Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Колеги имам нужда от помощ със закона за скачените съдове.

<< < (3/3)

Радико:
Ако централната тръбичка е малко по широка и е спусната до нивото на регулиране то дясната вентилиращата става излишна. Забодете една пълна бутилка от минерална вода в чаша и ще видите за какво говоря. Проблема е по-скоро с пълненето на системата. В случая  не може да се напълни без разглобяване. Ако се добави кранче между двата съда и капачка отгоре може да се допълва без демонтиране и без разливане на течност.

Брадатия:
Само се чудя защо никой до сега не предложи най-простото и елементарно решение за поддържане на нивото?!  ???
Горният съд може да бъде отворен или да е вързан към водопровод. Изумен съм, че хора ровещи из карантията на слънцето за едно казанче за тоалетна се не сетиха или за най-прост карбуратор на моторетка! ;D

rosenmvr:
Колега Радико
Съгласен съм с теб, но само ако приемем, че отвора на бутилката е колкото капачката, опитай същия вариант с бутилка с капачка разпробита със свредло да кажем 8-12 мм, тогава нещата не стават. Аз имам диаметър на цилиндъра около 55 мм - не е подходящо да сложа маркуч 20 мм , защото щуцера за такъв отвор ще е много голям.

Радико:
Не мога да кажа нищо повече ако не знам за какво точно иде реч при положение, че имаме два определени размера и множество неопределени - става сложно. За какво изобщо иде реч.

rosenmvr:
Колеги крайния резултат е че вариант (от пост 4) работи само е нужно маркуча за контрол на нивото да е поне 8 мм.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия