Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Пневмо мотор свързан към генератор, вместо капилярка в климатика

<< < (2/6) > >>

Vicho:
Не знам тези литри в минута, при какво налягане са и издържат само до 7 бара налягане.

valex:
Аз търсех възможно най-евтин вариант за проба. Само за проби може да се намали налягането на фреона.
Тези които си намерил V6 и V8 е с 3600-5000 литра в минута. Което са 3.6-5 кубични метра фреон да минава през тях. Май е множко :)

Vicho:
Имам Копеланд скрул компресор 3.3 KW/h на който дебита е 8-10 кубика на час втечнен фреон. Не мога да го сметна в газообразен, какъвто е на изхода на компресора.

Vicho:
valex,  май-си прав за тези мотори http://raysystem.bg/bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%A5%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-10 , но понеже работят с течност, първо трябва да втечним през кондензатора и след това да използваме мотора, така обаче ще загубим много топлина и налягане. Не знам дали ще работят с газообразен флуид макар, че той няма да е газообразен през целия преход през мотора, защото като му се отнеме част от топлината той ще се втечни.  Не знам също и пада на налягане след мотора, защото имаме да оползотворим голяма граница, около 20 бара. Голям + на тези мотори е също, че издържат на голямо налягане и дори и при вдигане ма максималното работно налягане на климатика няма да ги повредим.   

valex:
Това за какъв климатик е ?. Можеш ли да пуснеш компресора за няколко секунди и да надуеш балон с известен обем от там може да се сметне колко му е дебита с газ.
8-10 м3 са си 133-166 л/мин - доста е.
Трябва да се запази дебита на газ, че да може да си работи нормално климатика.  А работното налягане на хидромотора е разликата между входното и изходното налягане. Би трябвало ако пада налягането в двигателя да се отнема и топлина в него ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия