Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Разработка на икономайзер за ДВГ

<< < (5/5)

GTV:
 Колега Фейд, съжалявам ако с нещо съм предизвикал гневът ти. В темата съм съвсем случайно и то защото беше замесено името ми. Подозирах че в горивата се крие конфликта, а сега съм съвсем убеден. Както виждаш корекция в природния газ няма, защото данните съм ги добавил аз. Имам някакъв скромен опит в производството на био-газ / 60-65% метан/. Опитах се с нещо да съм полезен, но ако трябва веднага ще изтрия постовете си. :)

  П.П.  "Сместа се нарича Газохол и няма нищо общо с газьола!"-то и така беше в първоначалния вариант.
  Ще продължавам с корекциите до окончателния и вид.

fade:
Е туйто... какъв гняв какъв конфликт ;D
Няма такова нещо колега GTV просто сканирайки темата набързо вчера ми се мярна това явно несъответствие за LPG и калоричноста му.
Въпреки че съм решил да не поствам в този форум техническа информация, реших да коригирам "мита", че LPG e по-слабо гориво от бензина.
Много често съм присъствал на такива говорилни за това как автомобилите с LPG са по слаби щото горивото е по ниско калорично и пр., което е както виждате една "градска легенда". Днес преглеждайки, отново табличката видях и това за "газьола" :)
Споко няма никви напрежения ;)

elektros:
LPG  е по-калорично гориво от бензина при сравнение в мерна единица КИЛОГРАМ.... Само че на нас ни го продават в литри и смятаме разхода в литри. Обърнато в кг, колата гори по-малко на газ, отколкото на бензин. А като цяло колите вървят по-слабо на газ, защото техниците, които монтират толкова си разбират, всички твърдят, че няма нужда от корекция на аванса, което НЕ Е ВЯРНО!  Запитвате ли се например защо китайския Волекс с фабрична газова уредба, разработена от холандски производители специално за тези модели има разход на градско в София 8/100км? Защото е направено с много пари и както трябва....

PyroVeso:

--- Цитат на: elektros в Октомври 02, 2013, 11:59:01 am ---...А като цяло колите вървят по-слабо на газ, защото техниците, които монтират толкова си разбират, всички твърдят, че няма нужда от корекция на аванса, което НЕ Е ВЯРНО!....

--- Край на цитат ---
Абсолютно подкрепям! 22-годишният ми пернишки Мерцедес (Голф-2, 1991) се роди на газ с едно TAP-че от Румен. Икономията е между 20 и 30% спрямо преди. Kаруцата върви като на бензин (естествено - много по-мазно, понеже смесването на гориво-въздушната смес е много по-добро, отколкото при бензина). Няма миризми и пушиляци, газовете от ауспуха са по-хладни, и въобще - "коравият пенсионер" показа, че ОЩЕ МОЖЕ!
При метан предварението е още по-различно, отколкото при LPG и там поставянето на TAP е задължително! (освен ако идеята ни не е да горим газ на халос и просто да топлим околната среда...)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия