Автор Тема: Магнитен хистерезис и посоки при взаимна индукция  (Прочетена 13961 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 921
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
   Грешките са исторически! Тръгнах по пътя на логиката за да ги поправя.
...
Моята формула дава най-много информация, сравнено с другите формули.
...
Иван Димов, направили сте си труда да развиете хипотеза за която си мислите че доказвате определени отявлено големи несъотвествия в така вече установени формулировки. За съжаление на страниците на формуа не мисля че има някой заинтересуван, или с такава насоченост като вас, който да ви следва логически о така да провери размишленията ви и така логически да ви критикува (иначе критики без логика и целенасочесност има много).

Въпреки това инециативата ви не е без надежда, обобщете труда си в пуликация (препоръчва ви пакетите на библиотеката latex, основния софтуер за научни публикации) и я пуснете в някой от специализираните издания по физика които имат групи от 2-4 професори по физика ( обикновенно в насочеността на публикацията ) които предварително проверяват обоснованността на логическите аргументи.

По такъв начин най-малкото ще имате възможност директно да получите конструктивна критика ( или похвала ) за намиране на нещо уникално, което е останало неразбрано през времето и превръщанията които физическите мерни единици са приемали.

Тук можете да намерите лист от журналите ( и всички от тях имат електронни варианти ) по физика: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_physics_journals , като някои от тях са специализирани точно във насоката която вие изследвате като например това: https://en.wikipedia.org/wiki/Journal_of_Magnetism_and_Magnetic_Materials

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 380
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Пикси, по-добре питайте българския чатгпт4, по лесно е.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 525
  • Невежеството ражда химери...
Пикси, по-добре питайте българския чатгпт4, по лесно е.
Питах го вече, но вносния, той българския покрива дефицитите си с "чувство за хумор".

Изобщо ChatGPT похвали Иван Димов, много даже, нооо лично аз останах с впечатлението, че и
AI == ChatGPT не вдява в дълбочина за какво иде реч...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Енергийните монополисти няма да тръгнат да продават материали, с които обикновените граждани да си правят трансформатори и сами да си решават проблемите. Правил съм и магнитодиелектрици, но засега не съм постигнал нужната магнитна проводимост. Магнитодиелектриците са като магнитопровод с въздушна междина и трудно стигат до насищане, което е добре за резонансните вериги. Но и те все пак трябва да могат да се намагнитват сравнително лесно и да достигат сравнително голяма индукция на насищане поне до 0.8Т. Феритите са добри, но за високи честоти, тъй-като при тях индукцията на насищане е около 0.2Т или най-много до 0.4Т. Моята цел е да постигна ниски загуби в магнитопровода и кондензаторите и те да не прегряват дори и без принудително охлаждане. Прах от алсифер примерно ще свърши работа.
Димов, китайците продават такива материали при това почти на цените на силициевата ламарина. Подобно на нея те имат индукция на насищане 1.2 Т. Подобно на ферита могат да работят на честоти до 1 MHz. И за разлика от ферита и силициевата ламарина магнитната им проницаемост може да се изменя от 1 200 000 до под 1000 само чрез термообработка. Но пък никой няма да си мръдне пръста за някакви си 200 gr.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 921
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Пикси, по-добре питайте българския чатгпт4, по лесно е.
Големи глупости (меко назано ;D ), първо разберете какво изобщо означава GPT, после как работи (каъкв е алгоритъма, ето ви малко основни насоки: https://www.youtube.com/watch?v=wjZofJX0v4M) и тогава решете дали ще си губите времето с тъсене на логическо синтезирано познание от вероятностна програма, особенно когато се предполагат систематични фундаметнални грешки, предполагаемо отдавна интегрирани във вече установеното познание. А това за "българския" изобщо няма и да го коментирам, понеже вие явно не разбирате какви са делтата грешки кито произлзиат когат трябва да се направят автоматично точни/научни транслации (преводи), или си мислите че "българския" чатгпт4 се тренира на "български" масив то данни  ;D ;D ;D
ChatGPT не вдява в дълбочина за какво иде реч...
ChatGPT "вдява" на физични въпроси тогава когато този които го пита "не вдява", саркастични изразено.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
И аз съм забелязал, че този ИИ за свободен достъп и за чеп на каца не става дори. Никога не е отговарял вярно за нещата, които съм го питал. После задавам други въпроси и го оплитам и той почва да ми се извинява. За какъв чеп е тогава?

Просто е една по-усъвършенствана търсачка и насоко давачка, не и да разчиташ, че ще получиш сериозен отговор.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 525
  • Невежеството ражда химери...
ChatGPT "вдява" на физични въпроси тогава когато този които го пита "не вдява", саркастични изразено.
Попитах нещо простичко ChatGPT, което предполагаше дори отговор с: ДА/НЕ.
Вместо това, AI се отклони от въпроса, като задълба в качеството на знанията на Иван Димов.

Пиян човек се блъска челно в стълб и си разбива главата.
Минаваща жена:
- Господине, лошо се ударихте!
Пияницата отговаря:
- Ето ти стълба, ако можеш, удари се по-добре.

Сиреч, понеже Пикси вдява по-добре, да попита ChatGPT - да видим какво ще му каже...

П.п. Няма да спорим на тема AI. След една година вероятно. Че сега съм я захапал тая материя, а май за Райф-а няма да остане време - за "многовариантни" експерименти...
Иначе AI много помага в писането на код, стига да не е сложно задание с тънкости...
Абе, то си е тема за друга (дълга) тема: AI.