Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Акумулатор на топлинна енергия

<< < (2/7) > >>

Сашо:
В книгата "ИЗПОЛЗУВАНЕ НА СЛЪНЧЕВАТА ЕНЕРГИЯ"на издателство Техника от 1978г. има схема на отоплителна инсталация с воднокаменен акумулатор на топлина, захранвана със слънчеви топлинни панели с всички необходими разчети, ако я имате ще ви помогне, но аз не знам как да я снимам и да я кача в тази тема.

@praktik:

--- Цитат на: Сашо в Ноември 06, 2013, 12:41:16 pm ---В книгата "ИЗПОЛЗУВАНЕ НА СЛЪНЧЕВАТА ЕНЕРГИЯ"на издателство Техника от 1978г. има схема на отоплителна инсталация с воднокаменен акумулатор на топлина, захранвана със слънчеви топлинни панели с всички необходими разчети, ако я имате ще ви помогне, но аз не знам как да я снимам и да я кача в тази тема.

--- Край на цитат ---

Ще е много полезно ако може да се преснима , и да се пусне тук . Има такива програми, но не ги знам. Някой може да помогне от форумистите .

GTV:

--- Цитат на: teofilius в Ноември 06, 2013, 12:28:29 pm ---
 ...... Ако изключим дървата, въглищата, слънчевата  и вятърната  енергия ......

--- Край на цитат ---

 Теофиле, преди да се обърна към теб по този начин, направих справка в уикипедията, и мисля че мога да си го позволя.
  Както винаги поста ти е пространен, но пък възбужда доста мисли. В цитата по-горе ако извадим въглищата и поставим геотермална ще затворим кръга от ВЕИ сектора. Учудвам се че и Администрацията още не го е осъзнала, въпреки че въжделенията на Нашего Брата са за безплатна енергия.

 Относно

--- Цитат на: teofilius в Ноември 06, 2013, 12:28:29 pm ---....... то климатика е най-ефективното отопление на ток.... 

--- Край на цитат ---
   Тук вече не съм съгласен защото функцията на енергията към инвестицията е в баланс. Т.Е. колкото е по-ниска консумацията, толкова е по-висока инвестицията. Баланса всеки от Нашего Брата знае кога настъпва.

 
--- Цитат на: teofilius в Ноември 06, 2013, 12:28:29 pm ---...... Акумулирането на топлинна енергия може да става и не само с вода а например загряване на пясък, мраморни плочи и прочее.....чрез геотермална, слънчевата  и вятърната  енергия....... Ефективността и икономичността на отоплението може да стане още по-висока, ако през нощта използваме климатик-топлинна помпа за загряване на вода ......

--- Край на цитат ---

 Напоследък работя върху термопомпа с ИНТЕГРИРАНО геотермално-слънчево водноакумулиращо захранване. За сега резултатите са обнадеждаващи. И няма как да не са. :o


 

@praktik:

--- Цитат --- Тук вече не съм съгласен защото функцията на енергията към инвестицията е в баланс. Т.Е. колкото е по-ниска консумацията, толкова е по-висока инвестицията. Баланса всеки от Нашего Брата знае кога настъпва.

--- Край на цитат ---

ами, я сметни с една печка на реотани, колко ток ще изгори да затопли една стая, и същата с климатик.

Чичо НОНЧО:
Извинете, темата не беше ли нещо.... " Акумулатор на топлинна енергия"?
Май пак се хванахте за гушите. На кого ли му е нужно това?

GTV, гласувах с  ДА!
Караш ме да съжалявам!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия