Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 383185 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #135 -: Октомври 16, 2014, 09:39:55 pm »
mito_kupona, ти не разбираш ли, че ако някой направи работещо устройство за СЕ, то руснаци, араби, американци и още 5-6 държави ще се скарат помежду си коя по-първа да го утрепе?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #136 -: Октомври 16, 2014, 10:12:41 pm »
Няма да го утрепят, ма няма и да му внедрят изобретението- ще му кажат две думи насаме и ако ги пренебрегне и тръгне да се бори ще забележи че е сам-самичък срещу цяла държава и ще се върне от дето е започнал! Надценявате и политици и политика и кво ли не още! Много обичате доказателства- нужно ли е да пиша фермани за Пантон, градския, Стефан Стоянов......Е, ок! - не са хора създали устройства за СЕ, но не са и обикновените шмекери дето само вдигат пара! Въпросът тук е, че положението от години е "керванът си върви кучетата си лаят" и устройство за СЕ няма да промени нищо, ни в добра, ни в лоша посока!
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 06:22:30 am от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #137 -: Октомври 16, 2014, 10:16:46 pm »
    Малко странно звучи този въпрос. Ако е просто за подкрепа, то все едно казваш "Искате ли всеки месец по 100 лв?". Едва ли някой ще откаже. Дори да не е екологично, дори да е за сметка на нещо друго, всеки ще каже " Е, че те колите не тровят ли? Не ядем ли отрови?" така че, всеки ще е ЗА. Само тези дето губят, те няма да са хич щастливи. Дори не само изредените от  Velektra.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 06:23:37 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #138 -: Октомври 16, 2014, 10:41:04 pm »
Аз определено бих подкрепил този който има смелост да покаже своето устройство. Искам да кажа също това внедряване трябва да стане с контрол. Не може всеки да ползва колкото си иска мощност. Това ще доведе и до, пример, включени печки и отворени прозорци.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #139 -: Октомври 16, 2014, 11:12:44 pm »
Колеги, не ми се впуска във политически диалози и спорове, понеже вече съм се уморил.
Вижте унгарците как дръпнаха с Виктор Орбан!
Гледайте Алфа ТВ има много истини там.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #140 -: Октомври 17, 2014, 01:16:37 am »
    Малко странно звучи този въпрос. Ако е просто за подкрепа, то все едно казваш "Искате ли всеки месец по 100 лв?". Едва ли някой ще откаже. Дори да не екологично, дори да е за сметка на нещо друго, всеки ще каже " Е, че те колите не тровят ли? Не ядем ли отрови?" така, че всеки ще е ЗА. Само тези дето губят, те няма да са хич щастливи. Дори не само изредените от  Velektra.
Под подкрепа трябва да се разбира да излязат хората на улицата и да изискат от политиците внедряването на тази технология, ако политиците не искат, да ги пометат и да изградят една нова България. Ние сме 99 процента и всичко зависи от самите нас.
Няма да го утрепят, ма няма и да му внедрят изобретението- ще му кажат две думи насаме и ако ги пренебрегне и тръгне да се бори ще забележи че е сам-самичък срещу цяла държава и ще се върне от дето е започнал! Надценявате и политици и политика и кво ли не още! Много обичате доказателства- нужно ли е да пиша фермани за Пантон, градския, Стефан Стоянов......Е, ок не са хора, създали устройства за СЕ но не са и обикновените шмекери дето само вдигат пара! Въпросът тук е, че положението от години е "керванът си върви кучетата си лаят" и устройство за СЕ няма да промени нищо, ни в добра, ни в лоша посока!
   Държавата, това, са хората, суверена, народа, а не малката банда престъпници, антибългари и ционистки марионетки, които узурпираха властта преди 25 годинии.
mito_kupona, ти не разбираш ли, че ако някой направи работещо устройство за СЕ, то руснаци, араби, американци и още 5-6 държави ще се скарат помежду си коя по-първа да го утрепе?
Когато 7 милиона застанат зад този човек, никой не може да го утрепе, трябва да избият един цял народ, а това няма как да стане. А да не забравяме, че има и китайци, които са много и нямат ресурси.
Аз определено бих подкрепил този който има смелост да покаже своето устройство. Искам да кажа също това внедряване трябва да стане с контрол. Не може всеки да ползва колкото си иска мощност. Това ще доведе и до, пример, включени печки и отворени прозорци.
Естествено, че трябва да има някакъв контрол, но по принцип всеки трябва да получи, толкова, че да живее, като нормален човек в 21-ви век. Като не се плаща ток, бензин и парно, мисля, че живота ще стане доста по-качествен. Разходите в производството ще спаднат много, от там цените и т.н.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 06:25:43 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #141 -: Октомври 17, 2014, 07:45:12 am »
Започна се!

« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 09:56:10 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #142 -: Октомври 17, 2014, 10:45:11 am »
   Тя СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ по един или друг начин в скоро време ще стане достояние на всички. Но мрежата на "енергото" без революция няма как да се национализира. И дори след време тя да отпадне като необходимост, едва ли всеки гражданин ще получи определено количество метал от нея.
   Вече знаете какво е моето решение за ПОДКРЕПА НА ОТКРИВАТЕЛИТЕ НА СЕ - това са комуните. Нека се поучим от успешния "европейски опит". Швейцарската комуна "Метернита" си има СЕ, но в самата държава едва ли я ползват и редовите граждани не скандират пред техния парламент: "Искаме безплатен ток!" За да стигне ситуацията до всенародни подобни скандирания трябва преди това да има масирана информационна пропаганда. Но кой и как ще се заеме с това? А да не забравяме, че енергийните монополи имат дългогодишен опит с пропагандата в тяхна полза. Пък и площадните техни провокации почти винаги завършват отново в наша вреда. Затова на мен ми харесва средния път - хем трябва да сме достатъчно много хора за да имаме сила да се противопоставим, хем не трябва да има масови безредици по площадите, които са по-скоро разрушителни отколкото градивни. Затова смятам комуните за най-доброто решение. И даже съм решил да сменя името комуна за да не се дразнят капиталистите. Ще го нарека ... "Технологично Еко-Селище" или съкратено - "Проект ТЕС". Ще стане нещо като капиталистическа комуна, в която ще си живеем като "туземци", но с всички придобивки на съвременната техника, че даже ще разработваме и авангардна такава. И ще настане повсеместен оптимизъм за светло и топло настояще и бъдеще!
   Наближава моментът "Проектът ТЕС" да стартира. Началото ще е трудно и затова трябват хора оптимисти и такива, които не се плашат от трудности за постигането на велики цели.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #143 -: Октомври 17, 2014, 11:14:18 am »
Майсторе, майсторе....
Голяма каша е в главата ти с термините.
С дълбоко прискърбие трябва да ти кажа че славяни в историята няма. Появяваат се като термин с велико руските амбиции.
Има сКЛАвини - от склавос - член на завладени (поробени) територии. В този смисъл за византийците сКлавяни могат да бъдат и негри и китайци и германски племена.
Колкото до Кръвосмешенията - отново си в дълбока грешка - прочети за генома на българите и ще разбереш.

За останалото си ОК. Просто се отърсете всички от сКлавянските идеи - демек робските идеи.
Замени в поста си отгоре славяни с Българи или траки(наследници на тракийски племена)  или готи или индоевропейци или всяко друго племе и ще си доста по близо до истината. За справка намери какво са казвали нашите канове на кръстоносците относно Троя и Троянските войни.....
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 11:25:04 am от tobo1 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #144 -: Октомври 17, 2014, 11:28:02 am »
Мммдааа..., славяни произхожда от роби - от slave. Те били много работливи роби, харесвали ги, имали високо КПД. И поради тази си характерна черта - работа и роб, англосаксите искат отново те да бъдат такива и са такива. Примерно кой на кого робува в ЕС? Германеца ли работи черната работа в България или обратно?

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #145 -: Октомври 17, 2014, 11:37:14 am »
Точно така, и думата "работа" е производна от "раб" (роб). Това което се върши основно от роби...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #146 -: Октомври 17, 2014, 11:44:38 am »
Иван Димов, тук ме уцели в десетката!!!!! Никъде до сега не съм го споделял, защото ми звучеше крайно, не само като реализация, а дори като фантазия, но четейки те, ме удари ток!!!!! Евалла брат ми!!!!!!! Няма нищо друго какво да добавя, освен думата пълна автономия- един лидер на комуната измислящ законите заедно с качествени помощници около себе си и в контакт с населението! Този лидер да се познава с всички и всички него да познават. Комуни големи колкото села с по 400-500 жители всяка със свои закони и разработки и в комуникация едни с други!!! Всички да познават лидерите на тези комуни и всички лидери да се познават един друг и във всяка законите да са различни, но ясни и точно формулирани и всеки да може да избере в коя комуна да живее и какви закони да избере да спазва.
 Ето къщите, в които може да се живее в тези комуни http://zamunda.net/details.php?id=417634&comments=1#startcomments субтитрите са долу при коментарите! Празните села са идеалните за целта!
 Исках просто да отчета, че постът ти не е подминат, защото убеден съм тук хората няма да са ентусиазирани колкото мен! И все пак съм убеден, че когато положението стане нетърпимо, предложението ти ще намери почва!!!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #147 -: Октомври 17, 2014, 11:55:14 am »
Разбрал съм те Майсторе точно по начина по който описваш нещата. Разбирам те, че не подкрепяш Водачите, а хората. Не те обвинявам в нищо, дори да подкрепиш Сталин (което никога няма да направиш) пак няма да те обвиня. И не само защото си достатъчно мъдър човек, а защото нямам право да обвинявам който и да било, в каквото и да било. Може да не съм съгласен с възгледи и доводи, но кой знае цялата истина за всички и за всичко? Вярно, че се придържаш към писания които са писани в едни по други времена. Поръчките тогава идваха от Москва, а сега от къде ли не, но никой не иска да пренапише историята ни. За произхода на думата "Украйна" си прав. Поне така се смята. У -края на владенията, но на българските, не на някакви славянски и предславянски племена. Изобщо този термин "славяни" е измислен за обслужване на други идеи, като илирийска и след това панславянска. Според наши ученени- възрожденци като проф. Марин Дринов и д-р. Ганчо Ценов славяните са траки. Разбира се тези учени са определени веднага като фашисти.           Етимологията на думите и произхода на имена на обекти е едно от направленията в историята. Но колко много може да се спекулира с тях може да се прочете в научния труд  “Империя. Рус, Турция, Китай, Европа, Египет. Новая математическая хронология древности“ от акад. А. Т. Фоменко и  Г. В. Носовский - изд. 1999. Там Китай е Руска- Скития /Скифии/ Името на Сирия произхожда от  Россия, етруските са ет-руски.  Ограбват българската история с измислици, но както и да е, тук няма да го разискваме сега.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 544
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #148 -: Октомври 17, 2014, 12:16:34 pm »
Мечтатели на комуните,
Какво ще направите, когато, като сте малка комуна със своите лидери и закони и си заживуркате добре и по "капиталистически", някой ден Ви дойдат на "гости" "приятели"от "Ислямска държава" да речем, да видят хубави ли са жените при вас, вкусен ли ви е суджука и червеното вино? Дали няма да си замечтаете тогава за армията, която някой тук в темата отричат и да ви се иска да бяхте някоя по-голяма комуна, направо комунистическа държава, ама с капиталистически ценности? - щото иначе ще ви изчезне набързо комуната, за минути!

После, да речем, че гостите на Осама Бин Ладен са далече и всичко върви по ноти, нямате неприятели, но понеже системата ви е капиталистическа и ценностите са МАТЕРИАЛНИ, се появят хора от комуната, които натрупат по-голям капитал от другите /защото са по-големи тарикати/, като им се прииска да прибират ОЩЕ по-голяма ПРИНАДЕНА СТОЙНОСТ, как ще се развие комуната ви насетне?

Т.е., струва ми се идеята ретроградна, ако нямате идея за нова система - социално-политическа. Нищо познато до сега няма да ви свърши работа.

Обществото отдавна е изминало от избраната от вас идея път и е стигнало до днешните проблеми - икономическата криза. А тя днешната криза в икономиката си има причина, а първопричината е в социално-политическата криза. Затова и има демокрация, пазарна икономика и капитализъм,  хората са недоволни и нещастни. Най-големия политически философ за всички времена Маркс, бая добре го е описал. Ми той направо е като баба Ванга  :D.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #149 -: Октомври 17, 2014, 01:17:17 pm »
 Започвам от първият въпрос, макар да е по- сложен. На първо място въпросните гости от ислямската страна, също са хора- могат да заповядат при нас ако искат да се възползват от благата ни, само да не правят поразии- ако правят, те няма да са мнозинство, защото в едно общество престъпен ум имат шепа хора. С две думи казано ще ги опознаем, ще почетем религията им и принципите им и ще им покажем нашите- ако искат нека си създадат комуна като нашата със своите си религия и принципи, ако искат могат да се присъединят към нас, ако искат могат да идат някъде в някоя мюсюлманска комуна, защото със сигурност ще има такива, но да спазват реда.
 Вторият въпрос е по- лесният. Споменах различни комуни с различни закони- ще има такива с равно разпределение на благата, ще има и такива с не до там равно, но справедливо, може би по- справедливо от равното. Въпросните "по-равни" ще имат възможност да избират. Освен това тези по- богатите ще са по-богати не за сметка на другите, а заради това, че се блъскат повече от другите, което няма да ги озлоби, защото няма да ги онеправдае никой. В момента живеем в общество, което си създава толкова по- големи проблеми от тези които описваш, че няма повече накъде! Иначе проблемите за които говорите винаги са ги правили онези утайки, и като казвам утайки имам в предвид утайки, които по естествен начин се утаяват на повърхността или на дъното, защото са мръсотия! Тези утайки няма как да бъдат допуснати до управление или до места, където да имат възможности да замърсяват- те ще са буквално утаявани и изхвърляни в техни си комуни, които ще са много по-малко от останалите и останалите ще са в тясно сътрудничество една с друга, когато престъпните комуни решат да правят поразии на другите- с други думи предвиждам комуни-затвори, но там ще се влиза трудно- ако имаш престъпен ум, една комуна те гони, ти имаш право да си избереш друга- тя също те гони, избираш трета- така като изредиш всичките, накрая отиваш в комуната-затвор- утаяваш се по абсолютно естествен начин. Така ще имаш дадени безброй възможности да се реализираш, колкото и престъпен да ти е ума, но разбира се ще има и такива дето никъде за нищо няма да стават. Измамите тук ще са трудни, защото хората ще се познават едни-други и ще се пазят взаимно!
 И да, историята е изпробвала този модел и след като се е оказал работещ, дошли масоните и евреите и го развалили, защото хората са им се доверили. Сега няма да им се доверяват, защото вече ги познават.
Всички вие дето ходите на работа как са нещата при вас с колегите- топите ли мързеливите, които са около вас? Викате ли си "глей тоо колко работа върши, пък аз колко а взимаме еднакво" А питате ли тези мързеливи ваши колеги защо работят мързеливо? Дали работят така, защото са преценили че заплатата им не си заслужава? И кой от вас е прав- вие или те? И вие и те работите за без пари, но не се обединявате в общо поведение, което да накара шефа ви да се позамисли! Той ще ви отговори "махайте се- за вашето място се натискат още 100" и вие ще си го изкарате на колегата до вас и определено няма да се махнете. Е аз винаги се махам при такива ситуации и за това тази година бях воден спасител на абсолютно неохраняем плаж на име "Липите" до с.Синеморец. Никой не ми плащаше, с изключение на хората, които охранявах. Те ми бяха шефове. Образованието, което следвам в момента е за медицински брат. Причината е, че такива като мен търсят навсякъде, но никой не се хваща заради многото отговорности и ниската заплата. Болни хора, обаче, винаги ще има и аз без работа никога няма да остана, колкото и шефове да отсвиря. Зимата съм ски учител- когато започнах да го работя това бяхме малко- сега се наводни всичко. Мисълта ми е в това, че се насочвам винаги към неща, които ми дават избор! Ако бяхме на комуни нямаше шефовете да избират нас и да създават предпоставки за сблъсъци и теза-антитеза, разделяй и владей, топи и навиквай, а ние щяхме да избираме шефовете си и да се събираме само хора, които се понасяме едни-други. Както Нео казва в "Матрицата" -проблемът е в избора! В момента този избор ни е отнет.