Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

Пиролиза на биомаса

<< < (5/7) > >>

fuel_:
Благодаря ви много за полезната информация и идеите. Поразгледах из интернет и доколкото успях да си представя въпросния bubbler, би трябвало да е нещо подобно
Ако въпросния 'дизайн' би свършил работа и по-вещите колеги нямат забележки, ще си позволя да задам два въпроса:

1. Някакви идеи за това какво трябва да е съотношението на водата и гасената вар в съда? Предполагам, че зависи от
количеството газове, които ще преминават през bubbler-a. Установката ми е доста малка, побирам около 3 кг. материал.

2. Имам известни опасения за налягането в съда и по-точно, дали ще е достатъчно. Дали вече очистените газове ще могат на самотек да отиват към кондензатора? Дали ще е по-удачно изхода за пречистените газове да е горе на съда, подобно на този за входящите?
Благодаря предварително на всички отзовали се колеги  :)

konba:
Не знам защо толкова се притеснявате за газовете. Използват се само пластмаси от 2,4 и 6-ти номер и няма проблеми. Установката задължително трябва да е на открито и накрая палете газа, който е метан. Иначе да, хубаво е в последният кондензатор газа да минава през вода, но това не се прави, за да се пречиства, а като го запалите да не може да върне пламъка назад по системата. Иначе колегите из чуждите форуми препоръчват да се правят капани от всичко що съдържа Са - негасена вар, натрошени тухли, керемиди и др. керамики, с цел по-малко парафини и подобряване на цвета.
 Иначе и аз имах един експеримент, пробвах пиролиза с ПВЦ, а тя съдържа хлор - резултата остра миризма и водата през която минаваше газа беше станала киселина.
 Най-добри резултати съм получавал като използвах гума, полученото количество течна фракция е по-малко отколкото при пластмасите, но за сметка на това по чисто, с по-добър цвят и мирис. Пробвал съм и с отработено масло - от черното старо масло се получава течност с кехлибарно жълт цвят и консистенция на нафта, но иска доста време и висока температура.

bdimov:
Малко да раздвижа темата :)
Сканирах от университетски учебник раздела за нефт и нефтопреработка. Който иска нека го прочете. От информацията става ясно за доста от методите и етапите на преработка на нефта. Това го давам като пример, защото доста от тези процеси важат и когато искаме да получим качествено гориво по метода, за който се говори в дадената тема.
Лично според мен преди човек да започне изобщо да се занимава с пиролиза е редно да се запознае с някои неща предварително, а именно какво представлява горивото ( бензин, дизел и т.н. ) , какво представлява октановото и цетановото число, какви са методите на обработка на полученото "сурово" гориво за да се очисти от много замърсители, които прецакват и двигателя и природата и т.н.  Именно затова казах в по-горния пост че пиролизата не е толкова лесна работа, колкото изглежда. От такава елементарна пиролиза се получава един доста голям микс от въглеводороди, който за ДВГ поне аз не бих използвал. Последваща преработка е възможна но за такива микроскопични мащаби, като тези, за които говорим в домашни условия не си струва. Единственото, за което може да се използва това "пиролизно масло" е директно изгаряне с горелка с цел отопление. И дори и тогава ако искаме да нямаме проблеми трябва да се внимава от какво се прави това масло, защото или ще обгазим съседа ( ако вятъра духа към него ) или ще си прецакаме системата в следствие на корозия.

Ами това е засега от мен :) Който иска нека прочете каченото от мен и после може да коментираме нещата. Извинявам се предварително че страниците са като снимки но това мога да дам това давам. За "нехимиците" да кажа да не се стряскат от многото формули, просто сканирах целия раздел, така че може да ги пропускате повечето. А към колегата, който ми беше пожелал успех на изпита ( отпреди 2-3 седмици ) да му кажа че имам 5-ца  :D . Трябваше да знаем около 25 различни органични химични производства ( едното беше нефта ). Паднаха ми се "производство на сапуни" и "хидрогениране на ненаситени мазнини" ( демек по просто казано > как се прави маргарин  ;D )

Maistora52:
Началото на тази тема ще е сбор от постове от други теми, затова може би ще изглеждат малко разхвърляно мненията, но няма друг начин.

Благодаря Майсторе за съдействието! GTV

Значи, въртях ги постовете по всякакъв начин да се отберат само тези които са по темата, но софтуерът нещо не ме разбра... та така - ще има и постове които седят малко като на "закачалка", но поне няма да се изтрият... Maistor Trichko

Чичо НОНЧО:
Да споделя практическия си опит, който "натрупах" през последните дни!  ;D
Само снимки и видео!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия