Автор Тема: Омнология и Единна Теория на Всесъществуващото - ЕТВ  (Прочетена 8635 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 06:46:06 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Баща ми, знаеш го ! По някога тренираше словото си бързичко със следната скоропоговорка ! Рекох да ти река но не ти рекох па си рекох чакай да ти река че да не ми речеш рече да ми речеш и пак не ми рече ! Не ми е ясно къде какви знаци да сложа !  Опитах се да почета малко от "визията" но се озорих ! Сега си почивам но пак ще опитам !!!!!! Колкото до овладяването на СЕ (аз я наричам БЕ- безплатна енергия) бих препоръчал на търсещите това четиво ! Ако не открият БЕ поне четенето е безплатно !

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 06:46:17 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Прочетох материала, определено има нови моменти, но не ме затрудни.
  Някой моменти не са описани, според мен смисъла на развитието е клетъчната структура. Увеличава се информацията, т.е. състоянията на клетката и съответно нейната енергия.
Най-трудно проумявам многопластовостта на нещата, защото съм от вътре и не виждам като страничен наблюдател. Но като страничен наблюдател нещата са коренно различни, но все пак нещата са циклични и многообразни, може би омръзват..., почнах неясно да се изразявам, но като знаеш всичко нещата са скучни.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 07:21:48 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Установил съм отдавна ! Никога ама никога не трябва да си мислиш че знаеш всичко !!!!!!! Подобна грешка, води до натрупване на още грешки ! Най лошата от които е да се откажеш да търсиш, дори това което никой още не е намерил ! ЗА ДРЪЗНАЛИТЕ ДА МИСЛЯТ НЕСТАНДАРТНО ПОКЛОН !!!!!!!

Ctah

  • Гост
   Ето... тук вече си признавам!   Така е 8)
Цитат
но като знаеш всичко - нещата са скучни

 Само трябва да знаем - КАКВО ЗНАЕМ!!!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 06:46:39 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Майсторе, не се разсейвай  ;)
Действай по магнитния двигател, че ми писна да се отоплявам на дърва и въглища, че ми се окъди душата.
Имам още от социализЪма 3 (три) акумулиращи печки и смятам тая зима да ги включа тях, за да се отоплявам  :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 06:46:52 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Интересно интересно.
Това дето Майстора го твърди, ама с хиляди уговорки, че е луд че не знам си какво та затова. Та ония учени "последователите на стандартния модел" Бавно и трудно отиват към същите "луди" твърдения. вярно с мъки по големи от родилните, ама нейсе. То и с бебетата е така, тръгне ли веднъж връщане няма.
Ето тук едно интересно признание. http://inews.bg/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/%D0%A0%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE_l.a_c.362_i.292015.html
Само остава да махнат измислените в случая понятия като: Фотони, частици и Т.Н. и ще дойдат горе долу до идеите на Майстора.
За което моите поздравления майсторе. Въпреки, че намирам много неща за които бих поспорил с теб, струва ми се, че си доста по близо до истината от много други.       

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Човек като знае всичко от време на време изпитва любов и се стреми да помага на други закъсали. С това следващият цикъл малко се различава от предишния и така нищо не е същото.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Ееее ! mi68 ! Това вече ми изглежда като здрава опора със земята ! Само хората здраво стъпили на земята могат да обичат, да дават, да помагат, ей така без пари ! То и за това ги смятат за луди !  И онази песен от зората на българската демокрация : Дано дано дано до всяко добро същество, застане поне още едно, тогава.......... !       Защо това тогава все не идва ?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Човек и да не знае всичко, борейки се да го узнае, пак е удовлетворен и пак го обладава вселенската любов... Любовта се поражда от битката "да придобиеш" и то най-вече от количеството вложени усилия и средства... и със сексуалната любов е същото!
...
"Човек и добре да живее, умира"... (надписът на Омуртаг)
Дали обаче, човек, който знае всичко не ще умре... е ли възможно безсмъртието?
Моят отговор е - да! Проблемът обаче е друг. Както казва Ми68 - няма ли да стане скучно... все живееш и живееш, и живееш ... Да - от гледна точка на нашего смъртнаго брата - ще стане адски скучно и ще трябва да се организира специална служба по евтаназия...
Не мисля обаче, че това е така от гледна точка на "безсмъртните"... просто техните приоритети са други, целият им "свят" е друг... и в този свят "скуката" е невъзможна.
И какво всъщност е "скука"? - за мен това е "умора на мозъчната тъкан" - или просто "неин дефект"... Скучаят тези, които нямат предмет за осмисляне, които не изпитват любопитство, и всички останали, които чакат "да им дойде" наготово - "консуматорите"...
Лично аз просто не познавам какво е това "скука" - и това е проблем - не знам ... А дали трябва да узная - може би?! - НЕ ЗНАМ... "Аз ЗНАМ какво НЕ ЗНАМ!" - трети етап

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Материалният свят е вторичен и зависи от първоизсточника. Ако знаш всичко за материалния свят то за другия не е така. Намесват се и другите две условия: Вяра и Нядежда.
Вяра за мен е материализирането на мисли. Надежда е ако не стане от първия път, то от втори или следващ път мислите ще са реалност.

Velektra

  • Гост
Вяра за мен е материализирането на мисли. Надежда е ако не стане от първия път, то от втори или следващ път мислите ще са реалност.

Все пак аз мисля, че е хубаво да не се навиват и развиват бобини до припадък и да се търсят стоящи вълни, само защото имаш надежда, че ако не стане първия или втория път, то ще стане третия.
Хубаво е и да има малко логическа мисъл.