Автор Тема: Двигател-генераторна група с магнитно зацепване  (Прочетена 47460 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Векторе, на първия клип въртенето е следствие от треперенето на ръката, но принципът работи - той е същият като този, който аз използвам.
На вторият клип също - няма измама. Принципът е същият.
При моите експерименти съм търсел възможно конструктивно решение на тези два клипа, И ТАКОВА ИМА, но е малко по-трудно за реализиране.
Успех и в твоите начинания. Дерзай!
Поздрави!

zeepk

  • Гост
За ентусиастите по темата ето един линк с пояснения от автора - направо красота:
https://www.youtube.com/watch?v=tlx2PgESXhs

Velektra

  • Гост
Това нещо за какво се използва?

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Това нещо за какво се използва?

Ами като всяко произведение на изкуството - за нищо!  ;D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   fade, опитах се по-деликатно да ти кажа да спреш да се изказваш "компетентно" за неща, с които не си запознат. Но явно ще трябва да ти намекна по-твърдо. Дори в най-простата механика има механизми, които нарушават третия закон на Нютон и ЗЗЕ. Това го пише в дебелите книги по физика, пък и аз съм показал нещо тук за жироскопа - виж темата ми "Жироскоп действа като спирачка и нарушава закона за запазване на енергията (ЗЗЕ)", която е на страница [2] в раздела Теории и хипотези, физични опити.
   И спри ако обичаш да пишеш отрицателно в моята тема тук. Имам предвид отрицателно по принцип само за да се заяждаш. Нямам нищо против градивната критика, но съм страшно против "внедрените агенти" на енергийната мафия и тем подобни дразнители, които отричат всичко с цел обезкуражаване на младите ентусиасти. Пък ако не ти харесва - този форум не е за теб. Ти какво полезно нещо си направил, че да се изказваш като последна инстанция?
   Майсторе, аз предлагам безполезните дърдорковци, които само търсят начин да се заяждат деструктивно, просто да не се допускат.
   А ако някой се опитва да ми саботира интернет-връзката, много да внимава да не го хвана в крачка - защото имах еднодневно прекъсване и дано да е по случайни причини, а не нарочен саботаж на енергийната мафия.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Мммм..да,
преди 12 май енергийната мафия си имаше много работа по изборите, но те минаха и сега се отдава на любимото си занимание да саботира интернета на онези знайни и незнайни изобретатели, които са на път да им вземат хляба... може би ;D. Иване преди два дена в Габрово нямаше ли превалявания с гръмотевици? Е точно тези разновидности на СЕ разказват играта на LAN мрежите.
И в интерес на истината fade е прав: основното изискване към един висшист за да може той да се нарече инженер, е да конструира, оразмери якостно и начертае според техническите изисквания една конструкция, която обичайно има валове, лагери, зъбни, верижни и ремъчни предавки и ред други компоненти. Ако този избор можеше да се извърши само по хубост дипломите щяха да ги дават в час по рисуване. Същото важи и за "произведението на изкуството"! :)
Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов, хабиш пара в свирката.
ЗЗЕ се нарушава, но с кой опит го доказваш.
Примерно сега подготвям елементарен опит да докажа връзка между електромагнитно и гравитационно поле. Гравитационното поле трябва да ми се яви външна ЕДС и реално да имам СЕ.
Идеята дойде от доста четене на физики, електродинамики и радиотехники. Намерих сериозен пропуск в обясненията за създаване на електромагнитни вълни. Радио-антената (отворен трептящ кръг) създава кръгова поляризация с дефазиране на 90 градуса м/у ток и напрежение, после имаме примерно вертикална поляризация с фазова разлика 0 (нула).  Ако приемаме с рамкова (феритна ) антена пак имаме кръгова поляризация. Описателно всичко е добре, въвежда се "близка и далечна зона" в някой учебници и "междинна зона", но това е външната страна, без да се обяснява механизма.
Стигнах до извода, че разликата м/у гравитационно и електромагнитно поле е жироскопичния магнитен момент в екваториалната област, създаващ инертна маса.
Центробежните сили създават този жироскопичен момент и се нарушава ЗЗЕ, извинявай но не си показал работеща механична конструкция.
Опитът, които замислям е прост но и сложен, трябва да се имитира създаване на материя и антиматерия от електромагнитна вълна, образно казано, реално търся електрически ток:
- материя - имаме ядро +; електрони –
- антиматерия - имаме ядро -; позитрони +
Антиматерия няма как да се получи, но ако електроните се въртят в обратна посока, магнитния момент се сумира.
Трябва да имаме ротация и контраротация. Този трик предполагам го ползваш в механичните твои конструкции. 
Реално ще кривя паяжината (струните на пространството, ще намалеят напречните електромагнитни вълни, а ще увелича надлъжните гравитационни вълни, фасулска работа, дано всичко е правилно).
« Последна редакция: Май 23, 2013, 09:22:05 pm от mi68 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Всички тук със своите мнения и препоръки към идейните разработки на колегата И.Димов сте прави - остава да ги изпробвате лично в свои конструкции.
От всички нас в този Форум виждам само не повече от десетина човека реално да борят магнитите. Другите само говорят, което е много полезно, но трябва да е градивно. Границата между "+ скепсис" и "- скепсис" е с дебелината на косъм, а душата на изобретателя е също толкова деликатна и чувствителна като на дете, което "плаче, когато сапуненият мехур се спука"...
Моля ви, бъдете градивни.
И оставете дебелите книги на мира, или пък кой какво и колко е научил в училище или института. Тук сме за да намерим нова и необичайна компилация, конфигурация или конструкция на устройство, което да покаже не само колко сме умни, но и колко сме "луди"... е, "чалнати" или "откачени" - все е същото. Тук сме за да подскажем градивно кое в дебелите книги "не е точно така"... И не на последно място да дадем истински простор на "Вихъра" в главите ни да омаже и оплеска всичко познато, и от него да направи "торта"!!!
 ;D ;D ;D
Вземете добър пример от колегата Ми68 - той точно това прави - без отдих!
« Последна редакция: Май 23, 2013, 08:43:43 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Bat_Vanko, колко време след мълния интернетът не работи? Час, два, ден, два - има ли стандарт за отстраняване на аварии. За да знам де и да не се ядосвам - явно великите инженери не могат да направят надеждна защита от мълнии.
   Що се отнася до дипломите - Леонардо да Винчи дали е имал диплома през 15-ти век? И по коя специалност? За творчеството не са нужни дипломи - пример Бауман от Швейцарската комуна. Аз пак ви казвам - няма нужда да се парадира кой колко инженерни стандарта може да спазва и догматично начертани чертежи може да прави. Аз тук нямам машиностроителна фабрика, а и не ми трябват такива инженери. Тук имаме нужда от нестандартни решения, докато образователната система бълва еднотипни недомислици. Днес чувам: "... задължителните матури на предмет по избор ..." Схванахте ли уловката? Хем задължително, хем по избор! Това е направо репресия над младежта за да се притъпи нейната напористост и желание за изява. Така монополът "канализира" знанието в "желаната" посока - посока, спусната "отгоре", а не сътворена от порив на творчество.
   И още ми е интересно, когато се подменя водопроводната мрежа какъв е стандартът за спиране на водата в Европейския съюз? Колко часа? И колко дни в месеца? Защото в Габрово поради такова спиране на водата съм загубил доста работни дни - явно ще трябва да си взема умивалника от село и да стана истински европеец. Ето затова искам да живея на село и каквото сам си направя, това ще и ползвам - не мога да разчитам на културно обслужване от монополи, в които работят доста инженери с дипломи.
   mi68, ти си по-напред в материала от мен в електромагнетизма. Явно доста си изчел, имал си условия за това. Докато моето първо изобретение беше автоматична хранилка за пилета. Но в механиката не можете ме стигна. И не подценявайте механичните експерименти, това че не виждате в тях нищо полезно си е ваш пропуск. Аз този период съм го преминал отдавна, не забравяйте също, че Стефан Маринов го убиха заради такъв експеримент.
   Майсторе, ние ще бъдем градивни, но как да надделеем над разрушителните елементи в България? То развалянето не е като правенето, лесно става и много хора с дипломи и "авторитет" използваха дрямката на народа за да се облагодетелстват неправомерно.
   Отивам да режа и заварявам, защото вие ЧАКАТЕ доказателства. Много се чака в тази държава, а малко сме тези, които въпреки спирачката тикаме българската каруца макар и бавно напред.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Иван Димов
Иване, пълна подкрепа, така трябва. Без формули не може, ама само с тях нищо не става.
Забравили сте кой е измислил пароразпределителя за машината на Джеймс Уат.
Това е "Гениалният мързеливец Хъмфри" - едно хлапе сложено да бута лоста за пароразпределянето.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
   Bat_Vanko, колко време след мълния интернетът не работи? Час, два, ден, два - има ли стандарт за отстраняване на аварии. За да знам де и да не се ядосвам - явно великите инженери не могат да направят надеждна защита от мълнии.
 

Няма стандарт - това е приридно бедствие. Ти си на негарантиран достъп и всичко зависи от техниците, степента и броя аварии. Най-надеждната защита е мълнията да не пада близко до теб. Виждал съм стопени кабели и дори изхвърчели контакти от домашна инсталация - няма спасение!
Относно дипломата, мога донякъде да се съглася  с теб: тя не ти е необходима за да направиш онзи елементарен избор на лагер (това се изучава в  техникумите). А на Да Винчи определено не му се е налагало да избира лагер по каталог - така че за'кво му е диплома. Сравнението ти с него не е удачно.
Творчеството може да бъде художествено или техническо: за първото е необходим усет за красота, за второто технически познания. Ти за кое творчество говориш?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Колега Димов, не подценявам механиката, просто ми е скъпа и не се занимавам. Вместо да въртя магнити, създавам въртящо се магнитно поле, ефекта е същия. Последният опит е за около 5лв., ползвам два тороидални ферита за две тороидални намотки, просто такъв материал имам.
 Днес, намерих конструкция на Тесла с две палачинкови намотки, подобна на моята идея. Имам само фото без обеснителна записка, но сега разбирам смисъла на конструкцията, най-вероятно е по-сполучлива от моята, с тороидални намотки. С това разполагам и отпочвам опита. След натрупване на знание нещата ще са по-ясни, бюджета ми е много скромен. 
« Последна редакция: Май 23, 2013, 09:50:24 pm от mi68 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Я вижте това клипче, авторът на което твърди, че е получил магнитен монопол!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rOdTDkgEdAY

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
здравейте,
Не съм запознат, магнитното поле на магнитния монопол централно ли е, като на заряд и маса?

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Я вижте това клипче, авторът на което твърди, че е получил магнитен монопол!!!
http://www.youtube.com/watch?v=rOdTDkgEdAY


     Магията тук е във втората част на клипа, когато камерата се премества за по-добра видимост от зрителите. Ако исках да заблудя някой, под чинийките в които се събират "еднополюсните магнити" щях да сложа два магнита: единия със северния полюс към мен, а другия с южния. След това поднасям компас последователно към двата съда само от предната страна и..... voala :) Имаме си "еднополюсни магнити". Може и да греша, и да набеждавам "изобретателя" без повод, ако е така моля тези които му вярват да ме извинят.
« Последна редакция: Май 25, 2013, 01:20:05 am от merlinbg »