Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Запалителни системи

Корекция на ДВГ предварението за газово гориво

<< < (4/15) > >>

mzk:
Радев, вчера сменях кабели. Имат по 5 кОм в едната лула и 1 кОм в другата. Стандартен кабел с медна сърцевина. Прав си за другите извращения и хората трябва да внимават, като си купуват графитни, феритни и прочее кабели.

getca:
Във вторичната верига трябва да има поне няколко килоома съпротивление за ограничаване на тока. Иначе времето на разряда намалява. LPG се пали и гори ефективно при по-голяма енергия на запалителния разряд спрямо бензина. Така че колега Радев, слагаш свещи без резистор, махаш резистора в палеца на делкото и остават само съпротивленията на кабелите според дължината им. Другия вариант е слагаш кабели с медно жило и остават само резисторите в свещите. Допълнително може да се намали междуелектродното разстояние на свещите на 0.5-0.6мм с цел леко удължаване времето на разряда. Но това са частични мерки, съпътстващи основната - предварението, като идеята е максимално оползотворяване енергията на горивото при минимален разход.

Радико:
По неизвестни за мен причини не виждам да се коментира нито прилага едно много важно решение по въпроса.
Газта използвана за автомобили приравнена към бензина има октаново число между 105 и 130 октана. По технически грамотно казано 95+35 " така се означават авиобензините"  Затова първото правилно подобрение е:
Мерки за намаляване на компресионната камера. Едно добре пресметнато шлайфане на главата решава много от проблемите коментирани в тази тема. Другият вариант за който се сещам е монтиране на пластинки от алуминии които да запълнят част от обема и така да се коригира компресията. вторият вариант на мен ми се вижда по приемлив защото е обратим и не увеличава риска при коли с ангренажен ремък.     

mzk:
Това, което си написал първо е двусмислено, второ си противоречи.
Първо казваш да се изшлайфа главата - води до по-малка горивна камера и по-висока компресия.
После казваш да се добавят гарнитури.

И двете са скъпи и трудоемки занимания.

Да не говорим, че пропорциите на пропана и бутана варират.

Радeв:
За шлайфането е така.  Заради грапавостта, периферната скорост на газа е по-ниска => по-голямо съпротивление.  Когато няма грапавини газа излиза по-лесно.
Виждал съм да заоблят ръбовете на клапаните и да нарязват канали в главата /около изпускателния клапан/.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия