделителната работа е по-ниска.
Напрежението е градиент, но е приложено в точка, има допълнителен градиент следователно ускорение на градиента или радиална енергия. До тук всичко е наред. Електродите се топят голяма работа, правят се водни електроди, влиза вода в чашата и водата се топи, ефект "Тренчев" с един чучур.
Волтовата дъга е източник на отрицателно динамично съпротивление, примерно дъгови генератори.
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:13:29 am от Maistora52 »

smsi-h

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #167 -: Септември 06, 2014, 08:40:42 pm »
...влиза вода в чашата и водата се топи, ефект "Тренчев" с един чучур.

Владимире,

Това горното е подсещане. Барем успееш да подлееш вода на другаря масон Тренчев.

Значи така... Вземаш печка с водна риза поне 10 киловата на водната риза. Внасяш вътре твоето устройство с горната добавка на mi68, като общата консумирана мощност от мрежата не е повече от 100 W, навързваш поне 4 радиатора с мощност по 2 киловата всеки и вдигаш поне 75-80 градуса на водата във водната риза. Това е личното ми мнение за търсения идеал. Повече от това здраве му кажи. Ако го направиш това, те признавам за гений и на крака идвам да ти платя за изработка на описаното. ;)
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:09:56 am от Maistora52 »

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #168 -: Септември 06, 2014, 10:23:03 pm »
mi ! Този пост #148 беше провокация към теб, и ти се появи ! Ха ! Ха ! Помниш ли, преди доста време, написа някъде нещо за параметричен резонанс ?? Тогава ми светна в главата нещо, и дълго остана така ! Дойде денят да го пресъздам, електрически ! В жълтата графика, импулса представлява разряд на енергия, натрупана в индуктивно капацитивен контур ! Как обаче се зарежда кръга, след като не тече ток (нулевото ниво на жълтата графика ? От мрежата естествено ! Но кога ? Все още не мога да дам отговор за себе си на този въпрос ! С тази взривоопасна схема, достигнах 300А импулси които обаче не мога да пусна през всеки полупериод, (както се вижда на графиката на #148) а през няколко ! С това захранване на сплитера от целият обем получен газ около 28% е Браун газ и 72% оксиводород ! George Wiseman независимо е изследвал сплитера на Yull Brown  "BN1000" и съобщава че при него резултата е 46% Браун газ и 54% оксиводород ! Очевидно е че съм на прав път !
Това захранване се оказа неподходящо, както споменах в цитираният пост ! Очевидно е че може да създаде огромен пламък, но е очевидно че трябва да се работи по контрола ! За сега идеята е да увелича честотата и да намаля мощността на импулса !
Благодаря за идеята която получих от теб, без да подозираш !!
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:11:59 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Водата гори + схема
« Отговор #169 -: Септември 07, 2014, 12:15:12 am »
Виждам, че колегата ме разбира отлично.
Винаги съм провеждал опити да управлявам неутриното /ток на разместване, сменяване/ с ток на проводимост. Колегата се опитва с водород да го управлява. Скоростите са изключително близки, за това резултатите са видими.
За сега опитите при мен вървят добре, ако се проваля ще се занимавам с канчета и електролити...
Да се използва напрежението и честотата, думи на Н. Тесла, добавям и еднопроводни терминали, спрян ток на проводимост. Възниква стояща вълна, кръгово движение на неутриното, или пулсация на обема, радиална енергия (движение по радиуса, имплозия-експлозия).
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 09:13:07 am от Maistora52 »

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #170 -: Септември 07, 2014, 08:37:17 am »
Да да mi ! Не съм мислил в тази посока, относно случващото се ! Писал съм, не съм химик ! Сега ще напиша ! Не съм физик ! По химия се консултирам с PyroVeso, по физика с кого ли ? За сега с този документ http://tie.uni-ruse.bg/library/TOE1.pdf !
От тази гледна точка, може би ще получа отговор, от къде идва този извънреден заряд на енергия !
Относно меренето ! Понеже Владимир съобщава горене на пламъка с часове, ще си позволя да дам един съвет ! Относно добиване на представа, за вътрешната температура на пламъка ! Снабдете се с различна дебелина желязна, алуминиева, медна и др. тел ! Подайте в центъра на пламъка края на тела, така че 2-3 см. да стърчат навън ! Ако пламъка успее да стопи, и отдели част от тела на някой от металите, това е субективен знак, че вътрешната температура на пламъка е поне тази на топенето на съответният метал ! Разбира се, винаги можете да направите справка в мрежата, за температурата на топене на кой да е метал ! Вкарването на голямо парче желязо (както Владимир показа) не е удачно ! Разсейва се топлина ! Към всички други измервания, това ще прибави допълнителна информация за ефективността на процеса ! И най-важното ! Заслужава ли си да се работи по нататък !

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #171 -: Септември 07, 2014, 10:48:50 am »
Имам въпрос. За какво ни е двойният грец? Браво на Владимир. Поздрави!
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 02:04:19 pm от Maistora52 »

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #172 -: Септември 07, 2014, 11:06:56 am »
Владимир ? Ако не говориш за друга схема, къде видя тази висока честота (справка #169) ??

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #173 -: Септември 07, 2014, 12:18:12 pm »
Vsl Благодаря...целта е максимално изправяне,изглаждане,повишаване от части на напрежението.

Кузмов-дъгата е генератор на високочестотни хармоници, не може това да не ви е известно ..вече си мисля че темата умишлено се саботира..
Поздрави...

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Водата гори + схема
« Отговор #174 -: Септември 07, 2014, 12:36:55 pm »
 Благодаря. С какво направихте улея в порцелановата чаша? Вчера счупих две. Относно моторчето. Мойто е външно и чрез магнит. Както лабораторните. Имам идея вместо сол да се добави моторно масло. Това ще бъде първото което ще пробвам.

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #175 -: Септември 07, 2014, 12:48:43 pm »
Владимир ! Не изпадай в параноя ! Хармоници може да има в честотата и в захранването (ripple) ! Това обаче са съвсем различни неща ! В този смисъл, в това захранване няма никаква висока честота ! Има само мрежова, удвоена от греца ! Далеч съм от саботаж ! Търся пояснения за масовата аудитория ! А аз виждам че това е твоята цел ! И я приветствам ! Нима не търсиш да информираш повече хора, и от това да се появят повече идеи ???

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #176 -: Септември 07, 2014, 01:12:46 pm »
Vsl ножовка...
Ще заредя малко гориво... :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Водата гори + схема
« Отговор #177 -: Септември 07, 2014, 02:25:29 pm »
Благодаря. С какво направихте улея в порцелановата чаша? Вчера счупих две.

С флекса :) Слагаш възможно най-тънкия диск и се получава чудесно.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #178 -: Септември 07, 2014, 06:42:42 pm »
Хайде и от мен 2 броя видео - на първото захранвам инвертор 400 вата от акумулатор  получавам 320 волта прав ток и после според схемата на В.Димитров. На второто видео използвам същия инвертор , но захранвам от токоизправител за да мога да измеря консумацията и се вижда 10 волта по 20 ампера .. не знам колко вата прави ама грубо около 200. Според мен топлината която се усеща с ръка около чашата  в никакъв случай не е по голяма от 150 ватова лампа с нажежаема жица. Личното ми мнение е, че няма нищо свръх в тази опитна установка или ако има аз не можах да го постигна.
http://www.dailymotion.com/video/x25eu2t_h2o_news
http://www.dailymotion.com/video/x25eu5i_h2o-2_news
Рекорда на пламъка ми беше около 3-4 см, но от акумулатор = съска и свети бяло . А токоизправителя над 25 ампера се мъчи и с него не можах да постигна дълъг пламък. Както и да е. Поздрави.
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 07:40:53 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #179 -: Септември 07, 2014, 07:35:24 pm »
Колега това е пример за зле направена установка ....
Сравнете звука от пламъка ..
http://www.vbox7.com/play:3d65b984cb на този пламък трудно ще задържите ръката си .Постарайте се повече и ще има резултат..
Пламъка може да достигне и 20 см :)
Поздрави...