Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Нискооборотни генератори

<< < (2/10) > >>

valex:
Още едно практическо описание:
http://ieport.ru/tech_biblio/tech_biblio_sr/10253-generator-na-postoyannyx-magnitax-svoimi-rukami.html

@praktik:

--- Цитат на: Maistora52 в Февруари 17, 2013, 07:13:00 am ---В RAR файла, който Valex дава става въпрос за по-специфични неща, които са необходими за да се направи електрогенератор, вързан към вятърен, воден, бензинов, дизелов или друг агрегат, който да го задвижва. На мен ми е необходим, за да го инсталирам в моя Магнитен двигател, като го допълвам и с магнитен отоплител.
Не става само да се гледат клиповете в Ю Туб, трябва да се изчисляват намотки, токове, напрежения и т.н.

--- Край на цитат ---

И на мен ми се иска , да си направя или закупя готов нискооборотен генератор . Ако купешкият не е много скъп , най добре е да се купи , пък и за да се направи не се изискват кой знае какви познания , например униполярният генератор на Фарадей е изключително  прост и подходящ за направа . Дава ниски напрежения с висок ампераж.

valex:
@praktik
Според мен много зависи за какво ще използваш генератора. Не мисля че Фарадеевия генератор е подходящ за нормална употреба. Доколкото знам той се използва обикновенно кагато се изисват огромни токове - при генериране на мощни моментни магнитни полета.
Из нета има комплекти за сглобяване на генератори, но не знам цени. Иначе разглеждаш правеното от други. Избираш това, което ще ти свърши работа. Поръчваш си магнити и жица. Навиваш, лепиш и готово :)

@praktik:

--- Цитат ---Според мен много зависи за какво ще използваш генератора.
--- Край на цитат ---
Например , за добив на ел енергия от вятър  и  слънце комбинирано с  фотоволтаик , а защо и не от водни потоци със малка скорост.
Въпросът  е  как  да  бъде  съхранена  получената  по  този  начин  ел  енергия , чрез  акумулатори , суперкондензатори или чрез  преобразуването  и  в  ННО  газ , а  може  и  в  по  безопасният  СО, Н2  газ .

Seeker:
Наскоро ми направиха генератор с постоянни магнити, използвайки  стар двускоростен асинхронен двигател от пералня.
Номинални обороти - 4 об/сек, номинална мощност - 1кВт, изходното напрежение от 0 до 400В,  изправя се и през DC/DC се подържа 280В . Като цена излезе следното:
- 20лв за ас.двигател от вторични суровини.
- 60 лв за пренавиване
- 130 лв за доработка на ротора
- 130лв за магнити
Общо 340 лв.  DC/DC си го направих сам.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия