Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Ритмодинамика
@praktik:
Още една нова теория на руски учен , тези руснаци се скъсаха да измислят теории :)
Изгледайте клипа и прочетете материала на руски , кажете си мнението.
http://rhythmodynamics.com/
http://www.youtube.com/watch?v=ftnbexCNHWY&feature=youtu.be
Радико:
За първи път виждам концепция толкова близка с моите разбирания.
Струва ми се, че е малко "плахо изказване" но въпреки това пак е на доста по верен път от всичко друго което съм чел до сега. Опитва се да върне концепцията за етера с по различно обяснение, но определено е крачка напред. Мисля да следя този сайт и по нататък. Пожелавам им успех.
@praktik:
Прикачвам файл DOX за сваляне , фаила съдържа информация подробно по ритмодинамика.
http://dox.bg/files/dw?a=ae8ae9419e
@praktik:
Радико , имам известни резервации относно ритмодинамиката , авторът възвръща етерът като се уповава на опита на М&M през 1881 г в Подсдам , чиито резултати Айнщайн по късно е интерпретирал като отсъствие на етера . Лоренц за да спаси хипотезата на етера , допуска съкращение на рамото на интерферометъра успоредно на движението на земята , но затова трябва да се допусне забавяне на времето . Иванов допуска че и двете рамена се съкращават и от това излиза че не е необходимо допускането на забавяне на времето . Но ако съществува ефирен вятър успореден на рамото на интерферометъра , което е успоредно на движението на земята , то посоката на светлиният лъч тръгващ от источника към огледалото , по посока срещуположна на ефирният вятър , трябва да достигне до огледалото за време t=c-v и когато се отрази от огледалото и тръгне по посока на ефирният вятър , обратно към интерферентният екран , трябва да го достигне за време t=c+v . Така че в едната посока на светлиният лъч когато пътува срещу ефирният вятър , скоростта на светлината се забавя , а в обратната посока когато светлината се вози на ефирният вятър , нейната скорост превишава константната C=300 000 km/s , точно толкова с колкото се е забавила първоначално . В крайна сметка излиза че светлината ще пристигне до интерферентният екран със скорост 300 000 km/s колкото е и скоростта на светлиният лъч от рамото което е перпендикулярно на ефирният вятър , така че двата лъча ще пристигнат едновременно на интерферентният екран , и ще дадат статична интерферентна картина . Тоест ефирният вятър няма да повлиае на скоростта на светлината и на двата лъча. Точно това е и резултата на експеримента на M&M . Тоест дори и при наличие на ефирен вятър , той не може да се констатира от интерферометъра на Майкелсън и Морли. Авторът Иванов , дава неясни аргументи с някакво свиване на стоящи вълни и т.н неяснотии и неконкретики .
http://prikachi.com/images.php?images/677/6116677z.jpg
svetlio760:
Отклонявам се от темата, но ме вълнува от години теорията за пределната скорост на светлината- според Айнщайн, 300 000 км/с е пределната скорост в познатата вселена! Да речем, че се движа в космически кораб, който се отдалечава от Земята с 299 000 км/с. Какво ще стане ако реша да побягна със скорост 2 км/с по посока на движението на кораба? Ще се движа с 300 001км/с. спрямо земята! Възможно ли е това? Ами възможно ли е Айнщайн да бърка нещо в предвид на това, че определението за движение включва два обекта- единият се приближава или отдалечава спрямо другият- от кой обект се определя пределът 300 000км/с. Според горният пример аз бягам със скорост 2км/с спрямо палубата на космическият кораб, но спрямо Земята аз надвишавам предела. Ако след нас има кораб движещ се с да речем 200 000км/с спрямо земята, спрямо този кораб моят ще се движи със 100 000км/с. Ако, пък, моят кораб реши да пусне совалка пред себе си и да я засили с да речем 100км/с то совалката ще се движи с 300 100км/с. спрямо земята и със 100км/с спрямо моят кораб!(единственият проблем в този пример е, че не мога да се набера с 2км/с. :-[)
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия