Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Импулсен Ток на Тесла и принципна схема.
hristolocco:
Здравейте, наскоро гледах филма "Брауновият газ - мит или реалност" и http://www.youtube.com/watch?v=ZQO89G2ne9o . Направи ми впечатление, че дъщерята на Yull Braun или Илия Вълков, споменаваше във филма, че когато баща й започнал да използва импулсен "Ток на Тесла" имал значително подобрение в производителността на генераторите си.
В книгата на Джери Василатос "Изгубените Открития" пише, че голямото откритие на учения Никола Тесла, било в използването на краткотрайни положителни импулси с голяма амплитуда. Това е така наречения импулсен ток на Тесла.
През изминалия месец влязох в контакт лично със самата Деспа Brown. Научих подробности и оформихме следното техническо задание за проектиране на принципна схема и печатна платка на устройството "Импулсен модулатор за ННО електролизер".
Техническо заданиеТема: Проектиране на електронна Схема „Импулсен Модулатор” за производство на ННО газ.1. Задание: Да се проектира електронна схема на „ННО Импулсен Модулатор” предназначен за ефективно производство на ННО газ.
2. Изходни данни за проекта: Периодично подаване на импулси с продължителност на импулса от 1 микросекунда, Работна честота f над 300kHz до 500kHz, за трудно достижим минимум от 2A÷3А, средно до 5А÷10A, максимум до 15А, напрежение 1,75V÷2,2V на клетка. Регулиране на честотата f с измерване на количеството произведен газ за 1мин., като се търси максимално производство на Газ. Производителност на ННО генератора 1000л./ч., с 100÷110 плочи, цена над $3000, Захранване от ел.мрежа 220V.
3. За проектиране: Принципна схема, Печатна платка(PCB) съобразена с размерите на стандартна кутия за монтаж, Изработка на тестов прототип на устройството.
Имах идея да се справям сам, но се нуждая от помощ, ако има опитни инженери. Търси се доброволец, който да го проектира и публикува безплатно за всички ако има желание. Благодаря на отзовалите се.
valex:
HristoDimovHristov
Схема няма проблем да се направи. Но нещо не виждам къде е високото напрежение. Заданието ми прилича на класическа последователна клетка само дето има импулсен ток. А това е правено доста пъти май :)
Може да се постигне нещо според мен само с високоволтови импулси и малък ток. Всичко друго е безсмислено да се пробва.
Seeker:
Високоволтови импулси има в устройството на Ст. Майер. В схемите и описанията на Вълков няма високоволтови импулси. Всъщност кое се нарича високоволтово напрежение? По стандартизацията напреженията се разделят на : ниско до 1000В, средно 1кВ - 20кВ и високо - над 20кВ.
Отделно, според силата на тока, който може да е безопасен за човешкото тяло, има делене на слаботоково напрежение до 60В и силнотоково напрежение над 60В.
valex:
Според мен дали имаш една клетка с 1,75V÷2,2V върху нея или имаш 40 броя *(1,75V÷2,2V )=70÷88V е все тая за производителността на една клетка. Просто високото напрежение се разпределя по равно(в добрия случай) върху всяка една клетка. Така, че ако се постигне по-добра ефективност на една клетка винаги може да се умножи по X клетки :).
Не се подвеждай 220V AС не са 100 клетки по 2.2V= 220V , ако се изправи и изглади 220*1.44 = 316V. Стават май повече клетки. Виж производителността на китайците и разхода на енергия. Надали е нещо изключително.
Както казва Seeker само Майер има ефективна високоволтова електролиза. Има разни схеми по форумите за това.
тук има калкулатор за ефективност : http://mazeto.net/index.php/topic,439.0.html
А картинката е по темата. От тук е: http://www.youtube.com/watch?v=NczhXYkK0BI
oneman:
Така е при стационарен режим, а дали при преходен процес, какъвто е импулса може да се каже същото.
Защото средата (електролита) на всяка от клетките се изменя по време на този преходен процес.
Според мен е важен и броя на последователно свързаните клетки.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия