Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

Пиролиза на биомаса

<< < (4/7) > >>

miroslav_yovchev:
Основен дегазатор в армията е хлорната вар, ако това ще помогне :)

bdimov:

--- Цитат на: Радико в Ноември 01, 2013, 07:23:09 am ---GTV, аз си мисля, че дървените въглища са основния продукт не остатъчен материал. Иначе даваш много хубава препратка. Това с пиролиза във вакуум е много добра идея, само трябва да се измисли ефективно и евтино получаване на достатъчно дълбок вакуум за малки инсталации.   
А и да вметна само ако някои се чудят за зеления камък, това е същото като син камък но е железен, а не меден сулфид и също като синия има приложение в растителната защита. Едно време с него "за екологични цели" преработвахме неекологичния държавен бензин в екочастен :P

--- Край на цитат ---

В промишлени инсталации вакуум се поддържа с така наречените "барометрични кондензатори". В случая с пиролизата, за която се говори тук в темата, моето мнение е, че вакуум не е нужен, а даже обратното, системата трябва да работи под неголямо налягане. Дълго е и не толкова просто за обяснение (особено в 00.30ч. ) в предвид че утре имам изпит точно на тази материя. И изобщо искам да спомена, че качествената пиролиза (ако мога така да се изразя ) не е един казан пълен с нещо си вътре, който се нагрява и бълбука там..... да продукт винаги ще има, но какъв...?!

fuel_:
Здравейте, не знаех за свойставата на негасената вар. Това е доста интересно и може да се използва и за пречистване на газовете, които отиват за кондензация, като целта е намаляне на процента сяра в получената течна фракция. Ще се радвам ако по-компетентните колеги предложат идеи как може да се направи удачно такъв "капан".
На колегата над мен пожелавам успех на изпита и се надявам като има повечко свободно време да ни отвори очите с разсъжденията си по темата.

miroslav_yovchev:
на прах, малки парчета или бъблър

Радико:
Във сероочистките на тецовете тече рядък воден разтвор на гасена вар от едни пръскалки като душове. ако газовете бълбукат през разтвора ефекта ще е същия просто там са прекалено голямо количество газове за да бълбукат затова впръскват варта.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия