Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 576248 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Водата гори + схема
« Отговор #150 -: Септември 05, 2014, 04:05:01 pm »
Благодаря за насоките Владимир, ще се тестват нещата. А какво моторче ползваш за работа под вода?

Поздрави

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #151 -: Септември 05, 2014, 04:43:54 pm »
Мотора не е добре да е вътре :) трябва леко да завърта (бърка) водата...
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:20:52 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #152 -: Септември 05, 2014, 05:07:05 pm »
@Владимир Димитров - може ли да гори в безкислородна среда? Имам предвид ако се затвори в бутилка херметично, кислорода от разпада на водата (ако е разпад изобщо) в състояние ли е да държи огъня? Ако е така, проблема с топлообменника може да отпадне.
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 05:21:37 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #153 -: Септември 05, 2014, 05:25:07 pm »
Може.. :)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #154 -: Септември 05, 2014, 05:45:01 pm »
Ако се сложи в чашата друга чаша ще се оформи канал за водата с правоъгълно сечение. Ако се постави минусовия електрод не срещу плюсовия, а примерно на 90 градуса от него. Така може от движението на йоните да се завърти водата по канала в посока на пламъка и ще отпадне необходимостта от въртене с двигател?
« Последна редакция: Септември 05, 2014, 06:44:19 pm от Maistora52 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #155 -: Септември 05, 2014, 05:55:30 pm »
Coke2k кюнец трябва ,има хлор малко...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Водата гори + схема
« Отговор #156 -: Септември 05, 2014, 05:58:27 pm »
Електрохидродинамичен двигател... много добра идея valex :) Трябва да се провери дали тези 300VDC ще са достъчни за генериране на нужната тяга.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Водата гори + схема
« Отговор #157 -: Септември 05, 2014, 08:27:26 pm »
Няма смисъл да излизат пари навън.
В темата на Тренчев http://mazeto.net/index.php?topic=7267.msg49039#msg49039 вариант за нагряване на вода.
Аз така и не стигнах до проби.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #158 -: Септември 06, 2014, 02:10:15 am »
@Владимир Димитров - може ли да гори в безкислородна среда? Имам предвид ако се затвори в бутилка херметично, кислорода от разпада на водата (ако е разпад изобщо) в състояние ли е да държи огъня? Ако е така, проблема с топлообменника може да отпадне.
Владо,ако ни го покажеш това нагледно,ще се откажа от всякаква критика и скептицизъм, дори ще започна да мисля по тези въпроси:)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #159 -: Септември 06, 2014, 02:32:34 am »
Знаете ли, преди 10-12 години се отбих в едно малко гаражче, да ми сменят маслото на колата.
Беше студено време.Вътре беше истински топло."Масларят" имаше направена печка, в която гореше използвано масло,може би много от вас са виждали такива.
Метална кутия около 30х30х15 сантиметра от ламарина 2-3 милиметра дебела.Имаше отвор със свързан кюнец направо от нея нагоре и в страни по-малък отвор 3-5 сантиметра в диаметър за въздуха и доливане на маслото.
Не бях виждал такава (все по големи сервизи бях ходил дотогава).През 10-тина минути,човекът вземаше една пластмасова бутилка с някаква прозрачна течност и дупка на капачката и пръсваше по малко в отворчето.Резултатът беше като от миниексплозия!Разгарянето се увеличаваше в пъти за минута поне.
Питах го -какво е това, нафта ли?
-Вода-отвърна ми той.Отначало помислих,че ме будалка, но наистина беше вода!
Чак след минута-две, като размислих, се сетих, че става дисперсен ефект-карбураторен:)
Водата,падайки върху горящото масло го кипваше и създаваше  нещо като "маслена мъгла", която изгаря с много по-голяма скорост(ефект на по-голяма допирна повърхност).Дали самата вода просто се е изпарявала тогава или се е разпадала - нямам идея и до днес, вероятно първото?

Та в тоя ред на мисли,Владо, ако при тази система се използва известна дисперсия на водата в запалимата зона, дали няма да се увеличи в пъти ефекта-разбирай пламъка?



« Последна редакция: Септември 06, 2014, 09:36:07 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #160 -: Септември 06, 2014, 10:45:57 am »
   А какво ще кажете за тази моя схема? Прилагам файл. Много обичам простите схеми. Дроселът L1 ще ограничава тока, а дроселът L2 ще прави пламъка "мазен", т. е. без прекъсвания.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 237
Re: Водата гори + схема
« Отговор #161 -: Септември 06, 2014, 01:05:00 pm »
Иван Димов ! Да, L1 ще ограничи тока но за сметка на ефективността на синусоидата ! Ако наблюдаваш синусоидата на осцоилоскоп след дросел, ще забележиш че е деформирана ! По стръмен нарастващ фронт, и по полегат падащ ! Защо се случва, е по дълго да обяснявам !
В този смисъл дроселът действа "изглаждащо" ! Зарежда енергия на върха и я разрежда при нула ! Това е причината класическите трансформатори да имат по ниска ефективност от импулсните (загуби) ! Сега по твоята схемата !
Предлагам на напредналите в "ефекта Владимир" да поставят на мястото на L1 неполярен кондензатор поне на 250 в. ! Запомнете всеки 14 мф. пропускат 1А ток ! За това, започнете с по малък капацитет и повишавайте според пламъка ! След L2 поставете електролитен кондензатор към плюс на греца ! Поне  на 400 в./ 400 мф. или друга стойност ! Това вече представлява изглаждане на пулсациите ! В/у кондензатора на празен ход ще имате до 320 в. (според напрежението в мрежата) ! След като пламъка тръгне мерете напрежението в/у електродите (някъде по жиците) ! Токът в цялата верига ще бъде според капацитета на кондензатора ! Включете 8% загуби от греца ! Тогава !! Тока Х напрежението в мрежата ще ви даде входната мощност ! Тока след греца Х напрежението в/у жиците към електродите ще ви даде работещата мощност ! Съпоставяйки двете мощности в %, ще имате представа от ефективността на ЗАХРАНВАНЕТО ! От там нататък, нещата вече са по сложни, за определяне ефективността на пламъка, и съпоставени двете ефективности, къде се намира цялостно процеса ! Мерене, мерене му е майката !
Надявам се да имам време да се включа и аз !
Бъдете здрави !
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 01:08:16 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #162 -: Септември 06, 2014, 03:13:31 pm »
Вчера направих схемата с кондензатор 30 микро, но се оказаха малко......или пък аз съм алчен  ;D

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #163 -: Септември 06, 2014, 04:42:30 pm »
Кузмов е прав показаната схема е  не ефективна ...
Само не слагайте кондензатор след дросела че нищо не става ...Представете си че захранвате високочестотен генератор...
Напрежението на захранването трябва да е добре филтрирано ,а захранването отделено с дросел от високата честота...опитайте за да се убедите.
Получава се мощен високочестотен дъгов генератор който разгражда водата веднага и я запалва на момента..
Големия капацитет е ниско реактивно R за високата честота без която не става ..
Поздрави и успехи..
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 05:39:29 pm от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #164 -: Септември 06, 2014, 04:47:40 pm »
@Иван Димов
като гледам "схемата" - ми ползвайте правотоков (инверторен) електрожен направо! С регулация на тока, напрежението...

Интересни фойерверки с шоково разлагане на водата и "пламък" от отделения водород, оцветен в жълто от натриевите йони, но за съжаление в това няма нито СЕ нито някаква свръхефективност... просто плазмен фойерверк или (погледнато под друг ъгъл) електрожен с воден електрод + 2-3 химични и физични принципа в него (разлагане на водата, обратно изгаряне на водорода, оцветяване на пламъка от възбудени метални йони...). Приятни забавления!