Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Запалителни системи

Корекция на ДВГ предварението за газово гориво

<< < (15/15)

Markony_RS:
В предния ми мотор,който беше 92 година можех директно да си мапвам ЕКУ-то и постигнах завиден успех.Естествено нямаше VTEC и VTC система.Беше невероятна Хонда,но времето и мина.

Сега пак съм убеден ,че има решение и си карам експериментите бавно и методично.
Както казах вече май полирах горивна камера,пълнителни и изпускателни портове и тръби,буталата и ръбовете ,където ги имаше.Измервания правени с оригинален Хонда тестер на три различни степени на сгъстяване 9,6 10,1 10,6.Следващата стъпка ми е 11,6,но там вече трябва да се смени шайбата на разпределителния вал с раздвижена,заради ангренажния ремък.Шайбата е поръчана и ще дойде.Пускам снимки ,да не съм голословен:



И да, доста карах без никакви подобрения.Разхода е прекрасен,но мощността е на 80%.
Засега само с компресията добавих 5%,предполагам ,че на 11.6 ще станат 8%
Останалото всичко трябва да дойде от запалване и аванс.На стария двигател бях постигнал пълните 100% 1:1 с бензин по всички параметри с иридиеви свещи на Дензо и оригиналното запалване,с коренно различен аванс.Като естествено това се доказва и настройва на Диностенд.

valex:
Markony_RS
Не знам дали си виждал това:

Markony_RS:
Свещи за газ ли дали съм виждал.Това си е маркетингов трик.Сменял съм доста,особенно Бриск.Иначе мойто мнение,както и на 90% от колегите...по възможност нищо от Бош,освен дрелки на акомулатори и бяла техника.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия