Автор Тема: Как да горим вода+масло  (Прочетена 142033 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #60 -: Ноември 28, 2009, 10:24:40 pm »
Здравейте колеги, искам да ви ориентирам в предстоящите зимни дни..... ;)
За тези които живеят в блокове и нямат комини, ще предложа вариант за отопление който е 5 пъти по ефективен от познатите.  Това е начин който много от вас знаят, но защо не го използват. Загряване на вода с две шпилки на променлив ток.
Ето ви и постановката:
1. Взимате едим радиатор
2. На мястото на една от долните тапи правите нова от тефлон.
3. Навивате две шпилки (от неръждавейка) в тапата, колкото позволява радиатора.
4. Върху тях трябва да има щит от тръба който е заварен за масовата шпилка така че да няма фазов пробив в стените на радиатора за да не се разруши. (всички детайли са от неръждайма стомана)
5. На мястото на противоположната горна тапа слагате разширителен съд. (големината зависи от температурата на водата)
6. Слагате термо ключ от печка до 130градуса и с него регулирате работната температура.
7. Замасявате самият радиатор (задължително)
8. Сагате и предпазен бушон. (задължително)
9, Ако се включва с щепсел проверете масата да е на корпус. (задължително)
10. Не използвайте мощности над 700вата не ви препоръчвам. (задължително)
11. Не слагайте никакви катализатори.(задължително)

Аз съм монтирал такава установка която работи перфектно и е само 200вата.
Щом работната температура на камината ми падне под 40гр се включва ел. системата.
Топлината е постоянна и е достатъчно и 30гр за подържане на нормална температура.
За тези будали в блоковете с ЛЪЖО МЕРИТЕ които още не са си спряли парното и плащат некакви убииствени сметки на тарикатите с яхтите, бравоооооо ..... >:(
Те на това му се вика конспирация, трабва да ги е страх че да им се ..?.... мамата..

Хайде по живо по здраво и дано съм успял да стопля някои изтормозени хорица... ;D ;D ;D
Успех

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #61 -: Ноември 29, 2009, 12:31:47 pm »
Здравейте колеги, искам да ви ориентирам в предстоящите зимни дни..... Намигване.........
 Може ли, малко снимки

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #62 -: Януари 19, 2010, 12:21:33 pm »
Аз също ползвам няколко системи за масло , но съм се спрял на комбиниран метод  за горене дърва + масло + вода.
Водна риза на  част от печката ( тя е от джанти на товарна кола ЗИЛ или нещо такова ) като отоплявам на долно ниво две помещения едно под друго 120 кв . м . + 180 кв . м .
На горно ниво защото са едно под друго още 3 етажа по 42 кв . м . като има 6 радиатора и обдъхване на тръбата на комина  с вентилатори . Снимал съм и една печка ( заводска ) само на изгоряло масло , не пуши и работи добре .
С помпа е за постоянен дебит , може и да сте я виждали аз съм я оразмерил с ролетка .
http://sbk1.snimka.bg/other/pechki.464695 

Неактивен dimitar65

  • Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #63 -: Януари 28, 2010, 08:55:07 pm »
emm ,сподели ако обичаш ,колко навивки е серпентината и какъв е диаметър и ,както и какъв е диаметъра  на дюзата?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #64 -: Декември 15, 2010, 06:05:48 am »
Здравейте колеги, стана студено и започнахме да мислим как да се стоплим.
В сервиза ми се отоплявам на масло и вода, но печката ми все не ми харесва и искам да е по добре.
Затова се върнах към старата си концепция, кадето водата е под налягане и се завихря в камбана за да може да се задържи максимално висока температура в кабаната, кадето става и частично изгаряне на водата.
http://www.youtube.com/watch?v=nUFcogmB7uA
Опитите ми показват, че трябва да се направи циклонна камера, кадето да се задържи пламъка и да се получи и изгаряне на водата.
С компресор се получават страшни взривове от водата, когато в камбаната успея да задържа пламъка.
Печката започва да свисти като реактивен двигател, но за целта се изисква много точна настройка.
Вече ми свършиха идеите да постигна температура над 1800 градуса за да се получи мигновенно разпадане на водата.
Успех :D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #65 -: Декември 20, 2010, 12:20:53 pm »
Колеги, оказва се, че може да се направи печка само на вода.
Системата е много проста, трябва да се развие 2000гр. завихрен пламък въздух с голям дебит и малко гориво в началото. След това на печката не и трябва друго гориво, освен ВОДА.
Опитвам се да намеря спонсори за проекта.
Ако не успея да намеря такива,  ще я направя с собствени средства а след това цената ще е доста голяма.
Успех    ;D
« Последна редакция: Декември 22, 2010, 08:38:11 pm от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #66 -: Декември 20, 2010, 03:43:19 pm »
Ще стане ли със оксижен /пропан + кислород/?
Според мен веднъж като започне процеса ще може да мине само на вода.
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 04:00:06 pm от Radko »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #67 -: Декември 20, 2010, 05:20:31 pm »
Най-вероятно не. Ниска е температурата на горене доколкото знам 1200 С градуса. Трябва водород 2000 С градуса или ацетилен 3200 С градуса. Трябва температура над 2000 С градуса.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #68 -: Декември 21, 2010, 10:16:31 am »
Колеги оказва се, че може да се направипечка само на вода.
Системата е много проста, трябва да се развие 2000гр. завихрен пламък въздух с голям дебит и малко гориво в началото. След това на печката не и трябва друго гориво, освен ВОДА.
Опитвам се да намеря спонсори за проекта.
Ако не успея да намеря такива,  ще я направя с собствени средства а след това цената ще е доста голяма.
Успех    ;D

А как разбра че може при положение че още не си го направил?
Освен това доколкото знам температурата на топене на желязото е 1535 °C така че при 2000 градуса печката трябва да е направена от друг метал. Какъв?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #69 -: Декември 21, 2010, 10:30:36 am »
Той нека първо накара водата да гори, а пък материали издържащи над 2 000' дал Господ. Най-простото e газ-бетон, после разни керамики, кварц, фолфрам и върха на сладоледа - алуминиевите сплави и окиси, издържащи до над 7 000', употребявани в соплата на ракетните двигатели.

Ако това с горенето на водата е вярно, т.е. тя да си самоподдържа горенето сама, може да се замени ядреното гориво в АЕЦ и въглищата в ТЕЦ с вода  :D. И тогава Кирил Чуканов с кълбовидната мълния - пасти да яде......

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #70 -: Декември 21, 2010, 10:35:56 am »
Методът на emm е много интересен. Хубавото е, че може да се гори вода с всякакъв произход. При електролизата е нужна силно пречистена (дейонизирана, дестилирана) вода.

2% от водата на планетата е питейна, което обезсмисля задачата.

Ето защо печката в този вариант е перспективна.

По отношение на инвестициите искам да кажа, че ако се съберем достатъчно голям брой хора, можем да съберем пари и да придвижим проекта. Както emm е написал, той може да го води и сам, с цената на повече време и усилия.

По отношение на температурата на топене на желязото, припомнете принципа на действие в реакторите ТОКАМАК.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #71 -: Декември 21, 2010, 12:19:19 pm »
Здрасти emm,
Да дам и аз идея - що да не гори в плазмена среда, да речем. Яка ел. дъга или няколко такива с честота килохерци и готово... ;) Температурата на плазмата е, леле-мале...инфо по въпроса има много. В темата за плазменото запалване бях прикачил клип с опит за палене на капка вода между електродите на запалителна свещ от автомобил. Задачата е да се направи генератор с енергия на разряда на порядък, че и повече от този на нормална запалителна уредба. Варианти много, въпрос на схемотехника и загубено време за навиване на трафове и лепене на платки. Механично си го представям като горелка с форма на тръба, като на изхода има куп разрядници, а по тръбата се подава фино пулверизирана вода, смесена с въздух. Би трябвало да работи, друг е въпросът с каква ефективност... ???
Прикачвам снимки на дъгата без и със вода.

Поздрави...

ПП. Ето и леко увеличена картинка на пламъка с водата... ;)
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 07:13:50 pm от getca »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #72 -: Декември 21, 2010, 11:27:46 pm »
Здравейте,
със сигурност предварително обработената вода ще направи нещата по-лесни. Андреев, Краснов, Шаубергер са минали оттам, мога да помагам в тая насока. Вероятно и температурата ще падне, защото техните ДВГ едва ли са работили на 2000 градуса. Видове обработки дал господ, само трябва да се пробва на практика кое е подходящо. Така че вие мислете за печката, пък аз за водата и  ще се топлим общо. Пък ако не палне, има и ракийца  ;D
Поздрави

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #73 -: Декември 22, 2010, 08:24:04 am »
Колеги, благодаря за идеите.
След последните ми опити с печката, при които се получи този ефект на горенето на водата, без никакво допълнително гориво, сън не ме хваща.
Наистина ще бъде проблем завихрящата камбана на пламъка. Металната камбана се стопи за около 1мин.
Въпреки , че видимо огненото кълбо не седи вътре. Под високото налягане на въздуха от компресора, пламъка се завихря и излиза от камбаната където се среща с прегрятата пара и въздушната струя.
Този процес е много прецизен и крехък, ако двете струи не са настроени точно, огненото кълбо се разсейва и ефекта се губи.
Другият проблем е кънтенето от взрива на парата. Получава се импулсно горене като при реактивните двигатели, при които е много важна конструкцията на горивните камери. При реактивните двигатели резонанса се движи между тръбите изходната фуния и горивната камера. А при мен този резонанс излиза от прозореца на печката и след това се засмуква обратно.
А това е голям проблем за мен, защото температурата е нечовешка. Затова мисля да направя мини модел на рективна печка на вода.
Имам водна помпа за високо налягане с малък дебит с която мисля, че ще постигна налягане на парата около 25- 30атм. което мисля ще ми стигне за опита. Серпентината на парогенератора трябва да има поне 3 разширителни камери, където парата се разширява и след това отново поема по тръбите за прегряване. По този начин се получава разхлабване на водните връзки. Доста време чаках патента на Егин за Ера 300 където описва този процес. Ако парата е испарена само един път не гори, трябва да има свиване и разширение за да се получи горяща пара.
Нека си пожелаем успех в нашите опити за по добра година.... ;D

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #74 -: Декември 24, 2010, 02:04:49 am »
Днес си играх със волтови дъги от Тесла трансформатор във вода и от едно трансформаторче а неонова лампа и нищо особенно не се случи.
http://www.youtube.com/watch?v=4OklIm5a1Lc
Реших и аз да пробвам дъга в солена вода и около дъгата се образува възпраменяване със жълт цвят като на снимките на getca.
Явно солта спомага за по-лесното разделяне на молекулата. Което ме навежда на мисълта че оня химик дето преди 89-та палел водата може и да е имал химическото решение за отслабване на молекулата.
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 11:48:14 am от Radko »