Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Компилация Барбоса - Тесла

<< < (51/51)

врановски:
Здравейте,
Bat_Vanko и ndm, няма как да не се съглася с вас.
За да ви обясня обаче моя оптимизъм и да ви ободря, ще кажа че това, което смятаме за невъзможно, често намира своето логично обяснение. Проблема е в това, че ние правейки експерименти, следваме своята логика, а тя е плод на нашите знания, образование и опит с инженерните решения, отговарящи на научните теории. Който е учил по- дълго знае, че всички закони и формули са изведени при определен диапазон на валидност. Формулите за изчисляване на инженерните конструкции, са съвкупност от научни хипотези и емперични коефициенти. :D Наша е грешката, ако ги абсолютизираме. Искам да кажа, че ако търсим възможности, трябва да търсим явленията, които не се вписват в теорията. Тези явления ги наричат ефект на този, парадокс на онзи и тн. Разбира се не говоря за измамниците, а за доказани явления, не получили добро обяснение. Тези явления често са плод на случайни грешки при монтажа или дефекти при експлоатацията. Както знаете, ако Тесла беше спазвал познатите закони, сега нямаше да сме чували за надлъжните вълни и цял клон от физиката щеше да бъде непознат, а явленията "невъзможни".
Да, философствам, мисля на глас, търсейки мнението на по- умните от мен, защото не ми стига пипката, как да направя правилния експеримент, за да потвърди или отхвърли правдиво даден въпрос. Ако постановката не е правилна, резултата ще е негативен и ще отсечем това не работи.
Сега ме мъчат много въпроси като,
- защо при уплътняването на електрическото поле намалява магнитното и става електростатично. /Тесла/
- защо при трансформатор на късо и с екран се получава магнитна плътност и електроните "плуват" /Мелниченко/ Същият е експериментирал магнитопровод с променливо сечение. Срещах го преди години в нета.
- Как да се присъедини околната среда към електромагнитния резонанс. По този въпрос стигнах до идеята, че трябва да има три компонентен резонанс, като третия компонент е гравитацията. Понеже електрона има взаимодействие и с трите компонента, заряд, магнитен момент и маса, следва да бъде използван като централен играч, основното средство за контакт със средата.
Ето затова пиша тук и затова оставам оптимист.
Вижте и това :)
http://www.sciencetoymaker.org/electrostaticLevitation/

miro13:
Здравейте.Нова светлина към Барбоса и Капито --- https://www.youtube.com/watch?v=tpPQ-b3olxE&list=WL&index=65

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия