Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 818282 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #270 -: Юни 16, 2014, 10:31:28 pm »
На 20-та страница аз съвсем не разбирам за какво бяха магнитите отдолу...
Имаш един диск висящ на пружини, дето 2 бобини го дърпат насам-натам. За какво бяха всичките магнити, дето бяха пилени и позиционирани с толкова точност? Тая машинария ще си работи и без тях.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #271 -: Юни 17, 2014, 01:05:18 pm »
Майсторе, v-gate мотора работи - няма нищо скрито, но КПД-то е нищожно, изобретателят казва, че ротора трябва да бъде мноооого лек - инак няма да тръгне.
"На 20-та страница аз съвсем не разбирам за какво бяха магнитите отдолу..."
juliang,според мен тези магнити спомагат за избутването на статора ..
А това изместване е нужно за да се избегне спирането ...
Мисля че магнитите се пилят за да има по малко съпротивление ,при връщането на статора ...Мен също много ме объркват тези бобини ,но мисля че биха могли да се избегнат с повече магнити ..както е в v-gate-a
Добре е да не пишем за трионообразен ток и др. извън темата,нека в тази тема обсъждаме принципа на магнитната турбина на Иван.
Препрочитам темата и ми се струва че разбирам някои от нещата..
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 08:07:15 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #272 -: Юни 17, 2014, 03:40:36 pm »
Здравейте,
Относно преминаване на една вълна от едно измерение в друго.
Едномерна стояща вълна най-лесно се демонстрира с ластик, еластична среда, опънат между две точки. Трябвани електрическа бормашина с регулируеми обороти и проводник във вид на четало (вилица) в патронника. Включва се бормашината и се допира до единия край на ластика. Наблюдава се едномерна стояща вълна. Ако се увеличат оборотите на бормашината, изменя се броя на възлите на ластика и амплитудата.
Двумерна стояща вълна може да се демострира с пясък. На метална плоча закрепена в средата се посипва пясък и с лък се възпроизвежда звук. Наблюдават се чудни фигурки от пясък.
Тримерна стояща вълна се наблюдава в колба напълнена с пушек или мъгла. Пуска се звук и се виждат призрачни фигури.
Най-важното е практическото приложение.
Едномерната вълна има направление, двумерната поток, тримерната обем.
Магнитното поле е двумерна вълна и да създаде обем трябва обемна фигура, примерно V образна. То създава лесно едномерна вълна, сила в едно направление, привличане-отблъскване.
Ако се разбере принципа, лесно ще се направят разумни решения.
Електричното поле е триизмерно, то лесно създава двуизмерно магнитно поле и едномерен заряден ток-ел ток. С трионообразен ток  лесно могат де се решат проблеми, отколкото много магнити за постигане на обем или електрично или гравитационно поле. 
 Това са само мисли породени от горните и други опити. Нещата са по-сложни защото не намесвам фактора време. Тъй като тримерното пространство е разбираемо понятие за това го обяснявам така!   
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 03:57:07 pm от mi68 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #273 -: Август 14, 2014, 10:41:22 pm »
mi68,в тоя ред на мисли,представял ли си си 4- измерна вълна?
Такава вълна при създаването на 3,   2 или едноизмерен ток би освободила много енергия май?
Едноизмерната има посока,да,двуизмерната има направление (поток),триизмерната-обем,а четириизмерната???Може би и ВРЕМЕ?Като характеристика...
Тук не мога да не се сетя пак за Тесла,за извличането му на енергия от етера,че и за експеримента "Филаделфия".Казват,че после,след телепорта, много от моряците били "вградени" в части от металния корпус на кораба.(Като се бъзикаш с времето,бъзикаш се и с пространството-и обратно).
Искам да отговоря тук на някои съфорумци с 2-3 думи,относно въпросите им по-горе.
Майсторе "шъ ма прущааш", ама само аз ли разбрах какво питат хората ,бре?
Отговарям:
Цялата идея на обсъжданите в тази тема машинарийки е да се получи нещо като двигател (почти перпетуум мобиле,ама не съвсем),който да ползва за движението си само силата от магнитното поле на постоянните магнити.Всички засегнати тук електронно захранвани компоненти имат за цел спомагателна и регулаторна функция.
Магнитното поле на постоянните магнити само по себе си е СЕ,нищо,че още не сме се научили да го използваме както трябва.Доказва се просто, виж най-простата работа,която ти върши постоянният магнит-да ти държи залепено някое тефтерче за хладилника,например и то цяла година.
Ако за тази цел използваш електричество (ел. магнит,например),разходът ти на енергия  за тази година ще бъде "N" пъти по-голям,отколкото е нужно за еднократното намагнетизиране на постоянния магнит!Оттук вече си много на +...


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #274 -: Август 14, 2014, 10:44:09 pm »
... Доказва се просто, виж най-простата работа,която ти върши постоянният магнит-да ти държи залепено някое тефтерче за хладилника,например и то цяла година.
Ако за тази цел използваш електричество (ел. магнит,например),разходът ти на енергия  за тази година ще бъде "N" пъти по-голям,отколкото е нужно за еднократното намагнетизиране на постоянния магнит!Оттук вече си много на +...
И с един пирон можеш да си закачиш тефтерчето за хладилника, обаче СЕ от това няма да изкараш :)
Просто магнита е нещо дето е необичайно, интересно и неразбираемо за повечето хора, и неуките се нядават че мога да извадят енергия оттам. Ма просто няма как да стане ...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #275 -: Август 14, 2014, 11:13:58 pm »
Акцентирай върху идеята,не върху хладилника,огладня ли:)
А идеята тук е за използваната енергия (хладилника...хладилника...),не за пирона.Съпоставям енергията на магнитните полета (които не сме усвоили съвсем) с енергията на електричеството (която ползваме масово).Ако ти кажа,че на магнитна възглавница можеш да държиш един тон във въздуха,може би ще излезеш с тезата,че едно въже върши същата работа,нали?И ще е доказателство,че пак излизаш от идеята!
И според мен, точно неуките мислят,че не могат да извадят енергия оттам-именно,защото са неуки.
На времето,когато са открили електричеството са го ползвали само за ефектни зрелища и са се подигравали на всички,които са смятали,че може да има някакво сериозно приложение.После,с откритието на Едисон-лампата казали "браво" и пак продължили да говорят,че е само дотам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #276 -: Август 14, 2014, 11:14:17 pm »
Абе няма как да стане, Обаче аз пусто като съм неук и не знаех този факт взех че извадих.
Тюх да му се не види каква голяма грешка направих то като е неук човек така става. Той и Лидскалнин нали е учил само до четвърто отделение и не е знаел колко са тежки онези камъни и си ги е местил като че са от стиропор. То за това си требе образование братче.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #277 -: Август 14, 2014, 11:27:08 pm »
Искам да питам някой,който дълго време се е занимавал с неодимови магнити-има ли истина в твърденията на производителите,че силата им падала за 10 години с около 10-15%,а в следващите  с доста по-малък темп.Цялата трайност на намагнитизирането била около 400 години.Звучи ми невероятно!
Не очаквам,разбира се някой да си е следил с динамометър магнитите 10 години,но забелязано ли е значително отслабване,имайки в предвид,че се ползват за работа и се натоварват?
И 5 пъти да са завишени числата-пак ми се струва невероятно...

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #278 -: Август 15, 2014, 08:40:30 am »
Атос,някъде в темата Иван е написал че магнитите се размагнитват но може и да се самонамагнитят,което е твърде интересно! :o

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #279 -: Август 15, 2014, 03:41:33 pm »
А идеята тук е за използваната енергия (хладилника...хладилника...),не за пирона.Съпоставям енергията на магнитните полета (които не сме усвоили съвсем) с енергията на електричеството (която ползваме масово).Ако ти кажа,че на магнитна възглавница можеш да държиш един тон във въздуха,може би ще излезеш с тезата,че едно въже върши същата работа,нали?И ще е доказателство,че пак излизаш от идеята!
1 тон можеш да го държиш във въздуха както с въже, така и с хеликоптер. При единия случай не изразходваш енергия, в другия изразходваш.
Щом си решил да харчиш ток за да си държиш тефтера залепен за хладилника - това е твой избор, но не е доказателство че винаги трябва да се изразходва енергия за тази дейност, и че можеш да си "прибереш" енергията когато поискаш.
И пак за примера с хеликоптера - погледнато откъм физичните закони... за какво отива енергията на хеликоптера? Ами ... за "оня дет клати гората" - в буквалния смисъл. Ако щеш и 1 година дръж тежестта неподвижно - нейната енергия няма да се увеличи и никога няма да си върнеш изразходваната от хеликоптера енергия. С нея си духал един въздух насам-натам.
По същия начин е и магнита - той образува поле. Докато не хванеш да движиш нещо в това поле няма да изкараш от него енергия. Точно като гравитацията. Имаш една тежест вдигната на дадена височина и тя има потенциална енергия. Има си я, ма това не те грее - с тази енергия не можеш да се стоплиш, докато не почнеш да движиш тялото в гравитационното поле. Почнеш ли да го движиш - ще получиш енергия, но самото тяло ще загуби енергия и ако искаш да затвориш цикъла ще трябва да качиш тялото отново нагоре, изразхдовайки външна енергия.
При магнита е същото - той привлича някакъв материал и можеш да получаваш енергия докато материала се движи към магнита. Обаче ако след туй решиш да отдалечиш материала ... сори, ще трябва да върнеш получената енергия. Каквито и изченати конструкции да се измислят, това няма да се промени, точно както няма да се промени факта че ще трябва да се вложи енергия да се вдигне нещо на предишната височина, независимо дали е падало право надолу, под наклон, в спирала, балистична крива или по траектория близка до крива на Безие...
« Последна редакция: Август 15, 2014, 03:44:45 pm от juliang »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #280 -: Август 15, 2014, 08:18:16 pm »
Блестящ анализ, следователно трябва кръговрат. Да разгледаме за вода, пада течна вода в гравитационно поле и се преобразува в пара. Парата се превръща в течна вода. Това е началото.
Второ имаме балансирана система, като дефектотокова защита. При несиметрия имаме енергия. Примерно ток на разместване и ток на проводимост. При несиметрия имаме напречни електромагнитни вълни, които се губят, но надлъжни не не губят.
Трябва доста неща да се анализират.

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #281 -: Август 15, 2014, 10:45:11 pm »
....
Трябва доста неща да се анализират.

... и синтезират.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #282 -: Август 16, 2014, 01:50:26 am »
juliang, ето, че изместваш въпроса, както и предположих тук, че ще направиш.
Не ми трябват лекции по физика за запазването на енергията и противодействието.Това,което исках да кажа е в едно изречение:
 ПРИ ТОЗИ ПРИМЕР, ИЗРАЗХОДЕНАТА ЕНЕРГИЯ,ОТ ЕДИН МАГНИТ Е МНОГО ПО-ГОЛЯМА (смятай го в джаули ако искаш),ОТКОЛКОТО  ЕНЕРГИЯТА,НУЖНА ДА ГО НАМАГНЕТИЗИРА-това е факт!

А ако започнем да смятаме къде и как да прахосваме енергия-никой няма да ни се опре,сигурен съм!
Въжето,държащо въпросният ТОН също изразходва енергия (проявява се в "умора" на материала),и от това може да се извлече енергия,но на друго ниво,а и е друга тема!

Относно гравитацията-когато се усвои начина да се насочва гравитацията в желаната посока,всички тези закони за действието и противодействието коренно ще променят концепциите си.

Майсторе,от 5-6 дена съм тук и не мога да изчета всичко наведнъж,необятно е за човек,който скоро е влязъл!
Все пак,гледам да се ограничавам в темата,въпреки,че се засягат косвено и странични въпроси:)


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #283 -: Август 16, 2014, 08:27:08 am »
ПРИ ТОЗИ ПРИМЕР, ИЗРАЗХОДЕНАТА ЕНЕРГИЯ,ОТ ЕДИН МАГНИТ Е МНОГО ПО-ГОЛЯМА (смятай го в джаули ако искаш),ОТКОЛКОТО  ЕНЕРГИЯТА,НУЖНА ДА ГО НАМАГНЕТИЗИРА-това е факт!
За задържането на едно тяло неподвижно НЕ Е НУЖНА НИКАКВА ЕНЕРГИЯ. Не е нужа никава енергия и за продължаването на равномерното и праволинейно движение на тяло, което вече се движи.

Въжето дет държи един тон не изразходва никаква енергия, и в него не се натрупва никаква енергия с времето. Дали тоя тон ще виси на въже или ще е подпрян на 4 камъка - няма никаква разлика. Aко ще и 1 век да стои подпрян на 4-те камъка - те няма да се превърнат в източник на енергия.
НЯМА НАЧИН да получиш някаква енергия от магнит (или по-точно от неговото поле), ако не движиш някакво тяло в това поле. При статична констркция всичко е в покой и няма нито разход, нито приход на енергия в системата. Точно както в гравитационно поле. Ако щеш - точно както при тяло, висящо на пружина. Пружината е опъната, но от нея не можеш да извлечеш енергия, докато не откачиш тялото. А речеш ли да го откачиш и да вземеш енергията на пружината - ще трябва да похарчиш точно толкова енергия за да напрегнеш друга пружина която да го държи, или тялото ще падне и ще трябва да похарчиш същата тая енергия за да го вдигнеш обратно на мястото му.
Това се опитвам да обясня още от началото на тая тема.
 Магнита е несвойствено за съзнанието на човек нещо, някаква "магия" има в него - влияе на други тела без да се докосва в тях - и хората решават че могат да извадят енергия оттам. Но той с нищо не се различава от гравитационното привличане. Да, има разлика - примерно магнита може да работи и на отблъскване, но това не променя концепцията.
Ако се намери материал, който не се привлича от магнитното поле но го екранира - това ще реши проблема с използването на СЕ от магнита. Но това просто няма как да стане, точно както не може да съществува материал който да екранира гравитационното поле. Иначе щеше да е идеално - постилаш един "найлон" на земята, който екранира гравитационното поле и над него почваш да се рееш като птичка ... Слагаш го на поляната и над него просто поставяш контейнера за Междонародната космическа станция, леко го подбутваш и той се вдига на 200 км над земята... Ми не става, щото с това нарушаваш основни физични закони - откъде ще дойде енергията, която ще получиш ако прибереш "найлона" и вземеш енергията на внезапно падащия контейнер? Нали тая енергия трябва да дойде отнякъде?
Докато едно тяло се движи, привлечено от магнита, ти можеш да прибираш енергия от неговото движение - факт. Но колкото по-наблизо отива това тяло до магнита, толкова повече енергия ще ти трябва за да го отдалечиш от него след това. Няма такова нещо като "край на играта", и магнита доброволно да пусне тялото по някое време. При електромагнита има "край на играта", обаче пък за създаването на поле от електромагнит ти харчиш енергия за създаването му.
Колкото и да ми е тъжно... това са правилата на играта. Няма безплатен обяд, единствения начин да хапнеш без пари е да свиеш нечия чужда паничка. Т.е. трябва тая енергия която вадиш от даден процес да дойде отнякъде. Изпитвам сериозни съмнения че с 2 криви телчета ще извадиш енергия от недрата на галактиката, от "етера" (ако изобщо има нещо такова и в него изобщо има енергия) или от някое такова друго тайно място. Поне досега не е наблюдавано проявление на някакъв такъв тип енергия, а природата е имала 13 милиарда години и безброй лабораторни установки с размер от атом до галактика за да изпробва всякакви варианти. След тези много-много тестове природата се е спряла на ядрения синтез, гравитацията и електромагнитното лъчение. Това е с което разполагаме. Водорода се превръша в хелий и по-тежки елементи, енергията във вид на светлина попада на прашинката наречена "Земя" и микробите, живеещи на тази прашинка ползваме тия трошички енергия. Въглища, нефт, вятър, вълни, ВЕЦ-ове - всичко това използва енергията, дошла от Слънцето - дали преди 1 седмица и изпарила водата която върти турбината, дали преди 1 млн години и създала растенията превърнали се във въглища и нефт, дали ще разцепваме урана, който се е синтезирал отново в това Слънце или в някоя друга звезда, умряла преди милиарди години но създала урана пак чрез синтез от водорода... Дори геотермалните източници на енергия, и енергията от приливите и отливите - това пак е енергия от Слънцето, от неговите гравитационни полета, дърпащи водата или "карантията" на Земята.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #284 -: Август 16, 2014, 11:04:25 am »
"За задържането на едно тяло неподвижно НЕ Е НУЖНА НИКАКВА ЕНЕРГИЯ. Не е нужна никаква енергия и за продължаването на равномерното и праволинейно движение на тяло, което вече се движи."

Това е вярно,ако не действат други сили върху тези тела.Въпреки,че само си помисли колко смешно излиза-държиш щанга 200 килограма над главата си и не ти трябва никаква енергия за това:)))

Всичко,което си написал до тук,извлечено от "фундаменталната" физика е вярно,въпреки,че както споменах това го знае всеки тук,в тоя форум (надявам се).
Интересно би ми било да дискутираме,но тръгвам на работа...довечера,може би?
Малко ми напомняш високообразован професор по медицина,за който всяко лечение без хапчета-китайска медицина или хомеопатия,природоенергийно лечение и т.н. са все шарлатански неща и анатема тям...:)
...
"След тези много-много тестове природата се е спряла на ядрения синтез, гравитацията и електромагнитното лъчение. Това е с което разполагаме."

С второто изречение съм съгласен!Колкото до първото,не знаем още на какво "се е спряла природата",по простата причина, че не се е спирала:)
Това просто сме открили ние,само до това сме достигнали засега,което не означава,че няма множество други,неизучени енергии,пространства и взаимодействия,за които си нямаме и хал-хабер още!
Затова,подобни твърдения може да са присъщи само на някой,който е изучил ВСИЧКО,а хората не сме от тях със сигурност!
Доста арогантно звучи,а и догматично да кажеш "Това е така,защото е така и по друг начин не може да бъде"!
Дай тогава всички тук да си изтрием профилите и кой откъде е,защото нищо не може да бъде по друг начин,отколкото в учебниците по физика от преди 50 години,а?
« Последна редакция: Август 16, 2014, 12:26:54 pm от Maistora52 »