Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Компилация Барбоса - Тесла

(1/51) > >>

врановски:
Здравейте колеги ветрогонци :D,
Имам следната идея, да направим заедно една машина, като обсъждаме общо всички всяка стъпка. Като разглеждах патента на момчетата от Бразилия ми светна, че това съм го виждал в кулата на Тесла. Какво имам предвид:
1 При генератора на Барбоса явно се постига струнен резонанс между намотките и заземлението. Източника на СЕ е стоящата вълна в заземлението. Вторичната намотка е дадена на късо и индуцира електростатично от вибрацията на земното. Понеже се черпи от циркулация на късо, може би не се скапва резонанса.

2. При Тесла съм виждал изпълнение с първична и вторична и след това усилващата, високата намотка, като заземлението е към вторичната. Първичната и на двете машини може да се захрани както с променлив ток така и с импулсен.
3. При високите честоти вероятно няма да е необходим магнитопровода който те използват. Сравнявайки концепцията на двете разработки, мисля, че Тесла наистина е произвел мощен генератор на СЕ, а не само дистрибутиращ безпроводно уред. В крайна сметка може да се окаже, че работейки по тази машина ще разберем и Капанадзе и неговите заземления.
Трябва ми вашата помощ знания и евентуално да съберем пари за материали.
Ако някой има готов ТТ и иска да го предостави за опитите моля да каже.
Благодаря ви предварително.

врановски:
Не ми се отдава да кача картинките, някой ще каже ли как става?

Velektra:

--- Цитат на: врановски в Май 17, 2014, 05:03:00 pm ---Не ми се отдава да кача картинките, някой ще каже ли как става?

--- Край на цитат ---
Здравей, врановски!
Щракаш + на  "+ Прикачени файлове и допълнителни опции" и след това "Прикачи" и Browse.
Ако това ти е известно, напиши кое те затруднява по-точно?

врановски:
Ето я картинката

врановски:
Ето и от патента и цветно. Много ти благодаря Velektra.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия