Автор Тема: Трансмутациите - реалност или иреалност  (Прочетена 2775 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
   Реших да направя още едно "основно предположение" и да "пробутам" една статия за Чернетски в списание "Наука и техника", бр. 48 от 1989 г.
   Става дума за това, че биологичните обекти също като Тесла-трафа излъчват надлъжни вълни и може би те способстват превръщането на водата във вино и нахранването на много хора с две риби и пет хляба. Също разни йоги-гурута правят необясними материализации - явно има възможност за трансмутация на елементите. Това все пак е в сферата на религиите, но Чернетски е правил Тесла експерименти с високоволтови разряди. Прочетете статията - прилагам 4 файла.
Братко, Иване, забрави за т.нар. трансмутации на вода във вино, нахранване на 2000 души с две риби и пет хляба, вкл. и т.нар. материализации, с които разни (лъже)-гурувци шашкат простолюдието ТАМ.
Всичко това са притчи с дидактичен (поучителен) характер или пък откровени фокуси. В тази област съм спец, и ако беше така както предполагаш, комунизмът отдавна да беше построен. Не се подлъгвай и не се поддавай на шмекериите на явни мошеници (които се заиграват с вярата на невежите) или пък с митологизирането на УЖ случили се чудеса!!!
Номерът тук е съвсем друг, но той е неприложим в темата за технически преобразувания чрез дори най-съвременни апаратури.
Поздрави!
« Последна редакция: Август 20, 2013, 10:24:41 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Трансмутациите - реалност или иреалност
« Отговор #1 -: Август 20, 2013, 10:01:39 am »
   Интересно, ... твърди се, че много от феномените са научно документирани и вижте на какво попаднах (прилагам файл) - информацията е от книга, пусната тук във форума от mi68. Файлът е  t.tihoplav-fizika.na.viarata.pdf   1194.7 kB и се намира в
Re: Testatika - принцип на работа и основни схеми
« Отговор #99 -: Август 18, 2013

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Трансмутациите - реалност или иреалност
« Отговор #2 -: Август 20, 2013, 10:34:54 am »
Сай Баба е един от най-ловките източни фокусници. Знам за него от 20 години и повече. Нищо ново. Нито е научно документиран, нито е възприеман сериозно дори от психотрониците. Западният негов аналог е Стивън Фрейн (Динамо).
Съвсем друго е положението с Ури Гелер и извиването на лъжички и прочие...
Лично съм бил свидетел (от 30 см разстояние) на извиването на лъжичка, която лично аз не можах после да изправя с ръце. Името на "операторът" е - световно известният Александър (по произход руснак) - има десет тома негови публикации в България. Преди двайсетина години живееше на квартира в квартал Надежда в София и съм му бил на гости.
Има още много с такива умения.
Но те нямат нищо общо с Дематериализации и Материализации на сложни Минерални и Биологични (Въглеродни) обекти - като цветя, бонбони, сладкиши и прочие...
Моля всички да помислят малко повече и да не се поддават на инсинуации.