Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

СЛЪНЧЕВО ПАРНО

<< < (68/101) > >>

Tanas:
Поздравления ELPUNTO!
Добро временно решение си взел, представи си, че китайците бяха на друга Планета, там произвеждаха всичко нам необходимо, замърсяваха си там тяхната Природа, а ние тук потребителите щяхме да се превърнем в така мечтаната Райска градина (каквато е била навремето).  :)

А и сега Мъск ако напълни Марс с китайчета, тъкмо по-бързо ще я стоплят и махнат скафандрите.  :)
Шега, мечта или бъдеще - поздравления ELPUNTO!
Кефиш с труда си, благодаря ти!

п.п. epwpixieq-1, там има високо КПД, защото е студено  ;)...

ELPUNTO:
Преполвихме 2019 г. Искаме или не вече сме във второто полугодие на 2019 г.
Пускам графика за потреблението на газ от домакинството ми.
Сините правоъгълници това е консумацията през 2017 г.
зелените . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  през 2018 г.
сивите  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .през 2019 г.

По вертикалната ос от ляво . . . . . . . . . . . . разхода на газ в куб. метри.
По вертикалната ос от дясно . . . . . . . . . . . средно месечната Температура в градуси С.

Разходът на газ за първите шест месеца на 2019 г. е :
януари . . . . . . . . . . . 203 м.куб.
февруари . . . . . . . . . 132 м.куб.
март . . . . . . . . . . . ..   69 м.куб.
април . . . . . . . . . . . .  61 м.куб.
май . . . . . . . . . . . . .   26 м.куб.
юни . . . . . . . . . . . . .    1 м.куб.

общо . . . . . . . . . . . .  492 м.куб.

Това е нисък разход и както върви, през 2019 г. ще имам разход доста под 1 000 куб. м.      :)
Този нисък разход се дължи на въвеждане на системата за Мониторинг & Контрол, както и на сравнително
меката зима 2018 - 2019 г.


Михаил Кузмов:
Адмирация към един от малкото, реално ползващи СЕ!

totosmoto:
Здравей EL PUNTO, каква система за мониторинг и контрол ползваш? От къде я купи и кой ти я инсталира? Питам защото аз си инсталирах система с фотоволтаични панели и засега е без мониторинг. Мисля, да си купя такава, но засега в само един български сайт виждам такава.

ELPUNTO:
М. Кузмов благодаря . . . . . дай Боже всяко българско домакинство да има FREE ENERGY система.

totosmoto системата за М & K която ползвам е . . . .  self made.
Идеята и алгоритъма са мои, софтуера и микрокомпютъра са на ИТ специалиста Евгений.
Монтажа е от моя милост и ПРИЯТЕЛИ, на които съм благодарен и задължен . . . .
като например на Радико от Форума.Опроводяването и монтажа на датчиците отне
три дни, след това близо месец оживяване и настройки . . . . .

Сега вече една година системата за М & K работи и доказа своята ефективност.
Работата на М & K може да се наблюдава в реално време в сайта . . . .  thingspeak.com
там в графичен вид са дадени измерените Температури, както и кой топлоизточник работи,
т.е. дали е включен/изключен газ котела или Слънчевото парно.

Аз дадох кратко описание на системата за М & K в раздела . . . . Система за  М & K  на слънчева инсталация.
За моя изненада системата за М & K не събуди интерес във Форума . . . .  :o Нямам обяснение защо . . . .  :o
Може би колегите не оценяват възможностите на системата, а тя е универсална . . . . .
Системата за М & K може да управлява както слънчева инсталация, така и електро котел, котел на твърдо
гориво, пелетна горелка и др. Тази система е крачка към т.н. "smart home" или "умни къщи".

totosmoto готов съм да обсъдим как може да се използва системата за М & K към твоята
ФВ централа. Но предпочитам да коментирам технически решения в тесен кръг, най добре на личния
адрес. Опита показва, че ако започнем да обсъждаме въпроса открито във Форума, темата се размива,
затлачва се от странични наблюдатели и като резултат . . . . НИЩО   :(
Не искам да крия и няма какво да крия за системата, но на кого да говоря, когато няма слушатели ?       ???

поздрави 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия