Автор Тема: Теория на СЕ базирана на PMH на Leedskalnin, Steven Mark, Hendershot, Moray и др  (Прочетена 16497 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Здравейте,

започвам тази тема с някои мои открития по устройството на Leedkskalnin, което той нарича Perpetual Motion Holder. В самата книга Magnetic Current, Leedskalnin ни дава конкретна схема на Perpetual Motion Holder, което е единственото устройство което той обяснява в детайл. В книгата това устройство изпълнява 3 задачи (ел. магнит, трансформатор, генератор). Тези дни откривам, че устройството може би ще се окаже СЕ устройство, подобно на много други (Steven Mark, Hendershot, Moray).
Наскоро пуснах една тема в която дадох един youtube юзър, който беше обяснил какво (може би) представлява устройството на Steven Mark. Оказва се, че всички тези устройства работят на абсолютно еднакъв прнцип, но конструкциите са леко различни. Най-грубо казано, тези устройства резонират на честотни хармоници, на така наречения Шуманов резонанс. Пикът на тези стоящи електромагнитни вълни е на 7.83Hz. Това означава, че в природата има определени честоти (хармоници на 7.83Hz) на които може да се "вържем" и да източваме огромни количества енергия. Идеята е близка до тази, която съм описал в темата си "Магнитно звуков генератор (идея)". Нещото което не съм знаел тогава (2010г.) е това, че в природата имаме готов източник на електромагнитни вълни.
Преминаваме към математиката, която всъщност ми подсказа, че Leedskalnin е правил точно това. Знаейки въпросната идея, се изясняват и някои подсказки, които Leedskalnin ни е оставил. В една от книгите си той сравнява PMH с жив организъм, което погледнато през текущата идея има смисъл. Активирания PMH, ще вибрира САМ и е нормално да го опишем като нещо живо, защото се движи от самосебе си. До камбаната в замъка на Leedskalnin пише "RING BELL TWICE", което подсказва за стоящи вълни. Математически изчислих, че звуковата честота на PMH с размерите описани от Leedskalnin е 13,305kHz. Интересното в дизайна на Leedskalnin е в това, че стояща вълна между 2-те рамена, пасва като размер и на дебелините на 2-те рамена. Въобще всички размери са кратни на 2, което означава, че желязната сърцевина побира стоящи вълни по всички размери (1,5инча, 3, 6, 12, 36). В тези устройства обаче имаме стоящи вълни и имаме нужда да ги модулираме. Т.е. имаме механичен резонанс и електромагнитен резонанс. Както казах механичният (звуков) резонанс на PMH = 13,305kHz. Електромагнитния резонанс се определя от дължината на проводниците в намотките, като намотките са вързани на късо една с друга за да може в проводника да възникне стояща вълна. Честотата на електомагнитния резонанс на PMH = 784,8kHz. Ето тук се удивих от гения на Leedskalnin. Модулирани, тези честоти дават честота 58.98Hz. Лесно е да се сетим защо Leedskalnin е искал ~ 60Hz. В USA електропреносната мрежа е на 60Hz и Leedskalnin е искал устройството да може да захранва устройства, който са конструирани за 60Hz! :D Разделяйки ((58.98Hz / 2) / 2) / 2 = 7.37Hz, което е достатъчно близко до Шумановия резонанс на 7.83Hz. Стивън Марк не веднъж е казвал, че резонансните честоти трябва да са близо, НО НИКОГА точно на пиковата честота от 7.83Hz, защото устройствата се самоунищожават. Колкото по-близо сме до 7.83Hz, толкова повече енергия отдава устройството. PMH с тези 7.37Hz може би ще отдава прилично количество енергия. Намотките които той описва са с дебелина на проводника 1,2мм (16 AWG), което дава най-обща представа, че ще имаме мощност от няколко стотин вата до киловат, дай боже два?! Намотките са намотани противоположно една на друга върху алуминиеви шпули. долните и горните крайща са на късо. Изхода е в тези 2 точки. Честотите се въртят така, че когато в долната точка има нулев потенциал в горната има максимален. Това донякъде се потвърждава и от една от картинките върху кориците на Leedskalnin. Хоризонталното желязо може би служи като ON/OFF. Когато се сложи, механичната вибрация спира, но пък знаем, че PMH-a пази заряд. После просто дръпваме, магнетизма индуцира ток в намотките и устройството се активира отново, което всъщност е доста готин дизайн!

Обръщам внимане, че това не е perpetual motion. Сами разбирате, че тук имаме конкретен източник на енергия и ние просто го улавяме. Хубавото на Шумановия резонанс е в това, че е "вечен" и почти неизчерпаем. Лошото, ако може да се нарече лошо, е това, че тези устройства загряват доста и най-вероятно не може да работят продължително. Лесно може да се репликират и докато едното изстива, другото работи и после обратно.
Давайте да обсъждаме и репликираме! :D
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 06:16:44 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Тук колегата говори за стояща вълна. Стояща вълна имаме, следователно имаме  два тока, ток на разместване и ток на проводимост [/b]. Двата тока дават общ пълен ток, който може да е по-голям или по-малък от тока на проводимост. Това са линии с разпределени параметри, ток на проводимост има върхове и възли. Във връзка с това смятам, че честота около 7 или 15 Хц не е небходимо да се спазва. Може би е добре но не задължително, казах лично мнение.
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 06:17:57 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
mi68, обясни повече за стоящите вълни и въобще смяташ ли, че ще работи това устройство? Честотите в устройството са далеч от тези 7.83Hz. Тази честота ползваме за подбор на размери. Например ако изберем дизайн с честота 7.5Hz =/= 7.83Hz, може да изберем еди кой си по ред хармоник на 983040Hz -> дължината на електропровода ~= 305м, т.е. ако ползваме дизайна на Leedskalnin едната намотка ще ни е с проводник дълъг 152,5м. От там извличаме хармоник и получаваме звуковата честота да речем в камертон с дължина на желязото  66,667см за честота 7.68кHz (в желязото). От тази честота се изчислява каква честота (във въздух), ще има камертон с такава дължина на рамената и от там взимаме дебелината на рамената и разстоянието помежду им. Има множество видове пропорции, но според мен е важно да ги базираме на ел.маг. честота малко над 7Hz, тъй като там е нашия източник на енергия. В горната сметка обаче, електричеството ще е с честота 128Hz АC, което не е практично. Leedskalnin ни е дал много добри размери, а и чисто визуално устройството изглежда добре. Не знам дали това е случайност или е в резултат на всички тези пропорции. Интересно и как инчът сякаш е свързан с въпросната наука. Как така излиза, че за 60Hz PMH има толкова точни размери в инчове?!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Изглежда точно в този Шуманов саморазрушителен резонанс от 7,83HZ попадна на два пъти моята разработка на магнитен двигател... Това са приблизително 470 оборота в минута, които тогава ми се струваха около 500. Забелязвам същите убийствени трептения при всичките варианти на модела "137 - Бекспейс"... просто самата конструкция при доближаване до тези 7,83Hz започва силно да се тресе и понеже не може да ги премине, започва да се троши... или да се разхвърчават части
Вероятно ще трябва наистина да прибегна до начален ускорител - ел-двигател - за да премина през тази зона, и после да задържа оборотите някъде малко над този Шуманов резонанс... за да продължи въртенето единствено само на магнитната конструкция...
Nizo, има ли някъде материали на български, където да прочета повече по този въпрос? - дай своето мнение кои са удачни обороти за магнитен двигател около тези 7,83Hz (под или над тях?) така че да се оползотвори именно наличната СЕ, която както казваш си е там, просто трябва да се включим по подходящия начин към нея.
Оказва се, че всички тези устройства работят на абсолютно еднакъв прнцип, но конструкциите са леко различни. Най-грубо казано, тези устройства резонират на честотни хармоници, на така наречения Шуманов резонанс. Пикът на тези стоящи електромагнитни вълни е на 7.83Hz. Това означава, че в природата има определени честоти (хармоници на 7.83Hz) на които може да се "вържем" и да източваме огромни количества енергия.
...
 Стивън Марк не веднъж е казвал, че резонансните честоти трябва да са близо, НО НИКОГА точно на пиковата честота от 7.83Hz, защото устройствата се самоунищожават.
Колкото по-близо сме до 7.83Hz, толкова повече енергия отдава устройството. PMH с тези 7.37Hz може би ще отдава прилично количество енергия. Намотките които той описва са с дебелина на проводника 1,2мм (16 AWG), което дава най-обща представа, че ще имаме мощност от няколко стотин вата до киловат, дай боже два?! Намотките са намотани противоположно една на друга върху алуминиеви шпули. долните и горните крайща са на късо. Изхода е в тези 2 точки. Честотите се въртят така, че когато в долната точка има нулев потенциал в горната има максимален. Това донякъде се потвърждава и от една от картинките върху кориците на Leedskalnin. Хоризонталното желязо може би служи като ON/OFF. Когато се сложи, механичната вибрация спира, но пък знаем, че PMH-a пази заряд. После просто дръпваме, магнетизма индуцира ток в намотките и устройството се активира отново, което всъщност е доста готин дизайн!

Обръщам внимане, че това не е perpetual motion. Сами разбирате, че тук имаме конкретен източник на енергия и ние просто го улавяме. Хубавото на Шумановия резонанс е в това, че е "вечен" и почти неизчерпаем. Лошото, ако може да се нарече лошо, е това, че тези устройства загряват доста и най-вероятно не може да работят продължително. Лесно може да се репликират и докато едното изстива, другото работи и после обратно.
Давайте да обсъждаме и репликираме! :D
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 06:49:40 am от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 380
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Здравейте СЕ маниаци!
Не знам дали го има във форума, за това го прикачвам.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Знаейки въпросната идея, се изясняват и някои подсказки, които Leedskalnin ни е оставил. В една от книгите си той сравнява PMH с жив организъм, което погледнато през текущата идея има смисъл.

Намотките са намотани противоположно една на друга върху алуминиеви шпули. долните и горните крайща са на късо. Изхода е в тези 2 точки.

Обръщам внимане, че това не е perpetual motion. Сами разбирате, че тук имаме конкретен източник на енергия и ние просто го улавяме. Хубавото на Шумановия резонанс е в това, че е "вечен" и почти неизчерпаем.

Здравейте,
много хубав пост на колегата nizo и не можах да се сдържа да не напиша малък коментар, основно по трите точки които съм цитирал от текста му.
1. Няма СЕ устройство което да не ползва жизнената енергия или самоорганизиращото начало в природата. От тухла не става огледало, трябва бронз и чак после търкане. При мъртъв труп няма развитие, само разлагане и ентропия - за да расте трябва да е жив организъм със съответната жизнена сила в него. Която да е вкарана в структура, позволяваща да се развива и съдържа без вътрешни проблеми. Това важи с пълна сила за всички т.нар. СЕ устройства и не мога да разбера защо не се приема тази простичка и логична идея, потвърдена в случая и от великия практик Едуард Л.
2. Този начин на противоположно намотаване на двете /първична и вторична/ намотки е типичен за оргонните трансформатори - иначе не работят. Лично съм правил десетки такива като част от моите оргонни устройтва и оптималното съотношение на двете намотки е 1/5, максимум 1/6. Отдолу е вторичната, отгоре първичната - и двете са свързани на късо и изолирани една от друга с органика, а проводникът трябва да е лакиран.  Местата на свръзките са забелени, защото трябва да имат електрически контакт. Оргонният трансформатор, разбира се, работи с оргонен /хладен/ ток и променя напрежението му подобно на електрическия.
3. Естествено, че става дума за енергиен конвертор. В природата няма създаване на енергия, а само конвертиране от един вид в друг - в случая от естествения фон на жизнената енергия в нашето времепространство и чрез Шумановия резонанс може да се свали нивото на вибрация до това на електрически ток.

Поздрави - особено на колегата nizo!
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 10:42:24 am от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колегата caduceus го е казал добре, но ще го обясня електротехнически.
 Да сметнем дължина на електромагнитна вълна с честота 7Хц =36 000 км, горе долу обиколката на екватора. Ако се ползва четвърт вълнов вибратор то дължината трябва да е колкото великата китайска стена. Добре, ще ползваме хетеродинен способ като междинната е 7 Хц. Увеличава се тока на разместване, вихрови токове, загуби и устройството пече. Ефективната дължина на антената е нищожна.  Пак сме до под-кривата круша.
  В електротехниката има един закон за магнитното поле на пълния ток, известен е също като закон на Био-Савар-Лаплас. Пълният ток се определя от два тока - многократно съм ги казвал:
-ток на размествне
-ток на проводимост
От материална гледна точка нас ни интересува тока на проводимост.
  Да разгледаме магнитно поле на бифилярна бобина, при постоянен ток. Токът на проводимост е преобладаващ и пренебрегваме тока на разместване. Токът на проводимост се движи в противоположни посоки, магнитното поле взаимно се компенсира и навън магнитно поле липсва. Магнитно поле липсва, независимо, че имаме ток на проводимост, пълния ток е 0
  Трябва самоорганизация така, че пълния ток да създаде магнитно поле повече от тока на проводимост. Това се случва когато тока на проводимост и тока на разместване създават съвмесно магнитно поле.
 Нещата могат да се обяснят и с отрицателно съпротивление.
При стояща вълна имаме дефазиране между ток и напрежение на 90 градуса. Ако синусоидите на тока и напражението се начертаят една под друга се вижда в първият момент съпротивлението е отрицателно, след това положително и т.н.
Ако фазовата разлика е 180 градуса (противоположно) то винаги имаме отрицателно съпротивление, това е идеален случей.
Реално заради загубите фазовата разлика трябва да е между 180 и 90 градуса.
Положително съпротивление имаме при 0 градуса, а от 0 до 90 градуса - активно реактивно. При 90 градуса е чисто реактивно.
Провеждам опити с изкривени диелектрици, така че от тока на разместване да получа S и N полюси, това са само експерименти.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 07:51:58 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Много интересна тема, изглежда nizo е вникнал доста в материята. Мен също наскоро ме заинтригува въпросното устройство, изгледах няколко клипчета в youtube и изглежда действително при зареждане се извършва някакъв вечен (или поне много дълъг) цикъл, затварящ енергията като в капан. Гледах, че действат дори свръхопростени конструкции - тяло от извит болт, няколко навивки изолиран проводник и метална пластина за затваряне на кръга. В това нещо според мен също има хляб, смятам в най-скоро време да тествам опростена конструкция, дори само ей така за експеримента.
ПП. Ако приемем, че от устройството може да се черпи СЕ и работи със студено електричество, не би ли трябвало да се изстудява вместо да загрява?
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 04:01:38 am от hyparh »

Ctah

  • Гост
Цитат
започвам тази тема с някои мои открития по устройството на Leedkskalnin
Цитат
електромагнитни вълни на 7.83Hz.
  Има нещо такова!
При интерес, мога да разкажа някои работи ;D

   
Цитат
Ако приемем, че от устройството може да се черпи СЕ и работи със студено електричество, не би ли трябвало да се изстудява вместо да загрява?

  Точно така - намотките ЗАМРЪЗВАТ!  И всичко около ТЯХ си понижава температурата...

  Обаче, НЕ вярвайте на разни льольовци, които ви дават два магнита за 20 или 30 ЛВ., които струват всъщност 0,20 или 0,30 лв !   Няма од, мод, тод, ин, ян, ман и други кадуцеусеви извращения, освен личния СПАМ!
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 08:28:48 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 
  Обаче, НЕ вярвайте на разни лйолйовци, които ви дават два магнита за 20 или 30 ЛВ., които са всъщност
0,2 или 0,3 ЛВ !   Няма од, мод, тод, ин, ян, ман и други кадуцеусеви извращения, освен личния СПАМ!

Брей, какви негативни неща излизат - и защо така с крясъци и плюнки? ;D  Ако нямаше жизнена енергия в природата /од, мод и т.н. според теб/,  нито намотките щяха да замръзват противно на закона за нарастване на ентропията в затворени системи, нито ти, уважаеми колега, да си жив и сега да ти четем "мъдростите"! По-полека с емоциите, че така ще си докараш някой инфаркт  :) 
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 12:15:50 pm от caduceus »

elektros

  • Гост
Като става въпрос за невероятните и необяснените свойства на магнитите, вижте това! Поздрави на всички!     
http://www.youtube.com/watch?v=_zpsEO5t-TM
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 04:33:22 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравеите,

Бих бил много благодарен ако дадеш някаква информация Сtah. Не мога да разбера как трябва да се демонстрира интересът към темата за да може информацията да тече свободно. Все си мисля че всеки регистрирал се в този форум потребител има интерес да обогати своята култура и опит в областта на свободната енергия.

Също така искам да призова хората към толерантност и скромност тъй като досега никой от участниците във този форум не е успял да демонстрира работещо устройство, чийто цикъл на работа може да се обясни с позната до сега наука или закони.

Нека работим в екип и задружно да постигнем целта към която се стремим всички.

Поздрави
« Последна редакция: Август 08, 2013, 07:38:40 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ctah, казвай ги тези "някои работи", нали за това сме тук.

hyparh, доста вероятно е PMH да работи със студено електричество. Термина студено, ще рече, че не грее. Според мен нормалното електричество идва от "компресиран" източник, който отпуска напрежението през проводниците. Студеното електричество е когато електричеството се привлича от проводника. Ако приемем, че ние привличаме тези хармоници, то доста вероятно е електричеството да е студено. Остава проблема с вибриращото желязо, което най-вероятно ще грее поради чисто механични огъвания. Steven Mark твърди, че една от ранните му разработки е левитирала. Hutchison определено левитира разни обекти с електромагнитни вълни. Нищо няма да се изясни докато не се репликира и пробва. В крайна сметка размерите са дадени точно и всеки може да репликира на воля.

Maistora52, не знам дали шумановия резонанс има нещо общо с твоята конструкция. Ако разбирам правилно, тези вълни би трябвало да клатят един постоянен магнит, но тъй като нашите магнити са много малки и къси, тези осцилации са в диапазона на гигахерци и не са видими с просто око.

Погледнете какво казва този човек:
http://www.youtube.com/watch?v=sHTCZu8OZtI
33 минута ... казва, че уравненията на Максуел имат решение за поддържаща се електромагнитна осцилация.
48 минута ... казва, че шумановия резонанс е по-голям при наличие на акустични вълни.
... все повече се убеждавам, че Leedskalnin ни е дал СЕ.
« Последна редакция: Август 08, 2013, 07:40:04 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Някой има ли идея, къде може да ми бъде изработен един PMH в реални и точни размери? Материала е ясно, че няма да е чисто желязо, но коя стомана е най-близо до чистото желязо? Стомана 3?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
PMH
« Отговор #14 -: Юли 03, 2013, 05:47:30 pm »
Аз също съм навит за една изработка. Гледах тук http://www.youtube.com/watch?v=832qz3s1M-s един пич провежда някои експерименти както с умалена версия, така и с модел с почти реални размери. Тук иска да покаже най-вече, че PMH може да запази магнитния си поток за много дълго време - в случая две години (ако може да му вярваме, разбира се). Големия вариант казва, че е направен от стомана, но каква точно не е ясно, предполагам обикновена неръждавейка.

ПП. При постване на отговора ми даде някаква грешка в заглавието на темата (май, че е много дълго) и написах само "PMH" и сега в "Последни публикации" го дава като нова тема, не знам дали е нормално или стана някакво объркване.
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 05:55:48 pm от hyparh »