Автор Тема: Как да горим вода+масло  (Прочетена 142036 пъти)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #75 -: Февруари 23, 2011, 02:43:31 am »
Днес реши да пробвам тази технология .Но зарових тръбата дето идва маслото в яка жар от въглища при което
от импровизираната дюза излизат нагорещени пари масло ефекта беше поразителен.Верно малко пуши черно
ама по малко от тия въглища дето ги ползвам в момента.Утре опитите продължават.

Оставяй интервал след препинателния знак (точка и запетая)!!!
mzk
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 11:01:54 am от mzk »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #76 -: Февруари 23, 2011, 08:59:09 am »
Имай на предвид, че на маслото му трябва много кислород за да изгори напълно.
А дюзата в жарта ще се запуши много бързо ако не е под налягане.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #77 -: Февруари 23, 2011, 01:00:29 pm »
Под налягане е окло 4 атм. само не мога да преценя разхода как да го регулирам
че да грее колкото въглищата. Имаш ли наблюдения относно колко е калорично
маслото 1 литър на колко въглища отговаря. Имам една маслена помпа бутална
от няква преса много прилича ГНП от дизел според теб дали ще стане с нея.
Имам и един друг въпрос как да навия тънка метална тръба на спирала без
да се смачка.
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 01:16:24 am от ppipilica »

hristow

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #78 -: Март 02, 2011, 07:52:10 pm »
Пълниш я с кварцов пясък (че е по-ситен) запушваш я и огъваш.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 416
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #79 -: Март 02, 2011, 11:31:28 pm »
Чудя се от какъв материал да направя горивната камера. Най-лесно да я отлея от цимент
но незнам при каква температура се топи бетона.

ppankov

  • Гост
...стъкмихме още една отоплителна печка на вода и масло :) ...

На нашата печка се стопи долната камера в дясната част, до отвора за въздуха, където гори водата и маслото.
Печката горя около четири часа на максимум, горивната камера на няколко пъти почервеня и при последното почервеняване, печката се наклони на една страна - не можа да падне, кюнците се задържаха и те :D
Не очквах 3мм стоманена ламарина да омекне толкова. Сега там на смачканото има и дупка.
Смятам днес да взема флекса и да изрежа цялата долна камера и да я преправя и отвътре
по стените да наслагам тухлички за барбекю, след което ще я заваря обратно и ще видим колко ще държи.

zgabrovski

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #81 -: Март 07, 2011, 10:32:02 pm »
Колеги, имам котле което е на дървесни пелети. Ама и те са вече нечовешки скъпи - хабя по тон и половина на месец, отоплявам около 300 квадрата....

Котлето е чугунено, на Junkers. Според вас - може ои да се преработи на тая система с отработено масло и вода?

Въпрос към emm - може ли да ангажираш с одобно преправяне?

Въпроса е малко офтопик... Изинявам се...

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #82 -: Март 07, 2011, 10:48:40 pm »
@zgabrovski,
Колега, според моето скромно мнение е, че само трябва да намериш начин, да си подведеш маслено-водната смес към горивната камера, но така, че да се пулверизира на мъгла и да има отвор за въздух.
Вътре, в самата камера Емм говореше нещо за турбонатор за самозавихряне на пламъка.
Общо взето, май всичко се свежда до това, да приспособиш капака, за подаване на горивото и въздуха, без да режеш чугуна.
Успех с начинанието.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #83 -: Март 08, 2011, 09:50:11 am »
Колега, качи някакви снимки на котлето. Искам да го поразгледам и тогава ще мога да ти кажа, дали да се захващаш да го преправяш. Горивната камера на тези котли е по друга. Въздуха влиза отдолу, а това ще е проблем за маслото.
Как смяташ да наравиш пулвелизацията.
Най-удачно е да се разпрашава маслото с пара. Но за целта, печката се пали за да подготви камерата за маслото и парата.
Втори вариант е масло и въздух. Подходящо завихряне в горивната камера.
При този вариант, маслото се изпарява от температурата, а въздушната струя завихря горенето.
Няма невъзможни неща.....само дето ни мързи :o

DIDO112

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #84 -: Март 08, 2011, 06:41:09 pm »
Има вентилатори за подаване на въздух в котли за твърдо гориво. Може да се пробва да се подава така. Те са доста надеждни.

suml

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #85 -: Септември 27, 2011, 09:05:05 pm »
Да вдигна малко темата от пепелта :) въпреки, че при emm с тия температури пепел няма :)
Може ли да се използват дюзи от дизелов мотор? Така или иначе при тях си има доста сажди ама не се запушват.
И една идея за emm:
Преди години в училище с един приятел две седмици пихме по 3-4 коли в кутийка за да си правим експерименти. Когато напълним кутийката с газ от запалка, прави син пламък и в кутийката и извън нея. Като я надупчим отстрани и пак я пълним пламъка става все по-въртелив. Най-големия ни успех беше, че кутийката подскочи на около 20см от земята въпреки, че цялата беше на дупки. Когато се запалеше газта вътре и изтеклата около кутийката се завихряше така, че да подскача кутийката.
Доколкото знам преди доста години е имало нафтови печки, които когато смучат въздух го завихрят и така правели по-малко сажди
Не знам дали това ще ти помогне, но определено завихрянето е огромно и не се хаби енергия за помпане на въздух.
За завихрянето може да се използва и пара под високо налягане, и без това трябва да пръскаш вода, ако е от няколко места насочена нагоре и под ъгъл трябва също да завихря.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 01:31:40 pm от Maistora52 »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #86 -: Януари 27, 2013, 11:26:03 pm »
Колеги, отоплението е нещо важно.  Затова постоянно мисля по този въпрос. Водата е голяма работа, когато я използваме в горивният процес. Когато в горенето се използва масло и водна пара, се получава синтез, който повишава отделяната температура от горелката.
Трябва да оптимизираме горивните процеси.
http://www.youtube.com/watch?v=gWXgJ7yuXSY
Успех :D
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 01:33:40 pm от Maistora52 »

sheki

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #87 -: Януари 28, 2013, 12:43:36 am »
Едни колеги разполагат с такава печка на масло, и си мислех да навием около казана една 6мм медна тръба, от единия край да я сплескаме като за дюза (и да се вкара през дупка вътре), а другия край в казанче  с вода, с кранче, или трябва нещо по-сложно да се прави?

p.s. чудя се и за друг вариант, как да се смеси заедно водата с маслото предварително
http://www.oilsystem.ru/item.php?iid=16 принцип на работа
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 01:36:57 pm от Maistora52 »

kallojan

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #88 -: Април 03, 2013, 07:52:45 pm »
Зарибих се от тази тема за горене на вода и масло ...като я прочетох.... Затова се регистрирах във форума.
Темата е от 2008-2010, но виждам, че пак се актуализира. Макар че няма "окончателно решение", продължавам да я следя. Не знам дали ще може да се гори само вода над 2000 градуса (или повече вода с малко масло!) - някой беше писал, че ще пробва този вариант.. Но дори и така пак ми се струва ефективно и евтино! ... Ако имах къща - може би щях да се опитам да си направя такова отопление. Но нямам... - живея в блок. Въпреки това имам следната идея (и ще я напиша), която ми дойде от това, че сместа гори много силно и топлината не може да е оползотвори ефективно: Видях от филмчетата, че като гори сместа развива към 1000 градуса. Железните (чугунени) печки дори стават червени. Ако такава горивна камера се постави вътре в друг съд, който да е пълен с вода, циркулираща около пещта, водата би могла да отнема температурата бързо и да я охлажда, като реши проблема с прегряването. Пускам една схемичка, как си го представям.   Ако този съд с вода е част от парно, то количеството енергия би могло да подгрява цял малък блок 4-5-6 етажа. Ако се направи въздухът да се завихря в пещта, а водата да се завихря кръгово около горещата пещ (нещо като серпентина) - ще става бърз топлообмен. Парното си има циркулационни помпи и разширителни съдове, така че няма да има проблеми... . Мисля, че такова отопление ще излезе по-евтино от централната топлофикация, която надува цените. Как ви се струва идеята? Вместо да идва от ТЕЦ, водата ще се подгрява в самата абонатна станция на блока. (Е, ще трябва комин за горещия въздух де... ) Може да стане добър бизнес! ... Идеята ми е, че ако това чудо наистина харчи по 1-2 литра масло на час, и постига 1000 градуса, като нищо може да подгрява 20-24 апартамента. Дори да работи постоянно (7/24) - това са по 1-2 лева на апартамент на ден за парно и топла вода без никакви икономии.  Всъщност има ли начин да се сметне колко килокалории може да произведе установката за 24 часа (20-30-40 литра масло и още толкова вода) за да се изчисли колко вода може да се загрее и с колко градуса? Ще сравним с парното, защото в изравнителните сметки има количество топлина в гигакалории за целия сезон. (Който е на парно - знае за какво говоря!)
« Последна редакция: Април 03, 2013, 09:34:10 pm от kallojan »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #89 -: Април 03, 2013, 09:31:13 pm »
Аз имам доста масло на разположение и планирам за следващата зима да се топля основно на масло. Посъбрал съм това онова и се надявам лятото да ми стигне за изработване на някакъв прототип.