Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Разработка на икономайзер за ДВГ

(1/5) > >>

ELPUNTO:



GTV не мога да отговоря от името на elektros. Мога да кажа че   elektros и неговия партньор работят вече 1 година по оптимизатора (икономайзера) на гориво. Инвестирали са знания, умения, труд и пари - петцифрено число левове. Естествено,че искат да върнат вложенот в този икономайзер.

Следя работата им и мога да кажа, че икономайзерът е СЛОЖНО устройство. НЕ МОЖЕШ да го възпроизведеш само по принципна ел. схема. Трябва ти пълна конструкивна документация. Трябва също и обучение за настройка и монтаж на устройството. Без тези неща, само с една схема ще възпроизведеш едно . . . . недоносче и ще ги обвиняваш, че са измамници без основание.
Ако си разработвал изделие/я трябва да си наясно какво е нужно за се пусне то в серия за производство.

GTV икономайзерът действително дава икономия на гориво, бензин и дизел.Друг е въпросът при кои двигатели, при кои режими и т.н. е най - ефективен.Тук ти можеш да бъдеш много полезен с твоя СКЕПТИЦИЗЪМ и ПОДОЗРЕНИЕ.Ако се включиш в изпитанията ще им помогнеш, защото ще гледаш критично.Това е по - смислено и по - градивно поведение, отколкото да се критикува безпочвено.Сами по себе си изпитанията са сложни и продължителни.Лесно е да стоиш, да гледаш и да казваш . . . . . дайте ми.  ;)




elektros:
ElPUNTO,  мисля че не нужно да убеждаваш когото и да е, фактите сами говорят... Тук е пълно с хора, които чакат някой балък да снесе готова смляна информация за дадена машинка, а те после да откраднат технологията и да я продадат и да я произведат и да печелят от това. Много са постовете, които ме карат да мисля така. Като инфо новото малко устройство, монтирано на Омега 2.0 160 кс,  натоварена с 4 човека и багаж, е дало среден разход до Гърция и обратно,  при 60% извъградско и 40% градско в Солун и околните плажове 7/100 засечено по верен бордкомпютър. Извъградско 5.5, градско в задръствания 12. Добре ли е?  1100 км с 78 л. бензин. Факти....

elektros:
А  за GTV   мога да предложа система за тест, само че изцяло залята с епоксидна смола и със саморазрушаваща се електроника при опит за демонтиране и разглобяване! Става ли така? :D

GTV:
 Споко Електрос, нямам никакви мераци да ти крада технологията. Даже няма да ти бъда много полезен и за тестови изпитания. Просто пуснах закачката за да обърна внимание на Елпунто че сме малко хората които си предоставяме разработките ей така. И понеже така или иначе се отвори тема, искам да попитам този твой икономайзер работи ли с метан или LPG? Ако не ме лъже паметта енергийният им еквивалент е около 10, 12 КВт.часа на килограм. Питам защото ми се намира под ръка една Опел Корса с 1000 кубиков бензинов двигател за експерименти. Имам някои идеи за двигателя и с АГУ или метанова инсталация. Нещо като когенератор с голям коефициент на преобразуване. По-нататък ще пусна тема за Биогазови инсталации. ;)

elektros:
Все още няма резултати от пропан-бутан и от метан, не мога да прогнозирам резултатите, докато не се случат...В интерес на истината очаквах по-слаби резултати от Омегата, голяма тежка лимузина с такъв смешен разход направо не е за вярване.... Това е друга версия на Система за обработка на гориво, различна от оригинала, който е за дизел и в пъти по-евтина. Приятелю GTV, не знам какво разбираш по споделяне на разработките, явно за теб парите нямат стойност, може би ги притежаваш в изобилие и дано има повече добри самаряни-изобретатели като теб...Аз за съжаление съм финансово обременен, до тук равносметката е общо около 23000лв за една година от двама души, като труда не го броим.... Отделно от тази дейност имам нормалните за българско 4-членно семейство разходи плюс 1000 лв на месец заеми за строеж на жилище...Мисля, че отговорих на въпроса ти.... :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия