Автор Тема: Лазерът продължава да ни учудва  (Прочетена 4328 пъти)

notron

  • Гост
Лазерът продължава да ни учудва
« -: Октомври 24, 2013, 07:55:50 pm »
Колеги, сервизен техник съм на лазер, вчера наблюдавах явление което ми взе акъла, изходна мощност на лазера 1050 вата отразена 3500вата.
Това което пиша мога да докажа със снимки или видео.
лазера работи на 10.7 мхц трумпф 3030с 3200 вата .
Не ми е ясно само дали ефекта не се получава след второто огледало което прави лъча на винт тоест кръгова поляризация и не увлича нещо от някъде с някакъв резонанс , защото ефекта се наблюдава при 1мм неръждаема стомана, при 12мм неръждавейка ефекта липсва, отразената мощност е стоящата вълна, да ви кажа 10 000 000 процента съм сигурен, че това е загадката на века. Видял съм го с очите си.
Ако има някой, който има същите наблюдения нека се свърже с мен, но не през форума.
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 08:16:02 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Лазерът продължава да ни учудва
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2013, 09:05:05 pm »
notron
Как измери изходната мощност?

notron

  • Гост
Re: Лазерът продължава да ни учудва
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2013, 09:36:17 pm »
Пише я на терминала. Току що разбрах, че при 6000вата машината изключва сама. Трумпф казват така, как е възможно, 3200 изходяща 6000 връщаща. явно някои хора знаят за какво става въпрос, останалите са роботи. Стоящата е проблем за машината, това ми казаха. Товари захранване и огледала. За мен си е чиста СЕ.

Утре сутрин ще направя видео, но не знам как да го покажа, къде да го пусна.
Искам да видите как се променя цвета на лъча от виолетово към светло виолетово. Интересното е, че при различна мощност връщащата е различна, а честотата не се променя, това не го разбирам.
 
машината е с радио лампа ТАЛЕС 10МХЦ 10КВ 3200ВТ
НА КАТОДА ИМА ДО  900ВТ СТЪПАЛО, КОЕТО СИ МЕНИ МОЩНОСТТА СПОРЕД ЕМИСИЯТА НА ЛАМПАТА ЧИЙТО ЖИВОТ Е ОКОЛО 5000 ЧАСА

извинявам се за начина на писане, но пиша от телефон.



« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 08:20:27 am от Maistora52 »

notron

  • Гост
Re: Лазерът продължава да ни учудва
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2013, 09:45:16 pm »
На всеки лазер има уреди, които правят това и извеждат данните, мощност, ампери на стъпалото, лампата, охлаждане на меден и алуминиев кръг в литри на минута и под налягане на резонатора в хексо паскали. Който е работил на лазер трумпф знае за какво става въпрос. Във резонатора има две бобини от тръба мед ф8 които определят стоящата в диапазона до300 вата.
Мисля, че това което ще видите доста ще тласне нещата.
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 08:22:31 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Лазерът продължава да ни учудва
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2013, 10:26:37 pm »
Колеги, сервизен техник съм на лазер, вчера наблюдавах явление което ми взе акъла, изходна мощност на лазера 1050 вата отразена 3500вата.
Това което пиша мога да докажа със снимки или видео.
лазера работи на 10.7 мхц трумпф 3030с 3200 вата .
Не ми е ясно само дали ефекта не се получава след второто огледало което прави лъча на винт тоест кръгова поляризация и не увлича нещо от някъде с някакъв резонанс , защото ефекта се наблюдава при 1мм неръждаема стомана , при 12мм неръждавейка ефекта липсва , отразената мощност е стоящата вълна , да ви кажа 10000000 процента съм сигурен че това е загатката на века. видял съм го с очите си.
ако има някой който има същите наблюдения нека се свърже с мен но не през форума.
Здравейте notron, нещо подобно се наблюдава и при СВЧ установките за загряване на диелектрични материали, при тях изхода на магнетрона или клистрона ако е свързан към подходящо оразмерена линия, то при достигане в края на линията вълната се отразява и се наслагва с идващата от излъчвателя вълна при което мощността се удвоява и в резонатора за загряване влиза удвоена мощност, примерно ако изходната СВЧ мощност от магнетрона е 850вт. то на изхода се получава около 1700вт, разбира се изпълнението на самия изход за отвеждане на енергията и самата линия са така конструктивно направени и оразмерени, че да не се върне енергията обратно в магнетрона и да направи своите поразии там :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 08:24:53 am от Maistora52 »

notron

  • Гост
Re: Лазерът продължава да ни учудва
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2013, 07:17:26 am »
Виж видеото за какво става на въпрос , интересното е че има токов резонанс.
На 100 процента стоящата е около 0.3кв. при 45процента е 2.6кв. а на 30процента отива на 6 , 7 кв. при което изобщо не може да се запали лъча.