Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Re: Торсионни генератори

<< < (15/16) > >>

Velektra:
А ти колега, смяташ ли че всички могат едновремено да направят такова устройство? И защо е нужно така? Нали някой (например като теб), който има повече информация, правил е повече опити и е постигнал нещо, то ако желае може да го сподели с другите, за да не се открива пак колелото. За какво е форума? Може би отстрани да изглежда по друг начин, но лично аз не чакам наготово. (Ако смяташ, че чакам наготово тогава го сподели (ако желаеш разбира се) с другите (на лични) - на мен не казвай.)
Ако някога решиш да предоставиш информация за устройството, което си направил с кого ще я споделиш? Ще искаш от някой да ти покаже колко платки е запоил и колко транзистора е изгорил ли? Само на заслужили другари ли ще предоставиш информацията? Или които са получили медал за: "успешна борба с дружествата"?

П.П. За иронията ти към практичния ми опит искам да кажа, че и идея си нямаш колко е.
Само когато натрупаш достатъчно практичен опит, можеш да разсъждаваш правилно на тема: "Откъде минава тока", например.

П.П.П. Язък за торсионните генератори!

caduceus:
Уважаеми колеги,
не пиша тук по определени причини, но чета  форума от време на време и конкретно тая тема. Та ви се чудя на акъла как обсъждате неща, дето на повечето хич не са ви ясни. Навремето бях написал една приказка за папуасите и пирона, ако някой не си я спомня може да я види и припомни тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=20&t=88
А ако пък иска да си отвори малко очите и да види как изглежда оргонното енергийно излъчване /торсионно поле е друго наименование на същото нещо, но измислено от разни теоретици с математически уклон и без подготовка в материята/, може да погледне тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=25&t=143
Със здраве!

edin:
Евала баце, за готините опити, но торсионно и оргонно са различни неща, макар да вървят ръка за ръка, ако опитът е нарочен за това.

EDM electronics:
caduceus, много хубава басня си съчинил, ама хич не ѝ е хубав края, много песимистично:

Цитат
"............Всички сложни научни въпроси били оставени за по-добри времена, а форумът за свободна папуаска енергия и наука се превърнал в място за лека раздумка и местна политика"  ;D

Добре че тук няма папуаси  ;D ;D ;D, иначе форумът щеше да стане място за лека раздумка и местна политика. ;D ;D ;D

врановски:
Ако се погледне природния тайфун имаме следните ефекти:
-топлинни, студени и топли въздушни маси
-електрически, мълния
-звуков, гръм
-левитационни, летене на покриви и трактори
-механични, еднопосочно въртене.
Най-се затруднявам в еднопосочното въртене (съпосочни спинове се привличат). За сега добро решение намирам в двуфазен ток дефазиран на 180 градуса. Друг проблем е инертността на транзисторите. Върхово постижение ми е 10% намаляване на резонансната честота, често достига и 20%.
При КПД 150 или 170% това не играе основно значение, но при КПД 95-98% всеки % е важен към резонансната честота!

mi68, точно това имам предвид.
Природата е направена от Бог, а той е съвършен.
Това трябва да следваме като практическо изпълнение. За да успеем, трябва да разбираме как работи това нещо. Ще споделя моето виждане без да ангажирам никого.
1. Тайфуна и торнадото не работят на един принцип.
Тайфуна е гравитационна машина и се задейства от отдалечаването на Луната при преминаване на маси и конфигурации от маси на други планети или комети. Тоест причинителят е космически в комбинация с чисто Земните параметри. Това е причината за по- голямата му мощ.

-Торнадото разчита на топлинна енергия за да стартира завихрянето , след като се добие ток на отместване между облака и Земята се получава резонанс на надлъжна, скаларна вълна в облака. Именно тя според мен инициира засмукването, затягането на хобота и гравитационната циркулация перпендикулярна на Земята. От Земното магнитно поле се увлича магнитен вихър който стабилизира равновесието. Водата в облака е необходима от една страна за маса, а от друга за доставчик на електрони от Земята.
Стоящата скаларна вълна се разраства от статиката, плод на въздушното триене, увеличава масата си,като се уравновесява чрез нарастването на електрическия си потенциал. Равновесието се поддържа чрез периодични разряди към земя в периферията и. Това води до идеята, че при въртенето си причинено от магнитния вихър, вълната изхвърля центробежно масовите заряди подобно на униполярно динамо, експлозионно, а в центъра си ги засмуква имплозионно. Този процес е придружен и с йонизация до получаване на студена плазма в тялото на вълната.
С една дума чрез балансиран кръговрат, гравитационната енергия се превръща в механична и електрическа.
2. По отношение на еднопосочното движение- ако не подценяваш земния магнетизъм можеш да го използваш. Опитай една индукционна бобинка без сърцевина да вържеш на конец и да я държиш да виси от ръката ти. Ще видиш, че има пояси с въртене обратно на часовата стрелка и пояси с обратна посока. Това е причината торнадото да губи сила когато минава през поясите с обратна магнитна тяга.
Ако искаш да завихриш магнитното поле ползвай вихров кондензатор, но много внимателно. Еднопосочните намотки със съпосочни или противоположни спинове ще ти разрешат да управляваш вихъра по посока и по вертикално издигане. Броя на намотките увеличава обхвата и мощността. Винаги съблюдавай влиянието на Земното поле. Ако противопоставяш спиновете, фазово изместване не ти трябва.
3. По отношение на честотите. Самият Тесла в лекции и статии отбелязва, че по- важното е високото напрежение и рязкия пик при промяната му отколкото честотата. Той не прави разлика между импулс от кондензатор и проманливо напрежение. Важното е да е висок потенциала и да се променя рязко. Това е условието по проводника да преминава надръжна вълна с висока амплитуда за да може да се получи струнен резонанс. Чрез скин ефекта той получава йонизация в разредения газ на крушките.
Съгласен съм, че честотата значително улеснява скин ефекта и е добре да се използва, но ако някой се залъгва,че с транзистори ще постигне високи пикове да забрави. Дори тиристорите са слаби за тази цел. Затова са нужни искровиците. Да, те пък са вредни за здравето. Затова ти препоръчвам да ползваш резонатор и с обема му да определяш честотата.Той излъчва надлъжно и може да се екранира. Като резонатор можеш да ползваш 5-6 палачинкови намотки две по две с еднакъв брой витки. Примерно 2по 100 с дупка 4 см, 2 по 90 с дупка 2 см и 2 малки, горната 40 витки с 1 см дупка и долната 60 витки затворена без дупка. Правиш най долна тази без средна дупка. Върху нея нареждаш тази с 90 витки, отгоре тази с 100 витки. Върху тази маже да слажиш нещо за обем. Например дървен обръч 3-4 см висок, може и парче от тръба с такъв диаметър като голямата намотка. На него навиваш би полярно без индуктивно. Прави се с проводник от два ката.
Върху тази гривна се поставя другата голяма намотка, над нея другата с 90 витки и най отгоре най малката с дупка. Всички намотки се свързват последователно. Може три по три палачинките да са срещуположни по спин, а може и всяка да е бифилярна на следващата. Нулата е от най долната изходна намотка. Ако имаш възможност да измериш полето ще видиш една надлъжна вълна насочена нагоре. От осовата кухина резонатор ще излитат възбудени електрони и ще се увличат по магнитната релса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия